Таг: зараза

1 2 3 4 5 6 21 40 / 204 НАПИСИ
СВЕТОТ ЈА НАДМИНА БРОЈКАТА ОД ЕДЕН МИЛИОН ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19

СВЕТОТ ЈА НАДМИНА БРОЈКАТА ОД ЕДЕН МИЛИОН ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19

Бројот на луѓето кои починаа од ковид-19 надмина еден милион, според универзитетот Џонс Хопкинс, без назнаки дека глобалната стапка на смртност забаву ...
ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ НАЈАВУВААТ ВОВЕДУВАЊЕ НОВИ РЕСТРИКЦИИ ПО НАЈГОЛЕМОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ ОД МАРТ

ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ НАЈАВУВААТ ВОВЕДУВАЊЕ НОВИ РЕСТРИКЦИИ ПО НАЈГОЛЕМОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ ОД МАРТ

Велика Британија, Франција, Шпанија, Чешка и Холандија се меѓу земјите кои се подготвуваат да воведат нов пакет на рестриктивни мерки во обид да го со ...
НАУЧНИЦИТЕ ОД ХОНГКОНГ ГО ПОТВРДИЈА ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА ПОВТОРНА ЗАРАЗА СО КОРОНАВИРУС

НАУЧНИЦИТЕ ОД ХОНГКОНГ ГО ПОТВРДИЈА ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА ПОВТОРНА ЗАРАЗА СО КОРОНАВИРУС

Научниците од Хонгконг пријавија случај на здрав маж во 30-ти години кој по четири и пол месеци повторно бил позитивен на коронавирус. Тие кажаа де ...
НЕМА ДОКАЗИ ДЕКА КОРОНАВИРУСОТ СЕ ПРЕНЕСУВА ПРЕКУ ХРАНА ИЛИ АМБАЛАЖА, ВЕЛИ СЗО

НЕМА ДОКАЗИ ДЕКА КОРОНАВИРУСОТ СЕ ПРЕНЕСУВА ПРЕКУ ХРАНА ИЛИ АМБАЛАЖА, ВЕЛИ СЗО

Светската здравствена организација соопшти дека нема докази дека коронавирусот се пренесува преку храна или амбалажа и им порача на луѓето да не се пл ...
МЛАДИТЕ СЕ ОДГОВОРНИ ЗА ПОСЛЕДНОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ НИЗ ЕВРОПА, ВЕЛИ СЗО

МЛАДИТЕ СЕ ОДГОВОРНИ ЗА ПОСЛЕДНОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ НИЗ ЕВРОПА, ВЕЛИ СЗО

Светската здравствена организација вели дека последното ширење на коронавирусот низ Европа можеби се должи на зголемениот број заразени меѓу млади луѓ ...
ВИЕТНАМ ЌЕ ЕВАКУИРА 80.000 ДОМАШНИ ТУРИСТИ ПО ПРВИТЕ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД АПРИЛ

ВИЕТНАМ ЌЕ ЕВАКУИРА 80.000 ДОМАШНИ ТУРИСТИ ПО ПРВИТЕ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД АПРИЛ

Виетнам ќе евакуира 80.000 луѓе, главно домашни туристи, од туристичкиот центар Дананг, откако тројца локални жители имале позитивен тест на коронавир ...
ПЛАСТИЧНИ ВИЗИРИ НЕ СЕ ДОВОЛНА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ ШВАЈЦАРСКАТА ВЛАДА

ПЛАСТИЧНИ ВИЗИРИ НЕ СЕ ДОВОЛНА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ ШВАЈЦАРСКАТА ВЛАДА

Швајцарската влада кажа дека пластичните визири се несоодветна заштита од коронавирусот и треба да се носат само во комбинација со заштитна маска. ...
БЕЛГИЈА БЕЗ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОВИД-19 ЗА ПРВПАТ ОД 10 МАРТ

БЕЛГИЈА БЕЗ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОВИД-19 ЗА ПРВПАТ ОД 10 МАРТ

Белгија, која беше една од најтешко погодените средно големи држави на светот, објави дека во изминатите 24 часа немала ниеден смртен случај од ковид- ...
ЗИМСКИОТ БРАН НА КОРОНАВИРУСОТ БИ МОЖЕЛ ДА БИДЕ ПОЛОШ ОД ПРВИОТ, ВЕЛАТ БРИТАНСКИ НАУЧНИЦИ

ЗИМСКИОТ БРАН НА КОРОНАВИРУСОТ БИ МОЖЕЛ ДА БИДЕ ПОЛОШ ОД ПРВИОТ, ВЕЛАТ БРИТАНСКИ НАУЧНИЦИ

Велика Британија би можела да има уште 120.000 смртни случаи од коронавирус во вториот бран на заразата оваа зима, велат научниците. Правејќи „разу ...
САД СО РЕКОРДНИ 60.000 НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, НО ТРАМП САКА ДА ГИ ОТВОРИ УЧИЛИШТАТА НАЕСЕН

САД СО РЕКОРДНИ 60.000 НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, НО ТРАМП САКА ДА ГИ ОТВОРИ УЧИЛИШТАТА НАЕСЕН

САД пријавија повеќе од 60.000 нови случаи на коронавирус, што е нов дневен рекорд, објави Универзитетот Џонс Хопкинс. Претходниот рекорд беше регистр ...
1 2 3 4 5 6 21 40 / 204 НАПИСИ