Таг: „Бикини Мун“

1 2 10 / 16 НАПИСИ
ЅВЕЗДАТА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ЌЕ ЈА ГЛУМИ МЕГАН МАРКЛ ВО НОВАТА СЕРИЈА „ПРИНЦОТ“ НА ЕЈЧ-БИ-О

ЅВЕЗДАТА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ЌЕ ЈА ГЛУМИ МЕГАН МАРКЛ ВО НОВАТА СЕРИЈА „ПРИНЦОТ“ НА ЕЈЧ-БИ-О

Ејч-Би-О објави дека ќе снима анимирана комична ТВ-серија за британското кралско семејство. Серијата насловена „Принцот“, зад која стои сценаристот и ...
ЊУЈОРК СО ЦРВЕН КИЛИМ И ЅВЕЗДИ ЗА ПРЕМИЕРАТА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ

ЊУЈОРК СО ЦРВЕН КИЛИМ И ЅВЕЗДИ ЗА ПРЕМИЕРАТА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ

На црвениот килим пред њујоршкото кино „Синема Вилиџ“, на премиерата на „Бикини Мун“ на Милчо Манчевски дефилираше дел од актерската екипа на филмот ч ...
СО „БИКИНИ МУН“ МАНЧЕВСКИ СЕ ВРАТИ ВО ШАНГАЈ

СО „БИКИНИ МУН“ МАНЧЕВСКИ СЕ ВРАТИ ВО ШАНГАЈ

„Бикини Мун“, последниот филм на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски, викендот имаше азиска премиера на Филмскиот фестивал во Шангај, Кин ...
„БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ОД УТРЕ ИГРА НИЗ МАКЕДОНИЈА

„БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ОД УТРЕ ИГРА НИЗ МАКЕДОНИЈА

„Бикини Мун“, петтиот филм на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски, од утре почнува турнеја со киноприкажување низ Македонија. Утре и на 2 ...
„БИКИНИ МУН“ ОД УТРЕ ВО КИНО ВО БИТОЛА

„БИКИНИ МУН“ ОД УТРЕ ВО КИНО ВО БИТОЛА

„Бикини Мун“, најновиот филм на Милчо Манчевски, oд утре ќе игра на редовниот репертоар на 3Д Кино Битола. Филмот и понатаму игра во кино Милениум во ...
БИКИНИ, КАКО ИСУС, АМА СО ЦИЦКИ

БИКИНИ, КАКО ИСУС, АМА СО ЦИЦКИ

Има едно страшно сознание што извира од суштината на сите филмови на Милчо Манчевски - дека човекот секогаш губи. Најсилно извира од „Бикини Мун“, нег ...
МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ГО ДОНЕСЕ БИКИНИЛЕНД ВО СКОПЈЕ

МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ГО ДОНЕСЕ БИКИНИЛЕНД ВО СКОПЈЕ

Емилија Стојковска и Милијана Богданоска, кои беа деца во филмот на режисерот Милчо Манчевски „Мајки“,  од пред осум години, а денес веќе тинејџерки, ...
МЕ ИНТЕРЕСИРА ВИСТИНАТА КОЈА МЕДИУМИТЕ ЈА МЕНУВААТ, КАЖА МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ПРЕД ПРЕМИЕРАТА НА „БИКИНИ МУН“

МЕ ИНТЕРЕСИРА ВИСТИНАТА КОЈА МЕДИУМИТЕ ЈА МЕНУВААТ, КАЖА МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ПРЕД ПРЕМИЕРАТА НА „БИКИНИ МУН“

„Бикини Мун“, првиот американски филм на македонскиот режисер Милчо Манчевски,  премиерно ќе биде прикажан в четврток во 20 часот во киното Милениум в ...
НА 22 МАРТ МАКЕДОНСКА ПРЕМИЕРА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ

НА 22 МАРТ МАКЕДОНСКА ПРЕМИЕРА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ

Македонската премиера на „Бикини Мун“, најновиот филм на режисерот Милчо Манчевски е закажана на 22 март во киното Милениум, во 20 часот, а билетите ќ ...
„БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ОСВОИ НАГРАДА ВО ПОРТУГАЛИЈА

„БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ОСВОИ НАГРАДА ВО ПОРТУГАЛИЈА

Петтиот филм на режисерот Милчо Манчевски „Бикини Мун“ ја освои специјалната награда на жирито на фестивалот Фантаспорто во Порто, Португалија, каде и ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ