Таг: Берлинале

1 4 5 6 7 60 / 63 НАПИСИ
„ОСТРОВ НА КУЧИЊАТА“ НА ВЕС АНДЕРСОН ГО ОТВОРИ 68. БЕРЛИНАЛЕ СО ДОАЃАЊЕТО НА ГОДИНАТА НА КУЧЕТО

„ОСТРОВ НА КУЧИЊАТА“ НА ВЕС АНДЕРСОН ГО ОТВОРИ 68. БЕРЛИНАЛЕ СО ДОАЃАЊЕТО НА ГОДИНАТА НА КУЧЕТО

Само ден пред доаѓањето на кинеската нова година, која ќе биде година на кучето, Вес Андерсон соодветно го отвори Берлинскиот филмски фестивал со свое ...
БЕРЛИНАЛЕ ПРВПАТ ОТВАРА СО АНИМАЦИЈА, „ОСТРОВ НА КУЧИЊАТА“ НА ВЕС АНДЕРСОН

БЕРЛИНАЛЕ ПРВПАТ ОТВАРА СО АНИМАЦИЈА, „ОСТРОВ НА КУЧИЊАТА“ НА ВЕС АНДЕРСОН

(Од Берлин за САКАМДАКАЖАМ.МК: Силвера ПАДОРИ-КЛЕНКЕ) И годинашново 68. Берлинале остана верно на традицијата: политиката е една од темите која ја ...
РЕЖИСЕРОТ ТОМ ТИКВЕР ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЖИРИТО НА БЕРЛИНАЛЕ

РЕЖИСЕРОТ ТОМ ТИКВЕР ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЖИРИТО НА БЕРЛИНАЛЕ

Германецот Том Тиквер, режисер на познатите филмови „Трчај Лола, трчај“ , „Парфем “ и „Облакот Атлас“ ќе биде претседател на жирито на Берлинскиот фил ...
МИСЛАМ ДЕКА СИ АЛБАНОФОБ

МИСЛАМ ДЕКА СИ АЛБАНОФОБ

„На 12 април, 2012 на Велики четврток пред Велигден, телата на четворица тинејџери беа откриени близу езеро во предградието на Скопје. Инцидентот теме ...
ФИЛМОТ НА ТЕОНА МИТЕВСКА ИНСПИРИРАН ОД СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО ОД ПЕТОК В КИНО

ФИЛМОТ НА ТЕОНА МИТЕВСКА ИНСПИРИРАН ОД СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО ОД ПЕТОК В КИНО

Филмот „Кога денот немаше име“ на режисерката Теона Стругар Митевска ќе има официјална премиера в четврток (12 октомври), во 20 часот во скопското кин ...
НАТАША ПЕТРОВИЌ ГЛУМИ ВО ТЕАТАР НА ОФ-БРОДВЕЈ, ВО РЕЖИЈА НА ПРАВНУКОТ НА ТОЛКИН

НАТАША ПЕТРОВИЌ ГЛУМИ ВО ТЕАТАР НА ОФ-БРОДВЕЈ, ВО РЕЖИЈА НА ПРАВНУКОТ НА ТОЛКИН

Македонската глумица Наташа Петровиќ игра главна улога во театарска претстава на сцена во театар на Оф-Бродвеј во Њујорк, по текст и режија на Николас ...
ЗЛАТНА МЕЧКА ЗА УНГАРСКИОТ „ЗА ТЕЛО И ДУША“ НА ЕЊЕДИ НА БЕРЛИНАЛЕ

ЗЛАТНА МЕЧКА ЗА УНГАРСКИОТ „ЗА ТЕЛО И ДУША“ НА ЕЊЕДИ НА БЕРЛИНАЛЕ

„За тело и душа“, романтична драма на унгарската режисерка Илдико Ењеди, ја освoи Златната мечка и изненади со победата на годинашното Берлинале. Љубо ...
НЕ НАПРАВИВ ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО – ФИЛМОТ НА ТЕОНА МИТЕВСКА ИЗЛЕЗЕ НА БЕРЛИНАЛЕ

НЕ НАПРАВИВ ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО – ФИЛМОТ НА ТЕОНА МИТЕВСКА ИЗЛЕЗЕ НА БЕРЛИНАЛЕ

(СПЕЦИЈАЛНО ОД БЕРЛИН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК: СИЛВЕРА ПАДОРИ-КЛЕНКЕ) „Кога денот немаше име“ на режисерката Теона Стругар Митевска синоќа ја имаше офиц ...
ФИЛМОТ ИНСПИРИРАН ОД СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО ПРИКАЖАН ВО БЕРЛИН, ПУБЛИКАТА ДОЈДЕ РАСПОЛОЖЕНА, СИ ЗАМИНА СО МАЧНИНА

ФИЛМОТ ИНСПИРИРАН ОД СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО ПРИКАЖАН ВО БЕРЛИН, ПУБЛИКАТА ДОЈДЕ РАСПОЛОЖЕНА, СИ ЗАМИНА СО МАЧНИНА

СПЕЦИЈАЛНО ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК ОД БЕРЛИН - СИЛВЕРА ПАДОРИ КЛЕНКЕ Во киното „Колосеум 1“ во тренд квартот Пренцлауер Берг во источниот дел од Берлин, ...
БЕРЛИНАЛЕ ОТВОРИ СО „ЏАНГО“ И ПОЛИТИЧКИ ХУМОР

БЕРЛИНАЛЕ ОТВОРИ СО „ЏАНГО“ И ПОЛИТИЧКИ ХУМОР

Отварањето на Берлинале синоќа беше целосно за политика, од црвениот килим, каде лидерката на Зелената партија и потпретседателка на Бундестагот Клауд ...
1 4 5 6 7 60 / 63 НАПИСИ