Таг: Володимир Зеленски

1 2 3 9 10 / 88 НАПИСИ
ЗЕЛЕНСКИ ЌЕ ДОПАТУВА НА САМИТОТ НА Г7 ВО ХИРОШИМА, КАДЕ ШТО ЌЕ БИДАТ ОБЈАВЕНИ НОВИ САНКЦИИ ЗА РУСИЈА

ЗЕЛЕНСКИ ЌЕ ДОПАТУВА НА САМИТОТ НА Г7 ВО ХИРОШИМА, КАДЕ ШТО ЌЕ БИДАТ ОБЈАВЕНИ НОВИ САНКЦИИ ЗА РУСИЈА

Володимир Зеленски ќе допатува на самитот на Г7 во јапонскиот град Хирошима, што почна денеска, во обид да се изврши дополнителен притисок врз Русија. ...
ЗЕЛЕНСКИ СОБИРА ВОЕНА ПОМОШ НА ТУРНЕЈА ПО ЕВРОПА, БРИТАНИЈА ВЕТИ СТОТИЦИ ДРОНОВИ СО ДОЛГ ДОСТРЕЛ

ЗЕЛЕНСКИ СОБИРА ВОЕНА ПОМОШ НА ТУРНЕЈА ПО ЕВРОПА, БРИТАНИЈА ВЕТИ СТОТИЦИ ДРОНОВИ СО ДОЛГ ДОСТРЕЛ

Франција вети дополнителна воена помош за Украина откако Володимир Зеленски вчера пристигна во изненадувачка посета на Париз, каде што имаше тричасовн ...
ЗЕЛЕНСКИ СЕ СРЕТНА СО ПАПАТА И МУ ПОДАРИ ИКОНА НАСЛИКАНА НА ВОЈНИЧКИ ПАНЦИР

ЗЕЛЕНСКИ СЕ СРЕТНА СО ПАПАТА И МУ ПОДАРИ ИКОНА НАСЛИКАНА НА ВОЈНИЧКИ ПАНЦИР

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ги посети Рим и Ватикан, каде што се сретна со папата Фрањо, кој минатиот месец кажа дека е вклучен ...
РУСИЈА ЈА НАПАДНА УКРАИНА СО ДРОНОВИ ДЕН ОТКАКО ЈА ОБВИНИ ДЕКА СЕ ОБИДЕЛА ДА ГО УБИЕ ПУТИН

РУСИЈА ЈА НАПАДНА УКРАИНА СО ДРОНОВИ ДЕН ОТКАКО ЈА ОБВИНИ ДЕКА СЕ ОБИДЕЛА ДА ГО УБИЕ ПУТИН

Експлозии се слушнаа во Киев и во други украински градови ден откако Русија ја обвини Украина дека го нападнала Кремљ со дронови во обид да го убие Вл ...
ОТКАКО ДОБИ УШТЕ 10 АВИОНИ „МИГ“, ЗЕЛЕНСКИ БАРА ОД ПОЛСКА ДА ГИ ПРИТИСНЕ ЗАПАДНИТЕ СОЈУЗНИЦИ ЗА ПОМОДЕРНИТЕ АВИОНИ

ОТКАКО ДОБИ УШТЕ 10 АВИОНИ „МИГ“, ЗЕЛЕНСКИ БАРА ОД ПОЛСКА ДА ГИ ПРИТИСНЕ ЗАПАДНИТЕ СОЈУЗНИЦИ ЗА ПОМОДЕРНИТЕ АВИОНИ

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека Полска ќе помогне да се формира западна коалиција за испраќање борбени авиони во Украина, додек ...
ЗЕЛЕНСКИ ВО ПОСЕТА НА ПОЛСКА ДОДЕКА РАСТЕ РЕВОЛТОТ НА ПОЛСКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ ОД УВОЗОТ НА ЕВТИНОТО УКРАИНСКО ЖИТО

ЗЕЛЕНСКИ ВО ПОСЕТА НА ПОЛСКА ДОДЕКА РАСТЕ РЕВОЛТОТ НА ПОЛСКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ ОД УВОЗОТ НА ЕВТИНОТО УКРАИНСКО ЖИТО

Украинскиот претседател Володимир Зеленски и неговата сопруга Олена беа пречекани со воени почести во Полска на стартот на посетата со која ѝ изразува ...
ПРОМЕНАТА НА ПОЛИТИЧКИТЕ СИЛИ ВО САД БИ МОЖЕЛА ДА ВЛИЈАЕ ВРЗ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, ПРИЗНА ЗЕЛЕНСКИ

ПРОМЕНАТА НА ПОЛИТИЧКИТЕ СИЛИ ВО САД БИ МОЖЕЛА ДА ВЛИЈАЕ ВРЗ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, ПРИЗНА ЗЕЛЕНСКИ

Володимир Зеленски предупреди дека ако украинските сили не ја добијат битката за Бахмут, Русија би можела да почне да гради меѓународна поддршка за до ...
ЗЕЛЕНСКИ ГИ ПОСЕТИ УКРАИНСКИТЕ ВОЈНИЦИ ВО БАХМУТ

ЗЕЛЕНСКИ ГИ ПОСЕТИ УКРАИНСКИТЕ ВОЈНИЦИ ВО БАХМУТ

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска го посети Бахмут, град на првата линија на фронтот, каде што веќе со месеци се водат најжестоките б ...
ЗЕЛЕНСКИ БАРА СРЕДБА СО ШЈИ ЏИНПИНГ ЗА КИНЕСКИОТ МИРОВЕН ПЛАН

ЗЕЛЕНСКИ БАРА СРЕДБА СО ШЈИ ЏИНПИНГ ЗА КИНЕСКИОТ МИРОВЕН ПЛАН

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека планира да се сретне со кинескиот лидер Шји Џинпинг за да разговара за предлозите на Пекинг за ...
ЗЕЛЕНСКИ Е ОТВОРЕН ДА РАЗГЛЕДА ДЕЛОВИ ОД КИНЕСКИОТ МИРОВЕН ПЛАН

ЗЕЛЕНСКИ Е ОТВОРЕН ДА РАЗГЛЕДА ДЕЛОВИ ОД КИНЕСКИОТ МИРОВЕН ПЛАН

Кина денеска повика на целосен прекин на огнот во Украина, а претседателот Володимир Зеленски рече дека е отворен за разгледување на делови од мировни ...
1 2 3 9 10 / 88 НАПИСИ