Таг: евакуација

1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ
ПРИЈАВУВАЧОТ НА ЛАЖНАТА БОМБА ВО „СИТИ МОЛ“ ЌЕ ОДГОВАРА САМО ПАРИЧНО ИЛИ СО ЗАТВОР ДО 3 МЕСЕЦИ, ЗАШТО ЗАКОНОТ НЕ ДОЗВОЛУВА ПОВЕЌЕ

ПРИЈАВУВАЧОТ НА ЛАЖНАТА БОМБА ВО „СИТИ МОЛ“ ЌЕ ОДГОВАРА САМО ПАРИЧНО ИЛИ СО ЗАТВОР ДО 3 МЕСЕЦИ, ЗАШТО ЗАКОНОТ НЕ ДОЗВОЛУВА ПОВЕЌЕ

Пријавувачот дека е поставена бомба во најголемиот трговски центар „Сити мол“ во скопската населба Карпош, кој го имислил настанот на 29 јануари за да ...
МАКЕДОНСКА ДРЖАВЈАНКА ЕВАКУИРАНА ОД ВУХАН, 14 ДЕНА ЌЕ БИДЕ ВО КАРАНТИН ВО ФРАНЦИЈА

МАКЕДОНСКА ДРЖАВЈАНКА ЕВАКУИРАНА ОД ВУХАН, 14 ДЕНА ЌЕ БИДЕ ВО КАРАНТИН ВО ФРАНЦИЈА

Македонска државјанка денеска е евакуирана од кинескиот град Вухан. Од Министерството за надворешни работи соопштија дека транспортот е извршен со пос ...
ВРАБОТЕН ВО ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА СИТИ МОЛ ПРИЈАВИЛ БОМБА ЗА ДА ГО ЗАФРКАВА ШЕФОТ, А ПОТОА ГО ЕВАКУИРАЛ ТРГОВСКИОТ

ВРАБОТЕН ВО ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА СИТИ МОЛ ПРИЈАВИЛ БОМБА ЗА ДА ГО ЗАФРКАВА ШЕФОТ, А ПОТОА ГО ЕВАКУИРАЛ ТРГОВСКИОТ

Двајца млади, новопримени во обезбедувањето на „Сити мол“, пријавиле кај шефот дека во објектот има поставено бомба, оти сакале да се зафркаваат со не ...
ЛАЖНА БИЛА ДОЈАВАТА ЗА БОМБА ШТО ГО ЕВАКУИРАШЕ СИТИ МОЛ, ВЕЛИ ПОЛИЦИЈАТА

ЛАЖНА БИЛА ДОЈАВАТА ЗА БОМБА ШТО ГО ЕВАКУИРАШЕ СИТИ МОЛ, ВЕЛИ ПОЛИЦИЈАТА

Трговскиот центар Сити Мол во скопската населба Карпош беше евакуиран денеска околу пладне поради лажна анонимна дојава за бомба, а полицијата работи ...
ИТНА ЕВАКУАЦИЈА НА СИТИ МОЛ, ИМАЛО ДОЈАВА ЗА БОМБА, ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

ИТНА ЕВАКУАЦИЈА НА СИТИ МОЛ, ИМАЛО ДОЈАВА ЗА БОМБА, ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

Трговскиот центар Сити Мол во скопската населба Карпош околу пладне беше итно евакуиран откако полиција им наредила на посетителите и на вработените в ...
ДВАЈЦА ОНЕСВЕСТЕНИ И 300 ЕВАКУИРАНИ НА СВИНГЕРСКА ЗАБАВА ВО КЕЛН

ДВАЈЦА ОНЕСВЕСТЕНИ И 300 ЕВАКУИРАНИ НА СВИНГЕРСКА ЗАБАВА ВО КЕЛН

Околу 300 гости во свингерски клуб во близина на германскиот град Келн беа евакуирани откако се вклучи алармот за јаглерод моноксид во саботата вечер, ...
1.300 СЕ ЕВАКУИРААТ ОД БРОД ЗА КРСТОСУВАЊЕ ВО НОРВЕШКА ПОРАДИ ПРОБЛЕМ СО МОТОРИТЕ

1.300 СЕ ЕВАКУИРААТ ОД БРОД ЗА КРСТОСУВАЊЕ ВО НОРВЕШКА ПОРАДИ ПРОБЛЕМ СО МОТОРИТЕ

Околу 1.300 луѓе се евакуираат од брод за крстосување близу западниот брег на Норвешка, соопштија властите. Полицијата во Море ог Ромсдал вели дека ...
ОСУМ ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО ОТКАЖА МОТОР НА АВИОН ПРИ ПОЛЕТУВАЊЕ ВО ЛОНДОН

ОСУМ ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО ОТКАЖА МОТОР НА АВИОН ПРИ ПОЛЕТУВАЊЕ ВО ЛОНДОН

Осум патници беа повредени откако на авион на „Лаудамоушн“ му откажа мотор при полетување на аеродромот „Стенстед“ во Лондон во петокот вечер. Авионот ...
ВО СИДНЕЈ ЕВАКУИРАНА НОВА ЗГРАДА ОД 165 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ОД СТРАВ ДЕКА МОЖЕ ДА СЕ УРНЕ

ВО СИДНЕЈ ЕВАКУИРАНА НОВА ЗГРАДА ОД 165 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ОД СТРАВ ДЕКА МОЖЕ ДА СЕ УРНЕ

Жителите на 36-катна зграда во Олимпискиот парк во Сиднеј биле евакуирани откако се слушнале звуци на пукање во новоотворениот комплекс. Околу 3.00 ...
ВО СТАНОТ ВО КОЈ СЕ ПРОНАЈДЕНИ ИСКОРИСТЕНИ ПЕЛЕНИ ОД ЧИЈА РЕА СЕ ЕВАКУИРАШЕ ЦЕЛА ЗГРАДА, ПРЕД 20 ГОДИНИ ИНТЕРВЕНИРАЛА ПОЖАРНАТА ОТИ ВАРЕЛЕ РАКИЈА ВО КАЗАН

ВО СТАНОТ ВО КОЈ СЕ ПРОНАЈДЕНИ ИСКОРИСТЕНИ ПЕЛЕНИ ОД ЧИЈА РЕА СЕ ЕВАКУИРАШЕ ЦЕЛА ЗГРАДА, ПРЕД 20 ГОДИНИ ИНТЕРВЕНИРАЛА ПОЖАРНАТА ОТИ ВАРЕЛЕ РАКИЈА ВО КАЗАН

Во станот поради кој вчера попладне беше евакуирана цела зграда на булеварот Кузман Јосифовски Питу 15 во ТЦ„Скопјанка“ во скопската општина Аеродром, ...
1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ