Таг: земјоделци

1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЈА БЛОКИРАА СТРУМИЦА, ПОТЕНЦИЈАЛНИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО ЦВЕТАН ТРИПУНОВСКИ НАЈАВИ БОРБА СО ЗЕЛЕНАТА МАФИЈА

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЈА БЛОКИРАА СТРУМИЦА, ПОТЕНЦИЈАЛНИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО ЦВЕТАН ТРИПУНОВСКИ НАЈАВИ БОРБА СО ЗЕЛЕНАТА МАФИЈА

Потенцијалниот министер за земјоделство, а сегашен дополнителен министер во техничката Влада, Цветан Трипуновски, најави борба против зелената мафија ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЌЕ ЈА БЛОКИРААТ СТРУМИЦА ОТИ НЕМААТ ПОМОШ ОД ВЛАДАТА ЗА НИСКАТА ЦЕНА НА ДОМАТИ

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЌЕ ЈА БЛОКИРААТ СТРУМИЦА ОТИ НЕМААТ ПОМОШ ОД ВЛАДАТА ЗА НИСКАТА ЦЕНА НА ДОМАТИ

Производителите на домати в понеделник ќе ја блокираат Струмица бидејќи никој од Владата не ги контактирал за да им ги слушне проблемите и да им помог ...
ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА ДОМАТИ ОД СТРУМИЧКО ГО БЛОКИРАА ПАТОТ ДО ТРИ СЕЛА, БАРААТ ПОВИСОКА ОТКУПНА ЦЕНА

ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА ДОМАТИ ОД СТРУМИЧКО ГО БЛОКИРАА ПАТОТ ДО ТРИ СЕЛА, БАРААТ ПОВИСОКА ОТКУПНА ЦЕНА

Нови протести и блокади на земјоделците од Струмичко. По производителите на компир од Иловида и Штука, денеска на празникот Св. Кирил и Методиј на про ...
ГЕРМАНСКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ ГО БЛОКИРАА ЦЕНТАРОТ НА БЕРЛИН СО ИЛЈАДНИЦИ ТРАКТОРИ И КАМИОНИ

ГЕРМАНСКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ ГО БЛОКИРАА ЦЕНТАРОТ НА БЕРЛИН СО ИЛЈАДНИЦИ ТРАКТОРИ И КАМИОНИ

Илјадници трактори и камиони заедно со 10.000 луѓе ја блокираа авенијата која води кон Бранденбуршката порта во Берлин, што е кулминација на еднонедел ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ СО ТРАКТОРИ ГО БЛОКИРАА СООБРАЌАЈОТ РЕЧИСИ НИЗ ЦЕЛА ГЕРМАНИЈА

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ СО ТРАКТОРИ ГО БЛОКИРАА СООБРАЌАЈОТ РЕЧИСИ НИЗ ЦЕЛА ГЕРМАНИЈА

Стотици трактори на земјоделците денеска ги блокираа влезовите на автопатите во повеќе региони во северна и источна Германија, протестирајќи против пр ...
ЛУБЕНИЦИТЕ СЕ СКАПИ ОТИ ПРЕКУПЦИТЕ ПО ДВА-ТРИ ПАТИ СТАВААТ МАРЖИ, НИКОЈ НЕ ГИ ШТИТИ НИ ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ, НИ КУПУВАЧИТЕ

ЛУБЕНИЦИТЕ СЕ СКАПИ ОТИ ПРЕКУПЦИТЕ ПО ДВА-ТРИ ПАТИ СТАВААТ МАРЖИ, НИКОЈ НЕ ГИ ШТИТИ НИ ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ, НИ КУПУВАЧИТЕ

Прекупците ставаат големи маржи и затоа се толку високи цените на лубениците, доматот, пиперките и другите сезонски градинарските производи, велат зем ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД ГРАДСКО И РОСОМАН ГО БЛОКИРАА ПАТОТ ГРАДСКО-ПРИЛЕП, ОТИ НИ ПО 10 ДЕНА ОД ХАВАРИЈАТА НА МАКАРИЈА НЕМА ВОДА ЗА ПОЛЕВАЊЕ, А РОДОТ СЕ СУШИ

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД ГРАДСКО И РОСОМАН ГО БЛОКИРАА ПАТОТ ГРАДСКО-ПРИЛЕП, ОТИ НИ ПО 10 ДЕНА ОД ХАВАРИЈАТА НА МАКАРИЈА НЕМА ВОДА ЗА ПОЛЕВАЊЕ, А РОДОТ СЕ СУШИ

Земјоделците од општините Градско и Росоман од 10 до 14 часот го блокираа патниот правец од Градско до Дреново на две места. Земјоделците од Градско г ...
ДИВИ СВИЊИ И ВОЛЦИ ГО ЈАДАТ РОДОТ ОД НИВИТЕ ВО ВЕЛЕШКО

ДИВИ СВИЊИ И ВОЛЦИ ГО ЈАДАТ РОДОТ ОД НИВИТЕ ВО ВЕЛЕШКО

Земјоделците од регионот на Извор, Велешко реагираат дека дивечот им го уништува родот. Ваквата состојба трае со години, но никој не презема мерки да ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИ ВО СТРУМИЧКО БЛОКИРАА ОТКУПЕН ПУНКТ ОТИ ЦЕНАТА НА КОМПИРОТ СЕ СМЕНИЛА ПРЕКУ НОЌ

ЗЕМЈОДЕЛЦИ ВО СТРУМИЧКО БЛОКИРАА ОТКУПЕН ПУНКТ ОТИ ЦЕНАТА НА КОМПИРОТ СЕ СМЕНИЛА ПРЕКУ НОЌ

Производителите на компир од струмичките населени места Иловица и Штука блокираа откупен пункт со механизација оти за неполни 12 часа ја намалил цена ...
УКРАИНСКИТЕ ТРГОВЦИ ГИ ОТКАЖУВААТ НАРАЧКИТЕ НА ЗЕЛЕНЧУК ОД СТРУМИЧКО, ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЗАГРИЖЕНИ ЗА ПЛАСМАНОТ

УКРАИНСКИТЕ ТРГОВЦИ ГИ ОТКАЖУВААТ НАРАЧКИТЕ НА ЗЕЛЕНЧУК ОД СТРУМИЧКО, ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЗАГРИЖЕНИ ЗА ПЛАСМАНОТ

По воената агресија на Русија врз Украина, традиционалните украински пазари ги откажале нарачките на зеленучк од Струмичко, каде според домашните трго ...
1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ