Таг: диносауруси

ОПАШКИТЕ НА ДИНОСАУРУСИТЕ ОШТЕТЕНИ ОД ЈАВАЊЕ, ДИНО ПАРКОТ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ СО 100.000 ПОСЕТИТЕЛИ

ОПАШКИТЕ НА ДИНОСАУРУСИТЕ ОШТЕТЕНИ ОД ЈАВАЊЕ, ДИНО ПАРКОТ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ СО 100.000 ПОСЕТИТЕЛИ

Над 100.000 граѓани го посетиле Дино паркот во рамките на скопската Зоолошка градина изминативе три месеци. Директорот Ѓорѓи Галетановски вели дека го ...
НЕ ГИ ЈАВАЈТЕ И НЕ ГИ ВЛЕЧЕТЕ ДИНОСАУРУСИТЕ ЗА ОПАШ, АПЕЛИРААТ ОД ДИНО ПАРКОТ КОЈ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ГО ПОСЕТИЛЕ 25.000 ЛУЃЕ

НЕ ГИ ЈАВАЈТЕ И НЕ ГИ ВЛЕЧЕТЕ ДИНОСАУРУСИТЕ ЗА ОПАШ, АПЕЛИРААТ ОД ДИНО ПАРКОТ КОЈ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ГО ПОСЕТИЛЕ 25.000 ЛУЃЕ

Дино паркот во рамките на скопската Зоолошка градина секој ден е полн со посетители. Вчера имало над 6.000 гости не само од земјавата туку и од Србија ...
ОКОЛУ 2.000 ПОСЕТИТЕЛИ ОД УТРОВО ВО ДИНО ПАРКОТ, ДИРЕКТОРОТ ГАЛЕТАНОВСКИ ОЧЕКУВА ДА СТАНЕ РЕГИОНАЛНА ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА

ОКОЛУ 2.000 ПОСЕТИТЕЛИ ОД УТРОВО ВО ДИНО ПАРКОТ, ДИРЕКТОРОТ ГАЛЕТАНОВСКИ ОЧЕКУВА ДА СТАНЕ РЕГИОНАЛНА ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА

Од утрово околу 2.000 граѓани го посетиле Дино паркот во склоп на скопската Зоолошка градина. Директорот на градината Ѓорѓи Галетановски вели дека прв ...
ВИКЕНДОВ ИМАЛО 12.000 ПОСЕТИТЕЛИ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

ВИКЕНДОВ ИМАЛО 12.000 ПОСЕТИТЕЛИ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

Над 12.000 посетители викендов биле во скопската Зоолошка градина. Директорот на Зоолошката Ѓорѓи Галетановски вели дека оваа е рекордна бројка за мес ...
ДИНОСАУРУСИТЕ ИЗГЛЕДААТ КАКО ДА СЕ ЖИВИ, ДИНО ПАРКОТ ЌЕ РАБОТИ ДО 23 ЧАСОТ КОГА ЌЕ ГО ОТВОРИМЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ГАЛЕТАНОВСКИ

ДИНОСАУРУСИТЕ ИЗГЛЕДААТ КАКО ДА СЕ ЖИВИ, ДИНО ПАРКОТ ЌЕ РАБОТИ ДО 23 ЧАСОТ КОГА ЌЕ ГО ОТВОРИМЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ГАЛЕТАНОВСКИ

Во скопската Зоолошка градина почна монтирањето на диносаурусите во рамките на Дино паркот, кои пред две недели од Кина стигнаа во Скопје. Во паркот ќ ...
СТИГНАА ДИНОСАУРУСИТЕ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

СТИГНАА ДИНОСАУРУСИТЕ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

Попладнево, во скопската Зоолошка градина од Кина стигаа диносаурусите за Дино паркот. Со шест камиони беа донеси во градината и веќе од утре ќе почне ...
ПАРК СО 41 ДИНОСАУРУС ВО ПРИРОДНА ГОЛЕМИНА ОД МАРТ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

ПАРК СО 41 ДИНОСАУРУС ВО ПРИРОДНА ГОЛЕМИНА ОД МАРТ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

Од март, во склоп на скопската Зоолошка градина ќе има парк со 41 динасаурус во природна големина. Во Зоолошката денеска почна изградбата и уредувањет ...
ПОСКАПУВА ВЛЕЗОТ ВО СКОПСКА ЗООЛОШКА, НАМЕСТО 50 ЌЕ БИДЕ 80 ДЕНАРИ

ПОСКАПУВА ВЛЕЗОТ ВО СКОПСКА ЗООЛОШКА, НАМЕСТО 50 ЌЕ БИДЕ 80 ДЕНАРИ

Билетот за влез во скопската Зоолошка градина ќе поскапи и наместо 50 денари ќе биде 80. Влезот за деца до 3 години и натаму останува бесплатен. Оваа ...
18.000 ПОСЕТИТЕЛИ ИМАВМЕ ДЕНЕС ВО ЗООЛОШКА, ЗА ВРАЌАЊЕТО НА КОКО ВО МАЈ ОЧЕКУВАМЕ 20.000, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ГАЛЕТАНОВСКИ

18.000 ПОСЕТИТЕЛИ ИМАВМЕ ДЕНЕС ВО ЗООЛОШКА, ЗА ВРАЌАЊЕТО НА КОКО ВО МАЈ ОЧЕКУВАМЕ 20.000, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ГАЛЕТАНОВСКИ

Околу 18.000 посетители денеска имало во скопската Зоолошка градина на првоаприлскиот маскенбал. Како што велат од Зоолошката, срушен е рекордот на по ...
ВО ДИНО ПАРКОТ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ЌЕ ИМА 50 ДИНОСАУРУСИ

ВО ДИНО ПАРКОТ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ЌЕ ИМА 50 ДИНОСАУРУСИ

Педесет диносауруси во природна големина ќе бидат дел од Дино паркот во рамките на Зоолошката градина во Скопје. Паркот ќе се наоѓа кај стариот вле ...
10 / 10 НАПИСИ