Таг: Влада

1 2 3 19 10 / 187 НАПИСИ
БЛИЗОК СОРАБОТНИК НА ТОДОРОВ ЌЕ ГО РЕВИДИРА ПРОЕКТОТ ЗА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО ТИМОТ НА ТАРАВАРИ

БЛИЗОК СОРАБОТНИК НА ТОДОРОВ ЌЕ ГО РЕВИДИРА ПРОЕКТОТ ЗА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО ТИМОТ НА ТАРАВАРИ

Советникот на ексминистерот за здравство Никола Тодоров, Јован Грпоски, е во тимот што го ревидира проектот и договорот од 72 милиони евра за изградба ...
ЗАЕВ РЕФЕРИРА ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА ВО СОБРАНИЕ НА ЗАТВОРЕНА КОМИСИСКА СЕДНИЦА

ЗАЕВ РЕФЕРИРА ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА ВО СОБРАНИЕ НА ЗАТВОРЕНА КОМИСИСКА СЕДНИЦА

Членовите на собраниската Комисија за надворешни работи гласаа денешната седница на која се разгледува договорот за добрососедство со Бугарија да биде ...
КАРАЏОВСКИ ЌЕ СИ БИРА СУДИИ И ПРЕТСЕДАТЕЛИ НА СУДОВИ ДОДЕКА ЗАЕВ ГО ПРОМОВИРА ПЛАНОТ ЗА РЕФОРМИ ВО СУДСТВОТО

КАРАЏОВСКИ ЌЕ СИ БИРА СУДИИ И ПРЕТСЕДАТЕЛИ НА СУДОВИ ДОДЕКА ЗАЕВ ГО ПРОМОВИРА ПЛАНОТ ЗА РЕФОРМИ ВО СУДСТВОТО

Судскиот совет на седницата закажана за в четврток ќе носи одлуки за избор на претседател на Основниот суд Скопје 1, каде в.д. претседател е Стојанче ...
НА БАРАЊЕТО НА ТУРЦИЈА ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА ФИРМИТЕ НА ЃУЛЕН ВЛАДАТА ЌЕ ОДГОВОРИ СПОРЕД МАКЕДОНСКИТЕ ЗАКОНИ

НА БАРАЊЕТО НА ТУРЦИЈА ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА ФИРМИТЕ НА ЃУЛЕН ВЛАДАТА ЌЕ ОДГОВОРИ СПОРЕД МАКЕДОНСКИТЕ ЗАКОНИ

Новата влада барањето на Турција за затворање на школи, универзитети и фирми во Македонија поврзани со свештеникот Фетулах Ѓулен решенијата ќе ги бара ...
40-МИНА ЌЕ СЕ ВРАБОТАТ ВО НОВИОТ ВЛАДИН СЕКТОР ЗА ИНФОРМАЦИИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ РОБЕРТ ПОПОВСКИ

40-МИНА ЌЕ СЕ ВРАБОТАТ ВО НОВИОТ ВЛАДИН СЕКТОР ЗА ИНФОРМАЦИИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ РОБЕРТ ПОПОВСКИ

Во рамките на Кабинетот на премиерот и Генералниот секретаријат на Влада ќе се формира сектор за информации. Како што објасни министерот без ресор Роб ...
МИЛЕ БОШЊАКОВСКИ НОВ ПОРТПАРОЛ НА ВЛАДАТА

МИЛЕ БОШЊАКОВСКИ НОВ ПОРТПАРОЛ НА ВЛАДАТА

Владата го назначи Миле Бошњаковски за владин портпарол на денешната седница. Тој доаѓа на позицијата од УНФПА (Фонд за население на Обединетите Нации ...
ВЛАДАТА ГИ РАЗРЕШИ СИТЕ УПРАВНИ И НАДЗОРНИ ОДБОРИ, ПОТПИШУВАЛЕ ШТЕТНИ МЕНАЏЕРСКИ ДОГОВОРИ

ВЛАДАТА ГИ РАЗРЕШИ СИТЕ УПРАВНИ И НАДЗОРНИ ОДБОРИ, ПОТПИШУВАЛЕ ШТЕТНИ МЕНАЏЕРСКИ ДОГОВОРИ

Владата на денешната седница донесе одлука за разрешување членови на сите управните и надзорни одбори на јавните претпријатија, јавните здравствени ус ...
ЕКСПЕРТИ ОД САД ЌЕ ИСПИТУВААТ ЗЛОУПОТРЕБИ НА ЕЛЕКТРОНСКАТА РАСПРЕДЕЛБА НА СУДСКИТЕ ПРЕДМЕТИ

ЕКСПЕРТИ ОД САД ЌЕ ИСПИТУВААТ ЗЛОУПОТРЕБИ НА ЕЛЕКТРОНСКАТА РАСПРЕДЕЛБА НА СУДСКИТЕ ПРЕДМЕТИ

Владата ќе бара помош од американска софтверска компанија за да ги испита евентуалните злоупотреби на АКМИС системот за електронска распределба на пре ...
УСТАВНИОТ СУД РЕШИ, АМА ЗАЕВ ТРЕБА ДА ГИ ПОНИШТИ ПАРЦЕЛИТЕ ОД ПОСЕБЕН ИНТЕРЕС ЗА ГРУЕВСКИ

УСТАВНИОТ СУД РЕШИ, АМА ЗАЕВ ТРЕБА ДА ГИ ПОНИШТИ ПАРЦЕЛИТЕ ОД ПОСЕБЕН ИНТЕРЕС ЗА ГРУЕВСКИ

Уставниот суд вчера го укина членот 50 од Законот за просторно и урбанистичко планирање, според кој претходната влада на Никола Груевски прогласи над ...
ПОРАДИ ГРЕШКИТЕ, ГРАДБАТА НА АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД ПОСКАПЕ ЗА 120 МИЛИОНИ ЕВРА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ СУГАРЕСКИ

ПОРАДИ ГРЕШКИТЕ, ГРАДБАТА НА АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД ПОСКАПЕ ЗА 120 МИЛИОНИ ЕВРА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ СУГАРЕСКИ

Катастрофалните грешки и пропусти при изградбата на автопатот Кичево – Охрид предизвикуваат дополнителен трошок од 120 милиони евра пари на граѓаните, ...
1 2 3 19 10 / 187 НАПИСИ