Таг: зонско

1 212 / 12 НАПИСИ
ПАРКИРАЊЕТО ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЌЕ ПОСКАПИ 50 ОТСТО

ПАРКИРАЊЕТО ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЌЕ ПОСКАПИ 50 ОТСТО

Паркирањето во центарот на Скопје ќе поскапи 50 отсто, најави денеска градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ. Оваа мерка новиот градонач ...
ЖИТЕЛИТЕ НА КАРПОШ 4 БАРААТ ЗОНСКО ПОРАДИ СИТИ МОЛ, БОГОЕВ НАЈАВИ РАМПИ

ЖИТЕЛИТЕ НА КАРПОШ 4 БАРААТ ЗОНСКО ПОРАДИ СИТИ МОЛ, БОГОЕВ НАЈАВИ РАМПИ

Жителите на Карпош 4 бараат од новите градоначалници на Карпош Стефан Богоев и на Град Скопје Петре Шилегов, да воведат зонско паркирање во населбата. ...
1 212 / 12 НАПИСИ