Таг: втор круг

1 2 10 / 15 НАПИСИ
УРЕДИТЕ ЗА ОТПЕЧАТОК ОД ПРСТ ОСТАНУВААТ И ВО ВТОРИОТ ИЗБОРЕН КРУГ, НО ОДБОРИТЕ СЕ ПООБУЧЕНИ И ТЕХНИЧКИТЕ ЛИЦА ЌЕ БИДАТ ПОБРОЈНИ, РЕЧЕ ДАШТЕВСКИ

УРЕДИТЕ ЗА ОТПЕЧАТОК ОД ПРСТ ОСТАНУВААТ И ВО ВТОРИОТ ИЗБОРЕН КРУГ, НО ОДБОРИТЕ СЕ ПООБУЧЕНИ И ТЕХНИЧКИТЕ ЛИЦА ЌЕ БИДАТ ПОБРОЈНИ, РЕЧЕ ДАШТЕВСКИ

Уредите за отпечаток од прст ќе се применуваат и во вториот круг гласање на локалните избори, само што овој пат се очекува процесот да се одвива брзо ...
ОЧЕКУВАМ ПОБЕДА ВО ВТОРИОТ КРУГ СО ПОДДРШКА ОД СИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ, РЕЧЕ АРСОВСКА

ОЧЕКУВАМ ПОБЕДА ВО ВТОРИОТ КРУГ СО ПОДДРШКА ОД СИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ, РЕЧЕ АРСОВСКА

Скопјани покажаа дека сакаат промени, кажа кандидатката за градоначалничка на Град Скопје Данела Арсовска, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ. Според досегашните ...
БЛЕРИМ РЕКА ПОВИКА НА МАСОВНО ГЛАСАЊЕ В НЕДЕЛА

БЛЕРИМ РЕКА ПОВИКА НА МАСОВНО ГЛАСАЊЕ В НЕДЕЛА

Кандидатот за претседател Блерим Река, кој отпадна од трката во првиот круг, но освои речиси 80.000 гласови повика на масовно излегување на гласачите ...
НИКОЈ НЕ ЗАБЕЛЕЖА НАСИЛСТВО, НИЕ НЕ СЕ ЗАНИМАВАМЕ СО НАВОДИ, ПРВИЧНА ОЦЕНКА НА ОБСЕ/ОДИХР

НИКОЈ НЕ ЗАБЕЛЕЖА НАСИЛСТВО, НИЕ НЕ СЕ ЗАНИМАВАМЕ СО НАВОДИ, ПРВИЧНА ОЦЕНКА НА ОБСЕ/ОДИХР

Вториот круг на изборите за градоначалници беше конкурентен и се почитуваа темелните слободи што придонесе за спроведување демократски избори, е заклу ...
СДСМ ПО 17 ГОДИНИ ДОБИ ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ГРАДСКО, А ПОБЕДИ И ВО ЧАШКА

СДСМ ПО 17 ГОДИНИ ДОБИ ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ГРАДСКО, А ПОБЕДИ И ВО ЧАШКА

Според официјалните, но не и конечни резултати објавени од Државната изборна комисија (ДИК) во вториот круг на изборите за градоначалник победија канд ...
СПИСОК НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ КОИ ПОБЕДИЈА ВО ВТОРИОТ КРУГ, СДСМ 19, ВМРО-ДПМНЕ 2, ПРВИЧНИ НЕОФИЦИЈАЛНИ РЕЗУЛТАТИ

СПИСОК НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ КОИ ПОБЕДИЈА ВО ВТОРИОТ КРУГ, СДСМ 19, ВМРО-ДПМНЕ 2, ПРВИЧНИ НЕОФИЦИЈАЛНИ РЕЗУЛТАТИ

Во вториот круг на локалните избори СДСМ доби 19, а ВМРО-ДПМНЕ 2 градоначалници. ДУИ има свои градоначалници во 9 општини, Алијансата на Албанците во ...
ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКАТА КОМИСИЈА ЗАОКРУЖИЛЕ КАНДИДАТ СПРОТИВНО НА ВОЛЈАТА НА ГЛАСАЧОТ

ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКАТА КОМИСИЈА ЗАОКРУЖИЛЕ КАНДИДАТ СПРОТИВНО НА ВОЛЈАТА НА ГЛАСАЧОТ

Вчера, во полициското одделение во гостиварскот село Галате било пријавена злоупотреба на избирачкото право од членови на изборна комисија. Како што с ...
НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ОТВОРИ ТЕЛЕФОНСКА ЛИНИЈА ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ОТВОРИ ТЕЛЕФОНСКА ЛИНИЈА ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

Во недела 29 октомври, на денот на одржување на вториот круг од Локалните избори, сите седум канцеларии на Народниот правобранител во Скопје, Битола, ...
СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ВО БИТКА ЗА МОГИЛА И НОВАЦИ ВО ПЕЛАГОНИЈА

СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ВО БИТКА ЗА МОГИЛА И НОВАЦИ ВО ПЕЛАГОНИЈА

Во вториот изборен круг в недела, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ќе водат битка за освојување на градоначалничките места во Могила и Новаци, единствените општини о ...
СПИСОК НА ОПШТИНИ КАДЕ ЌЕ СЕ ГЛАСА ВО ВТОР КРУГ НА 29 ОКТОМВРИ

СПИСОК НА ОПШТИНИ КАДЕ ЌЕ СЕ ГЛАСА ВО ВТОР КРУГ НА 29 ОКТОМВРИ

Во 35 општини ќе се гласа во вториот круг од локалните избори на 29 октомври (недела). 1. Боговиње Берзах Бејтулаху - ДИУ (3.817 гласа) Аљбон ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ