Таг: КОВИД центар

1 2 3 4 10 / 40 НАПИСИ
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГИ РЕКОНСТРУИРА ПРИСТАПНИТЕ УЛИЦИ И ВЛЕЗОТ НА БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГИ РЕКОНСТРУИРА ПРИСТАПНИТЕ УЛИЦИ И ВЛЕЗОТ НА БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

Комплетно ќе се реконструира влезот и пристапните улици на Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје. Ќе се реновираа површина од 2.400 метри кв ...
СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ ВО ТЕТОВСКО, НО БРИТАНСКИОТ СОЈ ПРЕДИЗВИКУВА ПОВЕЌЕ СМРТНИ СЛУЧАИ

СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ ВО ТЕТОВСКО, НО БРИТАНСКИОТ СОЈ ПРЕДИЗВИКУВА ПОВЕЌЕ СМРТНИ СЛУЧАИ

Последниве денови има благо подобрување на состојбата во споредба со изминатите недели, кога имаше многу поголем наплив на заразени со ковид-19, велат ...
ПО ПОДОЛГО ВРЕМЕ ПОВЕЌЕ ИСПИШАНИ ОЗДРАВЕНИ ОД ПРИМЕНИ БОЛНИ ВО КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО БИТОЛА

ПО ПОДОЛГО ВРЕМЕ ПОВЕЌЕ ИСПИШАНИ ОЗДРАВЕНИ ОД ПРИМЕНИ БОЛНИ ВО КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО БИТОЛА

За првпат по подолго време, бројот на испишани оздравени пацинети од Ковид-центарот во Битола во едно деноноќие е поголем од бројот на примени позитив ...
ШТИП ЌЕ БИДЕ РЕГИОНАЛЕН КОВИД ЦЕНТАР ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ НА ГРАЃАНИТЕ ОД ИСТОЧНА МАКЕДОНИЈА

ШТИП ЌЕ БИДЕ РЕГИОНАЛЕН КОВИД ЦЕНТАР ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ НА ГРАЃАНИТЕ ОД ИСТОЧНА МАКЕДОНИЈА

Вработените во спортскиот центар „Јордан Мијалков“ во Штип од денеска интензивно работат на негово чистење и уредување, зашто тој треба да биде регион ...
БИТОЛА СО НАЈГОЛЕМ БРОЈ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ КОВИД ПАЦИЕНТИ ОД ВНАТРЕШНОСТА, РАСТЕ И ВОЗРАСНАТА ГРАНИЦА КАЈ ЗАБОЛЕНИТЕ

БИТОЛА СО НАЈГОЛЕМ БРОЈ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ КОВИД ПАЦИЕНТИ ОД ВНАТРЕШНОСТА, РАСТЕ И ВОЗРАСНАТА ГРАНИЦА КАЈ ЗАБОЛЕНИТЕ

Расте возрасната граница на пациентите со коронавирус кои се хоспитализираат во Клиничката болница во Битола. Ако во изминатите седмици беше случај в ...
ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ ДВОЈНО Е ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ ВО ТЕТОВО, МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА УШТЕ НЕ Е ВО УПОТРЕБА

ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ ДВОЈНО Е ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ ВО ТЕТОВО, МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА УШТЕ НЕ Е ВО УПОТРЕБА

Бројот на заболени од ковид-19 забрзано се зголемува и во Тетовско и за две недели има двојно повеќе хоспитализирани. Во тетовската Клиничка болница з ...
ВО БОЛНИЦИТЕ НИЗ ЗЕМЈАВА ИМА УШТЕ 230 МЕСТА, ВКУПНО СЕ ЛЕКУВААТ 1.684 БОЛНИ ОД КОВИД-19

ВО БОЛНИЦИТЕ НИЗ ЗЕМЈАВА ИМА УШТЕ 230 МЕСТА, ВКУПНО СЕ ЛЕКУВААТ 1.684 БОЛНИ ОД КОВИД-19

На Инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава се лекуваат вкупно 1.684 ковид болни и има околу 230 кревети во Ковид-центрите. Во ...
БОЛНИЦАТА ВО КОЗЛЕ СТАНУВА КОВИД-ЦЕНТАР, ДЕЦАТА БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУС СЕ СЕЛАТ НА ДЕТСКА КЛИНИКА

БОЛНИЦАТА ВО КОЗЛЕ СТАНУВА КОВИД-ЦЕНТАР, ДЕЦАТА БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУС СЕ СЕЛАТ НА ДЕТСКА КЛИНИКА

Дваесет деца болни од ковид-19 се селат од Институтот за белододробни заболувања кај деца Козле  на Детската клиника, а од утре Козле целата станува К ...
ОТВОРЕН КОВИД-ЦЕНТАР НА ТРАУМАТОЛОГИЈА, ЗА 24 ЧАСА ВО СКОПЈЕ ПРИМЕНИ 67 НОВИ БОЛНИ

ОТВОРЕН КОВИД-ЦЕНТАР НА ТРАУМАТОЛОГИЈА, ЗА 24 ЧАСА ВО СКОПЈЕ ПРИМЕНИ 67 НОВИ БОЛНИ

Од денес е отворен Ковид-центар на Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (Т ...
МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ПАК СЕ ОТВАРА ОТИ ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА СЕ ПРЕПОЛНИ, РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ

МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ПАК СЕ ОТВАРА ОТИ ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА СЕ ПРЕПОЛНИ, РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ

Монтажниот Ковид-центар кај Инфективната клиника во Скопје повторно се отвара за прием на пациенти, поради зголемениот број заболени од коронавирус, п ...
1 2 3 4 10 / 40 НАПИСИ