Таг: заловување

1 2 3 4 20 / 31 НАПИСИ
ОД ПОЛНОЌ СТАРТУВА ЗАБРАНА ЗА ЕМИТУВАЊЕ МАКЕДОНСКА МУЗИКА

ОД ПОЛНОЌ СТАРТУВА ЗАБРАНА ЗА ЕМИТУВАЊЕ МАКЕДОНСКА МУЗИКА

Здружението за заштита на авторските и музички права (ЗАМП) забрани јавно емитување на музика од автори, кои се нивни членови. Забраната стартува од в ...
ЗАБРАНЕТА ПРЕТСТАВАТА ЗА ЗАТВОРАЊЕТО НА „БРАЌА МАНАКИ“ ВО БИТОЛА

ЗАБРАНЕТА ПРЕТСТАВАТА ЗА ЗАТВОРАЊЕТО НА „БРАЌА МАНАКИ“ ВО БИТОЛА

Фестивалот „Браќа Манаки“ ја откажа изведбата на перформансот кој беше предвиден за затворањето на фестивалската вечер во сабота, потврди за САКАМДАКА ...
“ЌУТИ ШАРКА, ЌУУУТ!“, Ѝ ДОФРЛАШЕ ВЛАДАНКА АВИРОВИЌ НА СОФИЈА КУНОВСКА НА КОМИСИЈАТА ЗА ПОПЛАВИТЕ ВО СОБРАНИЕ

“ЌУТИ ШАРКА, ЌУУУТ!“, Ѝ ДОФРЛАШЕ ВЛАДАНКА АВИРОВИЌ НА СОФИЈА КУНОВСКА НА КОМИСИЈАТА ЗА ПОПЛАВИТЕ ВО СОБРАНИЕ

Со кавга, недолични коментари, навреди и вулгарен речник, кои на моменти предизвикаа жестоки реакции кај некои пратеници, беше спречена да почне надзо ...
ТОДОРОВ СИМНА ОД ГОВОРНИЦА ХРВАТСКИ ПРОФЕСОР НА СИМПОЗИУМ ЗА КАНАБИС

ТОДОРОВ СИМНА ОД ГОВОРНИЦА ХРВАТСКИ ПРОФЕСОР НА СИМПОЗИУМ ЗА КАНАБИС

Потфрли протоколот на вториот симпозиум на Агенцијата за лекови и медицински помагала (МАЛМЕД), што вчера се отвори во Скопје. По поздравниот говор на ...
ПОСЛЕДНИОТ АФТЕРШОК ВО 20.57 ЧАСОТ УДРИ ВО НАСЕЛБАТА АЕРОДРОМ

ПОСЛЕДНИОТ АФТЕРШОК ВО 20.57 ЧАСОТ УДРИ ВО НАСЕЛБАТА АЕРОДРОМ

Шест афтершокови беа почувствувани во Скопје по силниот земјотрес од 5,2 степени што се случи во 15.10 часот на длабочина од четири километри. Последн ...
МОЖНИ СЕ УШТЕ НЕКОЛКУ ПОМАЛИ ПОТРЕСИ, ЗЕМЈОТРЕСОТ НЕ Е ПОВРЗАН СО ПОПЛАВИТЕ

МОЖНИ СЕ УШТЕ НЕКОЛКУ ПОМАЛИ ПОТРЕСИ, ЗЕМЈОТРЕСОТ НЕ Е ПОВРЗАН СО ПОПЛАВИТЕ

Можни се уште неколку помали земјотреси, кои вообичаено се јавуваат по земјотрес како што беше овој од утрово со магнитуда од 4,4 степени според Рихте ...
ДИМЕ СПАСОВ Ѝ ГИ ЗЕЛ НА ФРОСИНА РЕМЕНСКИ ДАЛЕЧИНСКИТЕ ОД КЛИМИТЕ

ДИМЕ СПАСОВ Ѝ ГИ ЗЕЛ НА ФРОСИНА РЕМЕНСКИ ДАЛЕЧИНСКИТЕ ОД КЛИМИТЕ

Ексминистерот за труд и социјална политика Диме Спасов и оставил празна канцеларија на новата министерката  Фросина Ременски тврдат за САКАМДАКАЖАМ.МК ...
ВОДАТА ЈА ВЛЕЧЕЛА ДВА И ПОЛ ЧАСА НИЗ ПОЛЕТО ОКОЛУ ОБИКОЛНИЦАТА, СВЕДОШТВО НА ПРЕЖИВЕАНА ПАТНИЧКА ВО АВТОМОБИЛ

ВОДАТА ЈА ВЛЕЧЕЛА ДВА И ПОЛ ЧАСА НИЗ ПОЛЕТО ОКОЛУ ОБИКОЛНИЦАТА, СВЕДОШТВО НА ПРЕЖИВЕАНА ПАТНИЧКА ВО АВТОМОБИЛ

Емилија Цветковска(40) од Куманово 2,5 часа се борела со водената стихија и успеала да се спаси во поплавите во скопското село Стајковци. Емилија рабо ...
КУМАНОВКА СЕ УДАВИЛА НА ОБИКОЛНИЦАТА ВРАЌАЈЌИ СЕ ОД ОДМОР СО ДЕЦАТА

КУМАНОВКА СЕ УДАВИЛА НА ОБИКОЛНИЦАТА ВРАЌАЈЌИ СЕ ОД ОДМОР СО ДЕЦАТА

Една кумановска го загубила животот во синоќешното невреме што го зафати скопскиот регион. Според неофицијални информации, семејството од Куманово ...
ГРАДОТ СКОПЈЕ АПЕЛИРАШЕ ДА НЕ СЕ ОДИ КОН АВТОКОМАНДА

ГРАДОТ СКОПЈЕ АПЕЛИРАШЕ ДА НЕ СЕ ОДИ КОН АВТОКОМАНДА

Сообраќајот во Скопје е во прекин на повеќе точки поради поплавени улици и крстосници. Штабот за заштита и спасување на градот Скопје апелираше граѓан ...
1 2 3 4 20 / 31 НАПИСИ