Таг: болница

1 24 25 26 27 28 29 260 / 286 НАПИСИ
БОЛНИЦАТА ВО КОЧАНИ ЌЕ БИДЕ РЕГИОНАЛЕН ЦЕНТАР ЗА АМПУТАЦИИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

БОЛНИЦАТА ВО КОЧАНИ ЌЕ БИДЕ РЕГИОНАЛЕН ЦЕНТАР ЗА АМПУТАЦИИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Општата болница во Кочани со проширена дејност нема да се затвора, туку таа ќе биде центар за ампутации. Министерството за здравство вели дека ова на ...
СРПСКАТА АКТЕРКА НЕДА АРНЕРИЌ ВО ТЕШКА СОСТОЈБА В БОЛНИЦА

СРПСКАТА АКТЕРКА НЕДА АРНЕРИЌ ВО ТЕШКА СОСТОЈБА В БОЛНИЦА

Неда Арнериќ, една од најреномираните српски и југословенски актерки, од синоќа е во тешка состојба в болница во Белград. Според српските медиуми, бра ...
КАЈ МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ НЕМА НИКАКВИ ПОВРЕДИ, ВЕЛАТ ОД ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“

КАЈ МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ НЕМА НИКАКВИ ПОВРЕДИ, ВЕЛАТ ОД ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“

Поранешниот министер Миле Јанакиески, кој како притвореник бил нападнат од затвореник во затворот „Шутка“, нема никакви телесни повреди, соопштија од ...
СЕДУМ ПОВРЕДЕНИ ОД АВТОБУСОТ ШТО СЕ ПРЕВРТЕ НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ТЕТОВО СЕ ВО ТЕШКА, НО СТАБИЛНА СОСТОЈБА

СЕДУМ ПОВРЕДЕНИ ОД АВТОБУСОТ ШТО СЕ ПРЕВРТЕ НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ТЕТОВО СЕ ВО ТЕШКА, НО СТАБИЛНА СОСТОЈБА

Седум од повредените во вчерашната несреќа во која починаа14 лица, што се случи на автопатот Скопје-Тетово сѐ уште се во критична и тешка состојба, но ...
ВРАБОТУВАМЕ СПОРЕД УСПЕХ, ВОЗРАСТ И СПЕЦИЈАЛНОСТ, ВЕЛАТ ОД ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА ПО ОБВИНУВАЊАТА ДЕКА ВРАБОТИЛЕ РОДНИНИ НА ФУНКЦИОНЕРИ ОД ДУИ И БЕСА

ВРАБОТУВАМЕ СПОРЕД УСПЕХ, ВОЗРАСТ И СПЕЦИЈАЛНОСТ, ВЕЛАТ ОД ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА ПО ОБВИНУВАЊАТА ДЕКА ВРАБОТИЛЕ РОДНИНИ НА ФУНКЦИОНЕРИ ОД ДУИ И БЕСА

Клиничка Болница Тетово тврди дека се дезинформации обвинувањата од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ) оти при последното вработува ...
СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА ЌЕ СЕ ГАСИФИЦИРА ВГОДИНА

СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА ЌЕ СЕ ГАСИФИЦИРА ВГОДИНА

Заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули дојде во Струмица за да најави гасификација на болницата од следната грејна сезона. Според него, ...
ДЕЦА УКРАЛЕ АВТОМОБИЛ И ПРОПАДНАЛЕ ВО ДУПКА КАЈ „СИТИ МОЛ“

ДЕЦА УКРАЛЕ АВТОМОБИЛ И ПРОПАДНАЛЕ ВО ДУПКА КАЈ „СИТИ МОЛ“

Автомобил Пежо утринава пропадна во дупка од градежни активности кај „Прокредит“ банка близу „Сити Мол“ во скопската населба Карпош. „Околу 7-8 час ...
НОВ ХИРУРШКИ УРГЕНТЕН ЦЕНТАР НАСКОРО ВО БОЛНИЦАТА ВО КУМАНОВО

НОВ ХИРУРШКИ УРГЕНТЕН ЦЕНТАР НАСКОРО ВО БОЛНИЦАТА ВО КУМАНОВО

Хируршкиот ургентен центар во општата болница во Куманово, наскоро ќе добие комплетно нов објект, соопшти Министерството за здравство. „Деновиве се ...
ИНТЕРНИСТИ ОД СКОПЈЕ ЌЕ ОДАТ НА ПРИВРЕМЕНА РАБОТА ВО СТРУМИЦА ОТИ НЕМА ЛЕКАРИ

ИНТЕРНИСТИ ОД СКОПЈЕ ЌЕ ОДАТ НА ПРИВРЕМЕНА РАБОТА ВО СТРУМИЦА ОТИ НЕМА ЛЕКАРИ

Интернисти од Градската општа болница „8 Септември“’ од Скопје и државната клиника ќе доаѓаат во Струмица на работа по една недела, бидејки од струмич ...
ПАЦИЕНТИТЕ ВО ВЕЛЕШКАТА КОЖНА АМБУЛАНТА ЧЕКААТ ЗА ПРЕГЛЕД НА ОТВОРЕНО

ПАЦИЕНТИТЕ ВО ВЕЛЕШКАТА КОЖНА АМБУЛАНТА ЧЕКААТ ЗА ПРЕГЛЕД НА ОТВОРЕНО

Пациентите кои се упатуваат на кожната амбуланта во Велес, за да влезат на преглед чекаат  на отворено. Деновиве кога температурите осетно се симнаа т ...
1 24 25 26 27 28 29 260 / 286 НАПИСИ