Таг: Живко Мукаетов

1 2 326 / 26 НАПИСИ
МУКАЕТОВ ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МАКЕДОНСКО-СРПСКИОТ ДЕЛОВЕН СОВЕТ

МУКАЕТОВ ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МАКЕДОНСКО-СРПСКИОТ ДЕЛОВЕН СОВЕТ

Генералниот директор и претседател на УО на „Алкалоид“ Живко Мукаетов денеска беше назначен за претседател на Македонско-српскиот деловен совет со чет ...
МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕНИ НА МОЛИТВЕНИОТ ПОЈАДОК ВО ВАШИНГТОН

МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕНИ НА МОЛИТВЕНИОТ ПОЈАДОК ВО ВАШИНГТОН

Бизнис делегација од Македонија денеска беше дел од 65. Молитвен појадок во Вашингтон, кадешто традиционално се собира светската бизнис и политичка ел ...
АЛКАЛОИД ПРОСЛАВИ ОСУМ ДЕЦЕНИИ ПОСТОЕЊЕ

АЛКАЛОИД ПРОСЛАВИ ОСУМ ДЕЦЕНИИ ПОСТОЕЊЕ

Фармацевтската компанија „Алкалоид АД Скопје“ прослави 80 години од своето постоење. Живко Мукаетов, генерален директор на „Алкалоид АД Скопје“, рече ...
НА ХУМАНИТАРЕН ПИКНИК НА „АЛКАЛОИД“ СОБРАНИ 1,3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА ДЕТЕ СО ТУМОР НА МОЗОКОТ

НА ХУМАНИТАРЕН ПИКНИК НА „АЛКАЛОИД“ СОБРАНИ 1,3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА ДЕТЕ СО ТУМОР НА МОЗОКОТ

Донација од над 1,3 милиони денари ќе добие вработен во „Алкалоид АД Скопје“, за лекување на неговото 18 месечно дете, која беше собрана на хуманитарн ...
ЖИВКО МУКАЕТОВ ОДЛИКУВАН ВО ВИТЕЗ НА ДАНСКОТО ЗНАМЕ ОД КРАЛИЦАТА МАРГАРЕТЕ II

ЖИВКО МУКАЕТОВ ОДЛИКУВАН ВО ВИТЕЗ НА ДАНСКОТО ЗНАМЕ ОД КРАЛИЦАТА МАРГАРЕТЕ II

Живко Мукаетов, генерален конзул на Кралството Данска во Македонија, доби високо одликување: Витез на данското знаме, со указ на нејзиното Височество, ...
АЛКАЛОИД ОТВОРИ НОВ ЦЕНТАР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТОТ

АЛКАЛОИД ОТВОРИ НОВ ЦЕНТАР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТОТ

„Алкалоид„ денеска свечено го отвори новиот центар за контрола на квалитетот. Во новиот центар од 3.000 метри квадратни се инвестирани на над пет мил ...
1 2 326 / 26 НАПИСИ