Таг: ковид-центри

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
СИТЕ ШТО СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ОД КОВИД-19 ВО СКОПЈЕ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

СИТЕ ШТО СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ОД КОВИД-19 ВО СКОПЈЕ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

Пациентите кои во моментов лежат во скопските ковид-центри поради компликации од ковид-19 не се целосно вакцинирани, вели за САКАМДАКАЖАМ.МК министеро ...
ВО СКОПСКИТЕ КОВИД-ЦЕНТРИ ЗА 24 ЧАСА НЕ Е ПРИМЕН НИТУ ЕДЕН ПАЦИЕНТ

ВО СКОПСКИТЕ КОВИД-ЦЕНТРИ ЗА 24 ЧАСА НЕ Е ПРИМЕН НИТУ ЕДЕН ПАЦИЕНТ

Нема прием на ниту еден пациент со компликации од ковид-19 во изминатото деноноќие во о скопските Ковид-центри., вели Министерството за здравство. Во ...
ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ НЕМАЛО НИТУ ЕДЕН ПРИЕМ НА ПАЦИЕНТ ВО СКОПСКИТЕ КОВИД-ЦЕНТРИ

ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ НЕМАЛО НИТУ ЕДЕН ПРИЕМ НА ПАЦИЕНТ ВО СКОПСКИТЕ КОВИД-ЦЕНТРИ

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хема хоспитализирани пациенти поради компликации од ковид-19, соопшти Министерството за здравство. ...
СЕ ЗАТВОРААТ СИТЕ КОВИД-ЦЕНТРИ НА ИНТЕРНИТЕ КЛИНИКИ, ПАЦИЕНТИ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ЌЕ СЕ ПРИМААТ САМО НА ИНФЕКТИВНА И НА ИНСТИТУТОТ ЗА ТУБЕРКОЛОЗА

СЕ ЗАТВОРААТ СИТЕ КОВИД-ЦЕНТРИ НА ИНТЕРНИТЕ КЛИНИКИ, ПАЦИЕНТИ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ЌЕ СЕ ПРИМААТ САМО НА ИНФЕКТИВНА И НА ИНСТИТУТОТ ЗА ТУБЕРКОЛОЗА

Денес се затвораат сите Ковид-центри на Интерните клиники поради намалениот број на пациенти со компликации од ковид-19, соопшти Министерството за здр ...
СЕ ЗАТВОРААТ КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА КАРДИОЛОГИЈА, КЛИНИКИТЕ ЗА ОРЛ, ЗА ОЧНИ БОЛЕСТИ И НА ИНСТИТУТОТ ЗА ФИЗИКАЛНА ТЕРАПИЈА

СЕ ЗАТВОРААТ КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА КАРДИОЛОГИЈА, КЛИНИКИТЕ ЗА ОРЛ, ЗА ОЧНИ БОЛЕСТИ И НА ИНСТИТУТОТ ЗА ФИЗИКАЛНА ТЕРАПИЈА

Поради намалениот број на ковид позитивни пациенти, утрово се затворени Ковид-центрите на Клиниката за кардиологија, Клиниката за уво, нос и грло (ОРЛ ...
СОСТОЈБАТА Е КРИТИЧНА, НО ГРАЃАНИТЕ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ГРИЖАТ, ТИЕ ШТО ИМААТ ПОТРЕБА ДОБИВААТ ЗДРАВСТВЕН ТРЕТМАН, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

СОСТОЈБАТА Е КРИТИЧНА, НО ГРАЃАНИТЕ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ГРИЖАТ, ТИЕ ШТО ИМААТ ПОТРЕБА ДОБИВААТ ЗДРАВСТВЕН ТРЕТМАН, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Министерството за здравство ги уверува граѓаните дека не треба да се грижат дека ќе останат без здравствена заштита и третман, иако, според последното ...
СИТУАЦИЈАТА ВО БОЛНИЦИТЕ Е АЛАРМАНТНА, СООЧЕНИ СЕ СО НАПЛИВ НА ПАЦИЕНТИ СО ТЕШКА КЛИНИЧКА СЛИКА, КАЖА ФИЛИПЧЕ ПО СОСТАНОКОТ СО ДИРЕКТОРИТЕ НА КОВИД ЦЕНТРИТЕ

СИТУАЦИЈАТА ВО БОЛНИЦИТЕ Е АЛАРМАНТНА, СООЧЕНИ СЕ СО НАПЛИВ НА ПАЦИЕНТИ СО ТЕШКА КЛИНИЧКА СЛИКА, КАЖА ФИЛИПЧЕ ПО СОСТАНОКОТ СО ДИРЕКТОРИТЕ НА КОВИД ЦЕНТРИТЕ

Здравствениот систем деновиве се соочува со најголемиот предизвик до сега, состојбата во болниците е алармантна, соопштија од Министерството за здравс ...
УШТЕ 79 БОЛНИ ПРИМЕНИ ВО СКОПСКИТЕ КОВИД-ЦЕНТРИ, ВО БОЛНИЦИТЕ ЛЕЖАТ 1.427

УШТЕ 79 БОЛНИ ПРИМЕНИ ВО СКОПСКИТЕ КОВИД-ЦЕНТРИ, ВО БОЛНИЦИТЕ ЛЕЖАТ 1.427

Седумдесет и девет нови болни од ковид-19 се примени во скопските Ковид-центри во изминатите 24 часа. Во Скопје до 8 часот утрово имало 60 празни мест ...
НЕ СМЕ НАДЛЕЖНИ ЗА РАБОТНОТО ВРЕМЕ НА КАФЕАНИТЕ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО, ВО СКОПЈЕ НОВИ 70 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ

НЕ СМЕ НАДЛЕЖНИ ЗА РАБОТНОТО ВРЕМЕ НА КАФЕАНИТЕ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО, ВО СКОПЈЕ НОВИ 70 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ

Не е исклучена можноста да се воведат нови рестриктивни мерки, пресекот на епидемиолошката состојба ќе покаже дали ќе се засилат мерките, велат од Мин ...
59 БОЛНИ ПРИМЕНИ ВО СКОПСКИТЕ КОВИД-ЦЕНТРИ ЗА 24 ЧАСА, ИМА УШТЕ 45 МЕСТА, А ВО ЗЕМЈАВА ВКУПНО УШТЕ 300

59 БОЛНИ ПРИМЕНИ ВО СКОПСКИТЕ КОВИД-ЦЕНТРИ ЗА 24 ЧАСА, ИМА УШТЕ 45 МЕСТА, А ВО ЗЕМЈАВА ВКУПНО УШТЕ 300

Педесет и девет нови пациенти се примени во Ковид-центрите во Скопје во изминатото деноноќие. До утрово до 8 часот имало 45 слободни места, а во Скопј ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ