Таг: возила

1 2 3 4 10 / 40 НАПИСИ
ОПШТИНИТЕ БИТОЛА И РЕСЕН НАБАВИЈА ЕЛЕКТРИЧНИ ВОЗИЛА И СТАНИЦИ ЗА ПОЛНЕЊЕ ПРЕКУ ЕВРОПСКИ ФОНДОВИ

ОПШТИНИТЕ БИТОЛА И РЕСЕН НАБАВИЈА ЕЛЕКТРИЧНИ ВОЗИЛА И СТАНИЦИ ЗА ПОЛНЕЊЕ ПРЕКУ ЕВРОПСКИ ФОНДОВИ

По две возила од кои едното минибус, а другото автомобил на електричен погон и станица за полнење набавија Општините Битола и Ресен, како и две грчки ...
ВЕЛЕШКАТА ПОЛИЦИЈА ДОБИ ТЕРЕНСКИ ВОЗИЛА ПРОТИВ ДРВОКРАДЦИТЕ И ЗА ПОЛА ГОДИНА ПЕТ ПАТИ Е ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ФАТЕНИ

ВЕЛЕШКАТА ПОЛИЦИЈА ДОБИ ТЕРЕНСКИ ВОЗИЛА ПРОТИВ ДРВОКРАДЦИТЕ И ЗА ПОЛА ГОДИНА ПЕТ ПАТИ Е ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ФАТЕНИ

Едно од криминалните дела со кои се судрува велешката полиција се и дрвокрадците на огревно дрво. Кога се разгледуваше годишниот извештај за 2021, ком ...
САД ИСПРАЌА ОКЛОПНИ ВОЗИЛА ВО БУГАРИЈА ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИСТОЧНОТО КРИЛО НА НАТО

САД ИСПРАЌА ОКЛОПНИ ВОЗИЛА ВО БУГАРИЈА ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИСТОЧНОТО КРИЛО НА НАТО

САД ќе учествуваат со оклопни возила „страјкер“ во борбената група на НАТО која е формирана на бугарска територија, соопшти премиерот Кирил Петков на ...
КЛУБОТ ЉУБИТЕЛИ НА ВОЗИЛА ГО БЛОКИРА БУЛЕВАРОТ ВО БИТОЛА НА ПРОТЕСТ ЗА ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА

КЛУБОТ ЉУБИТЕЛИ НА ВОЗИЛА ГО БЛОКИРА БУЛЕВАРОТ ВО БИТОЛА НА ПРОТЕСТ ЗА ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА

Мирен протест со едночасовно блокирање на сообраќајот од едната страна на булеварот Први мај во Битола денес организираше „Кар клубот“, кој брои 5.000 ...
СТОТИНА ВОЗИЛА ОДЗЕМЕНИ ОД ДРВОКРАДЦИ ЧЕКААТ ЈАВНО НАДДАВАЊЕ НА ПЛАЦОТ НА „НАЦИОНАЛНИ ШУМИ“ И НА ШТИПСКИОТ ЗАТВОР

СТОТИНА ВОЗИЛА ОДЗЕМЕНИ ОД ДРВОКРАДЦИ ЧЕКААТ ЈАВНО НАДДАВАЊЕ НА ПЛАЦОТ НА „НАЦИОНАЛНИ ШУМИ“ И НА ШТИПСКИОТ ЗАТВОР

Повеќе од 50 хаварисани моторни возила се складирани во кругот на ЈП „Национални шуми“, подружница во Штип. Вработените велат дека само се остапува пр ...
ОПШТИНА БИТОЛА ВГОДИНА ЌЕ КУПИ ТРИ НОВИ ВОЗИЛА ОТИ ВОЗНИОТ ПАРК Е ЗАСТАРЕН

ОПШТИНА БИТОЛА ВГОДИНА ЌЕ КУПИ ТРИ НОВИ ВОЗИЛА ОТИ ВОЗНИОТ ПАРК Е ЗАСТАРЕН

Општина Битола предвиде три милиони денари (околу 50.000 евра) за набавка на три нови возила, а планираната набавка ја оправдува со застареноста на во ...
СЕ ЗАПАЛИ СТАН ВО ДЕБАР МААЛО, ПОЖАРНИКАРИТЕ ЕДВАЈ ПРИСТАПИЈА ПОРАДИ УРБАНИОТ ХАОС, ВЕЛАТ ОВОЈ ДЕЛ НИ Е КРИТИЧНА ТОЧКА

СЕ ЗАПАЛИ СТАН ВО ДЕБАР МААЛО, ПОЖАРНИКАРИТЕ ЕДВАЈ ПРИСТАПИЈА ПОРАДИ УРБАНИОТ ХАОС, ВЕЛАТ ОВОЈ ДЕЛ НИ Е КРИТИЧНА ТОЧКА

Утрово во скопско Дебар Маало се запали стан во една од зградите. Како што велат станарите, најверојатно причина за пожарот е оптоварување на електрич ...
НА ПАТОТ КОЧАНИ – БРАНА КАЛИМАНЦИ МОРА ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО ОТИ УШТЕ СТОИ ГОЛЕМ ОДРОН

НА ПАТОТ КОЧАНИ – БРАНА КАЛИМАНЦИ МОРА ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО ОТИ УШТЕ СТОИ ГОЛЕМ ОДРОН

За време на Велигденските празници ќе се зголеми фреквенцијата на моторни возила на регионалниот пат А3 Кочани-Делчево кој води кон Бугарија. Возачите ...
ГУЖВИ НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ТАБАНОВЦЕ, ПАДНА СИСТЕМОТ

ГУЖВИ НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ТАБАНОВЦЕ, ПАДНА СИСТЕМОТ

Утрово на граничниот премин Табановце имаше колони возила за излез од земјава. Граѓани кои се јавија во нашата редакција и испратија слики од колоните ...
ЛАНИ ЗАПАЛЕНИ ВКУПНО 70 КОНТЕЈНЕРИ ВО СКОПЈЕ

ЛАНИ ЗАПАЛЕНИ ВКУПНО 70 КОНТЕЈНЕРИ ВО СКОПЈЕ

Лани низ Скопје се поставени 200 нови контејнери со зафатнина од 3,2 метри кубни и 500 нови корпи за ситни отпадоци. Во овој период, запалени биле 70 ...
1 2 3 4 10 / 40 НАПИСИ