Таг: Александар Кирацовски

1 2 10 / 12 НАПИСИ
НОБЕЛ ЗА ГЛУПОСТ

НОБЕЛ ЗА ГЛУПОСТ

1 Како почна премиерот Зоран Заев да се заканува со чистка, така функционерите од СДСМ се фатија за метла. Почнаа масовно да ги чистат улиците. Градон ...
СЕСТРА МИ И МАЈКАТА НА МОЈАТА СОПРУГА СЕ ПОВЛЕКОА ОД РАБОТНИТЕ МЕСТА ИАКО НЕМА НЕПОТИЗАМ, ВЕЛИ КИРАЦОВСКИ

СЕСТРА МИ И МАЈКАТА НА МОЈАТА СОПРУГА СЕ ПОВЛЕКОА ОД РАБОТНИТЕ МЕСТА ИАКО НЕМА НЕПОТИЗАМ, ВЕЛИ КИРАЦОВСКИ

Сестрата на генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски и мајката на неговата сопруга се повлекоа од работните места за кои Антикорупциската ко ...
ДУПЛО ГЛУПИРАЊЕ

ДУПЛО ГЛУПИРАЊЕ

1 Кога ја видоа Катица Јанева дека џвака мастика додека дава изјава дека некој можеби ќе се спаси, оние што секогаш имаат  големи очекувања од сите, с ...
МВР ПРЕЗЕДЕ ИНИЦИЈАТИВА ДА ГИ ОТКРИЕ ЛИЦАТА ЗА КОИ ПЕНДАРОВСКИ КАЖА ДЕКА ГО СЛЕДАТ, РЕЧЕ КИРАЦОВСКИ

МВР ПРЕЗЕДЕ ИНИЦИЈАТИВА ДА ГИ ОТКРИЕ ЛИЦАТА ЗА КОИ ПЕНДАРОВСКИ КАЖА ДЕКА ГО СЛЕДАТ, РЕЧЕ КИРАЦОВСКИ

МВР презема активности за откривање на лицата за кои има индиции дека го следат Стево Пендаровски, рече претседателот на Изборниот Штаб на СДСМ, Алекс ...
И СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ ПРОТИВ ДОПОЛНИТЕЛНИ ПРИВИЛЕГИИ ЗА ПРАТЕНИЦИТЕ

И СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ ПРОТИВ ДОПОЛНИТЕЛНИ ПРИВИЛЕГИИ ЗА ПРАТЕНИЦИТЕ

И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се против најавениот предлог пратениците по завршување на пратеничкиот мaндат да се вработат во државна служба. Генералниот сек ...
КАРАЏОВСКИ ЈА БОЈКОТИРА СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ

КАРАЏОВСКИ ЈА БОЈКОТИРА СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ

Претседателот на Судски совет Зоран Караџовски, иако уредно поканет, не дојде на денешната седница на собраниската Комисија за политички систем и одно ...
ИЗВЕШТАЈОТ ЗА РАБОТАТА НА СЈО В СРЕДА ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

ИЗВЕШТАЈОТ ЗА РАБОТАТА НА СЈО В СРЕДА ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

Извештаите за работата на Народниот правобранител и за работата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), како што рече претседателот на Комисијата з ...
ЌЕ СТАВАМ КРАЈ НА РЕКЕТАРИТЕ КОИ САКААТ ДА ИМ НАШТЕТАТ НА ФУНКЦИОНЕРИ НА СДСМ, ВЕЛИ КИРАЦОВСКИ ЗА ТУЖБАТА ПРОТИВ ДУШКО МЛЕКАРОТ

ЌЕ СТАВАМ КРАЈ НА РЕКЕТАРИТЕ КОИ САКААТ ДА ИМ НАШТЕТАТ НА ФУНКЦИОНЕРИ НА СДСМ, ВЕЛИ КИРАЦОВСКИ ЗА ТУЖБАТА ПРОТИВ ДУШКО МЛЕКАРОТ

Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски вели дека ќе стави крај на сите злонамерници кои со смислени лаги и инсинуации сакаат да им нанесат ...
НАТАША ПЕТРОВСКА КАНДИДАТКА НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА НА БИТОЛА

НАТАША ПЕТРОВСКА КАНДИДАТКА НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА НА БИТОЛА

Наташа Петровска, професорка во Техничкото училиште и  координатор на советничката група во Советот на Општината, ќе биде кандидатка на СДСМ за градон ...
КИРАЦОВСКИ НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА СДСМ, ЗАЕВ СО ШЕСТМИНА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ

КИРАЦОВСКИ НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА СДСМ, ЗАЕВ СО ШЕСТМИНА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ

Александар Кирацовски беше избран за нов генерален секретар на СДСМ на синоќешниот Централен одбор на партијата. Кирацовски, кој доаѓа на местото на О ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ