Таг: Емил Павлов

СВЕТСКИОТ ВИЦЕШАМПИОН ВО КАРАТЕ ЕМИЛ ПАВЛОВ СЕ ОТКАЖА ОД СОВЕТНИЧКОТО МЕСТО ВО ОПШТИНА ШТИП

СВЕТСКИОТ ВИЦЕШАМПИОН ВО КАРАТЕ ЕМИЛ ПАВЛОВ СЕ ОТКАЖА ОД СОВЕТНИЧКОТО МЕСТО ВО ОПШТИНА ШТИП

Светскиот вицешампион во карате од Дубаи Емил Павлов поднесе оставка од советничкото место  во Советот на Општина Штип. Тој накратко образложи дека по ...
ПЕНДАРОВСКИ ОТИДЕ НА ТРЕНИНГ НА СВЕТСКИОТ ВИЦЕШАМПИОН ВО КАРАТЕ ЕМИЛ ПАВЛОВ

ПЕНДАРОВСКИ ОТИДЕ НА ТРЕНИНГ НА СВЕТСКИОТ ВИЦЕШАМПИОН ВО КАРАТЕ ЕМИЛ ПАВЛОВ

Претседателот Стево Пендаровски отиде на тренинг на каратистите на Штип во спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип и му честиташе на новиот светски ...
КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ ОСВОИ СРЕБРО НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ДУБАИ

КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ ОСВОИ СРЕБРО НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ДУБАИ

Емил Павлов го освои сребрениот медел на Светското првенство во карате во Дубаи, со што го оствари најголемиот успех на македонското карате. Во катег ...
КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ ОСВОИ БРОНЗА ВО СВЕТСКАТА ПРЕМИЕРЛИГА И ДОЈДЕ ЧЕКОР ПОБЛИСКУ ДО ОЛИМПИЈАДАТА ВО ТОКИО

КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ ОСВОИ БРОНЗА ВО СВЕТСКАТА ПРЕМИЕРЛИГА И ДОЈДЕ ЧЕКОР ПОБЛИСКУ ДО ОЛИМПИЈАДАТА ВО ТОКИО

Емил Павлов освои бронзен медал на натпреварот од Светската премиерлига во карате што се одржа во Истанбул и дојде чекор поблиску до Олимпијадата во Т ...
ТРЕНИРАМ ЗА ОЛИМПИЈАДАТА ВО ТОКИО КАКО ДА Е УТРЕ, ВЕЛИ КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ, НАЈДОБАР СПОРТИСТ НА ШТИП ЗА 2020

ТРЕНИРАМ ЗА ОЛИМПИЈАДАТА ВО ТОКИО КАКО ДА Е УТРЕ, ВЕЛИ КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ, НАЈДОБАР СПОРТИСТ НА ШТИП ЗА 2020

Европскиот шампион во карате од 2014 и 2018 година Емил Павлов е прогласeн за најдобар спортист на Штип за 2020 година. „И покрај пандемијата, тренир ...
КАРАТИСТОТ ПАВЛОВ ВО ПАРИЗ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА ЈА ОСТВАРИ ОЛИМПИСКАТА НОРМА ЗА ТОКИО

КАРАТИСТОТ ПАВЛОВ ВО ПАРИЗ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА ЈА ОСТВАРИ ОЛИМПИСКАТА НОРМА ЗА ТОКИО

Емил Павлов, најдобриот македонски каратист кој неодамна во Москва освои злато, ја продолжи борбата за норма за Олимписките игри во Токио. Во второто ...
ЗЛАТО ЗА КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ НА СВЕТСКАТА ПРЕМИЕР ЛИГА ВО МОСКВА

ЗЛАТО ЗА КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ НА СВЕТСКАТА ПРЕМИЕР ЛИГА ВО МОСКВА

Каратистот Емил Павлов го освои златниот медал во својата категорија - 60 кг на Светската премиер лига што се одржа во Москва. Павлов е кандидат за Ол ...
КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ ОСВОИ БРОНЗА НА ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОНАТ ВО ШПАНИЈА

КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ ОСВОИ БРОНЗА НА ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОНАТ ВО ШПАНИЈА

Каратистот Емил Павлов на Европското првенство во Шпанија го освои бронзениот медал и е единствениот македонски претставник што од Гвадалахара се враќ ...
САМО ЕМИЛ ПАВЛОВ Е СИГУРЕН ПАТНИК ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КАРАТЕ ВО ШПАНИЈА 

САМО ЕМИЛ ПАВЛОВ Е СИГУРЕН ПАТНИК ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КАРАТЕ ВО ШПАНИЈА 

Од македонските каратисти само годинашниов европски шампион во карате од Нови Сад и носителот на златниот медал од шампионатот на стариот котнинент од ...
КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ ПО ВТОРПАТ ЕВРОПСКИ ПРВАК

КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ ПО ВТОРПАТ ЕВРОПСКИ ПРВАК

На Европското првенство во карате, што се одржа во Србија, македонскиот репрезентативец Емил Павлов се закити со златниот медал, со што по вторпат ја ...
10 / 10 НАПИСИ