Таг: бомбашки напади

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ВЛАСТИТЕ НА ШРИ ЛАНКА ПРЕД ДВЕ НЕДЕЛИ БИЛЕ ПРЕДУПРЕДЕНИ ЗА МОЖНИ НАПАДИ, НО НЕ РЕАГИРАЛЕ

ВЛАСТИТЕ НА ШРИ ЛАНКА ПРЕД ДВЕ НЕДЕЛИ БИЛЕ ПРЕДУПРЕДЕНИ ЗА МОЖНИ НАПАДИ, НО НЕ РЕАГИРАЛЕ

Властите на Шри Ланка пред две недели биле предупредени за можни напади од џихадистичка група, изјави портпаролот на владата, додавајќи дека оваа инфо ...
29 ЗАГИНАТИ И 166 ПОВРЕДЕНИ ПО ДВОЈНИОТ БОМБАШКИ НАПАД ВО ИСТАНБУЛ

29 ЗАГИНАТИ И 166 ПОВРЕДЕНИ ПО ДВОЈНИОТ БОМБАШКИ НАПАД ВО ИСТАНБУЛ

Две експлозии близу фудбалски стадион во најголемиот турски град Истанбул убија 29 луѓе и повредија 166. Синоќешните експлозии, автомобил бомба и само ...
10 ВОЈНИЦИ И 8 ЦИВИЛИ ЗАГИНАА ВО БОМБАШКИ НАПАД ВО ТУРЦИЈА

10 ВОЈНИЦИ И 8 ЦИВИЛИ ЗАГИНАА ВО БОМБАШКИ НАПАД ВО ТУРЦИЈА

Автомобил бомба на курдските бунтовници уби 10 војници и 8 цивили во југоисточна Турција, соопштија турските власти. Нападот во Дурак се случи откако ...
ЕВАКУАЦИЈА НА ДЕЛ ОД ГЕРМАНСКИ ГРАД ПОРАДИ МОЖЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД

ЕВАКУАЦИЈА НА ДЕЛ ОД ГЕРМАНСКИ ГРАД ПОРАДИ МОЖЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД

Дел од германски град е во опсадна состојба за време за време на полициската операција да се запре можен терористички напад, јави „Дие Велт“ Во ист ...
ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК УАПСЕН И ОБВИНЕТ ЗА ПЕТ УБИСТВА ВО ОБИД НА ПОЛИЦАЈЦИ

ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК УАПСЕН И ОБВИНЕТ ЗА ПЕТ УБИСТВА ВО ОБИД НА ПОЛИЦАЈЦИ

48-часовната потрага по бомбашот кој го тероризираше Њујорк викендов заврши синоќа со престрелка помеѓу полицијата и осомничениот за нападите, во која ...
УАПСЕН ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО ПРЕСТРЕЛКАТА

УАПСЕН ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО ПРЕСТРЕЛКАТА

Ахмад Кан Рахами, осомничениот за бомбашките напади викендов во Њујорк и Њу Џерси, е уапсен и однесен на операција откако беше ранет во престрелката с ...
АМЕРИКАНСКИ АВГАНИСТАНЕЦ ОСОМНИЧЕН ЗА ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО МЕНХЕТН

АМЕРИКАНСКИ АВГАНИСТАНЕЦ ОСОМНИЧЕН ЗА ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО МЕНХЕТН

Њујоршката полиција го именуваше 28-годишниот натурализиран американски државјанин Ахмад Кан Рахами, кој е роден во Авганистан, како осомничен за експ ...
УШТЕ ЕДНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ЊУ ЏЕРСИ, ПЕТМИНА ПРИВЕДЕНИ ЗА БОМБАТА ВО ЊУЈОРК

УШТЕ ЕДНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ЊУ ЏЕРСИ, ПЕТМИНА ПРИВЕДЕНИ ЗА БОМБАТА ВО ЊУЈОРК

Сомнителен пакет кој беше пронајден на железничка станица во Њу Џерси експлодирал за време на истрагата на специјалните полициски сили. Како што јавув ...
ЊУЈОРШКИТЕ БОМБИ БИЛЕ НАПРАВЕНИ ДА ПРЕДИЗВИКААТ МАКСИМУМ ЖРТВИ

ЊУЈОРШКИТЕ БОМБИ БИЛЕ НАПРАВЕНИ ДА ПРЕДИЗВИКААТ МАКСИМУМ ЖРТВИ

Бомбата што повреди 29 луѓе во областа Челзи во Њујорк во саботата вечер по локално време и уште една што не експлодираше во близина, биле полни со шр ...
ПОЛИЦИЈАТА БАРА ПОВРЗАНОСТ СО ТЕРОРИЗАМ ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА ШТО ПОВРЕДИ 29 ЛУЃЕ ВО ЊУЈОРК

ПОЛИЦИЈАТА БАРА ПОВРЗАНОСТ СО ТЕРОРИЗАМ ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА ШТО ПОВРЕДИ 29 ЛУЃЕ ВО ЊУЈОРК

Истражителите денеска пребаруваа низ остатоците од експлозијата, прегледуваа видео снимки и го проверуваа местото на експлозијата којашто ноќеска повр ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ