Таг: КОВИД центар

1 2 3 20 / 29 НАПИСИ
СЕ НАПОЛНИ КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО БИТОЛА, БОЛНИ ЌЕ СЕ ПРИМААТ И НА ОДДЕЛЕНИЕТО ЗА ФИЗИКАЛНА МЕДИЦИНА

СЕ НАПОЛНИ КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО БИТОЛА, БОЛНИ ЌЕ СЕ ПРИМААТ И НА ОДДЕЛЕНИЕТО ЗА ФИЗИКАЛНА МЕДИЦИНА

Капацитетот на Регионалниот ковид-центар во Клиничката болница во Битола е исполнет, пополнети се сите 83 кревети. Подготвен е Одделот за физикална ме ...
ФИЗИКАЛНОТО ОДДЕЛЕНИЕ Е НОВ КОВИД-ЦЕНТАР ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА, МОЖЕ ДА ПРИМИ 24 ПАЦИЕНТИ

ФИЗИКАЛНОТО ОДДЕЛЕНИЕ Е НОВ КОВИД-ЦЕНТАР ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА, МОЖЕ ДА ПРИМИ 24 ПАЦИЕНТИ

Од денеска, Физикалното одделение во Велешката болница е нов, дополнителен ковид-центар. Има капацитет за 24 пациенти, речиси половина од капацитетот ...
ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА ФАЛАТ ДОКТОРИ И СЕСТРИ ЗА ДА МОЖЕ ДА ПРОРАБОТИ РЕГИОНАЛНИОТ КОВИД-ЦЕНТАР ВО НОВОТО БОЛНИЧКО КРИЛО

ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА ФАЛАТ ДОКТОРИ И СЕСТРИ ЗА ДА МОЖЕ ДА ПРОРАБОТИ РЕГИОНАЛНИОТ КОВИД-ЦЕНТАР ВО НОВОТО БОЛНИЧКО КРИЛО

Нема конкретна информација кога ќе биде ставен во функција првиот кат од новото болничко крило на Струмичката болница за третман и лекување на ковид п ...
ЗАПОЧНА СО РАБОТА ВТОРИОТ КОВИД ЦЕНТАР ВО КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА, ЌЕ ИМА МЕСТО ЗА 23 ПАЦИЕНТИ

ЗАПОЧНА СО РАБОТА ВТОРИОТ КОВИД ЦЕНТАР ВО КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА, ЌЕ ИМА МЕСТО ЗА 23 ПАЦИЕНТИ

Одделенијата за неврологија и психијатрија во Општата болница Куманово се преадаптирани за прием на пациенти заболени од ковид-19. Новиот ковид центар ...
ЦЕЛ СПРАТ ОД НОВОТО БОЛНИЧКО КРИЛО ВО СТРУМИЦА ЌЕ СТАНЕ РЕГИОНАЛЕН КОВИД-ЦЕНТАР, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

ЦЕЛ СПРАТ ОД НОВОТО БОЛНИЧКО КРИЛО ВО СТРУМИЦА ЌЕ СТАНЕ РЕГИОНАЛЕН КОВИД-ЦЕНТАР, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Првиот спрат од новото болничко крило на Струмичката болница ќе стане ковид-центар за третман и лекување на пациентите со ковид-19 во регионот, најави ...
СЕ ПРОШИРУВА КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА ПО ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУС

СЕ ПРОШИРУВА КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА ПО ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУС

Гевгелиската општа болница го проширува ковид-центарот со дополнителен простор за уште осум кревети за третман на ковид-пациентите, бидејќи последната ...
ИНФЕКТИВНОТО ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА СЕ НАПОЛНИ, СЕ БАРА МЕСТО КАДЕ ДА СЕ СМЕСТАТ НОВИТЕ СЛУЧАИ СО КОВИД-19

ИНФЕКТИВНОТО ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА СЕ НАПОЛНИ, СЕ БАРА МЕСТО КАДЕ ДА СЕ СМЕСТАТ НОВИТЕ СЛУЧАИ СО КОВИД-19

Инфективното одделение во Општата болницата во Велес, кое е ковид центар, од синоќа е целосно исполнето, објавија од оваа здравствена институција. Там ...
КУМАНОВЕЦ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 ИЗБЕГАЛ ОД „8 СЕПТЕМВРИ“, ПОЛИЦИЈАТА ГО НАШЛА ВО КРУГОТ НА БОЛНИЦАТА

КУМАНОВЕЦ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 ИЗБЕГАЛ ОД „8 СЕПТЕМВРИ“, ПОЛИЦИЈАТА ГО НАШЛА ВО КРУГОТ НА БОЛНИЦАТА

Кумановец позитивен на ковид-19 вчера избегал од ковид-центарот во Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“, но со полиција е вратен назад, изјавиј ...
ЗАСТОЈОТ НА ПРЕГЛЕДИ ПОРАДИ КОВИД-19 ЌЕ ДОНЕСЕ ПОВЕЌЕ БОЛНИ СО КАРЦИНОМИ НА ДЕБЕЛО ЦРЕВО И НА ЖЕЛУДНИК, ВЕЛИ Д-Р ЈУСУФ ВЕЈСЕЛИ ОД БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

ЗАСТОЈОТ НА ПРЕГЛЕДИ ПОРАДИ КОВИД-19 ЌЕ ДОНЕСЕ ПОВЕЌЕ БОЛНИ СО КАРЦИНОМИ НА ДЕБЕЛО ЦРЕВО И НА ЖЕЛУДНИК, ВЕЛИ Д-Р ЈУСУФ ВЕЈСЕЛИ ОД БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

Поради застојот на прегледи што го предизвика коронакризата, една од последиците ќе биде поголемиот пораст на бројот на пациенти со гастроентерохепато ...
ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ 30-ТИНА ПАЦИЕНТИ, ПОСТЕПЕНО ЌЕ СЕ ВРАЌА НОРМАЛНОТО ФУНКЦИОНИРАЊЕ ПРЕКУ „МОЈ ТЕРМИН“, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ 30-ТИНА ПАЦИЕНТИ, ПОСТЕПЕНО ЌЕ СЕ ВРАЌА НОРМАЛНОТО ФУНКЦИОНИРАЊЕ ПРЕКУ „МОЈ ТЕРМИН“, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека постепено ќе се враќа нормалното функционирање во болницата „8 Септември“, бидејќи во болницата има ...
1 2 3 20 / 29 НАПИСИ