Таг: договор со Грција

1 2 3 437 / 37 НАПИСИ
БРИТАНИЈА ГИ ПОВИКА СИТЕ ПАРТИИ И ВО МАКЕДОНИЈА И ВО ГРЦИЈА ДА ГИ ПРЕПОЗНААТ ПРИДОБИВКИТЕ ОД ДОГОВОРОТ

БРИТАНИЈА ГИ ПОВИКА СИТЕ ПАРТИИ И ВО МАКЕДОНИЈА И ВО ГРЦИЈА ДА ГИ ПРЕПОЗНААТ ПРИДОБИВКИТЕ ОД ДОГОВОРОТ

Британската Влада ги поттикува сите лидери, политички партии и граѓаните во Македонија и Грција да ги согледаат придобивките од договоро си кој се реш ...
ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА ПОЗИТИВНО ЌЕ ВЛИЈАЕ И ВРЗ НАШИТЕ ОБВРСКИ ОКОЛУ ИЗГРАДБАТА НА НАФТОВОДОТ ДО СОЛУН, ВЕЛИ АНЃУШЕВ

ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА ПОЗИТИВНО ЌЕ ВЛИЈАЕ И ВРЗ НАШИТЕ ОБВРСКИ ОКОЛУ ИЗГРАДБАТА НА НАФТОВОДОТ ДО СОЛУН, ВЕЛИ АНЃУШЕВ

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев е оптимист дека потпишувањето на договорот со Грција позитивно ќе влијае врз натамошниот развој на мак ...
СОБРАНИЕТО ГО РАТИФИКУВАШЕ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА СО 69 ГЛАСА „ЗА“

СОБРАНИЕТО ГО РАТИФИКУВАШЕ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА СО 69 ГЛАСА „ЗА“

Пратениците со 69 гласа „за“ го ратификуваа договорот со Грција. На пленарната седница не присуствуваа пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Премиерот Зоран З ...
АРТАН ГРУБИ МУ ЈА ПОКЛОНИ ВРАТОВРСКАТА НА ДИМИТРОВ ПОРАДИ ИСТОРИСКИОТ ДОГОВОР СО ГРЦИЈА

АРТАН ГРУБИ МУ ЈА ПОКЛОНИ ВРАТОВРСКАТА НА ДИМИТРОВ ПОРАДИ ИСТОРИСКИОТ ДОГОВОР СО ГРЦИЈА

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби му ја подари вратоврската на министерот за надворешни работи Никола Димитров по ...
ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГО БОЈКОТИРА СОБРАНИЕТО ОТИ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА ЌЕ СЕ РАТИФИКУВА ПО СКРАТЕНА ПОСТАПКА

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГО БОЈКОТИРА СОБРАНИЕТО ОТИ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА ЌЕ СЕ РАТИФИКУВА ПО СКРАТЕНА ПОСТАПКА

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски кажа дека пратеничката група на негова партија и коалициските партнери нема да учествува во работата на Со ...
ПОТПИШАН ДОГОВОРОТ ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ СО ГРЦИЈА

ПОТПИШАН ДОГОВОРОТ ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ СО ГРЦИЈА

Договорот за решавање за спорот за името со Грција пред малку се потпиша во селото Псарадес (Нивици) на грчката страна Преспанското езеро. До ...
ВО АТИНА СО СОЛЗАВЕЦ РАСТЕРАНИ ДЕМОНСТРАНТИ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО МАКЕДОНИЈА

ВО АТИНА СО СОЛЗАВЕЦ РАСТЕРАНИ ДЕМОНСТРАНТИ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО МАКЕДОНИЈА

Грчката полиција употреби солзавец за да ги растури демонстрантите пред парламентот во сабота попладне за време на дебатата за доверба на владата на А ...
1 2 3 437 / 37 НАПИСИ