Таг: Македонија

1 14 15 16 17 18 160 / 175 НАПИСИ
МАКЕДОНИЈА ИМА НАЈМАЛА СЛОБОДА НА МЕДИУМИ НА БАЛКАНОТ, СПОРЕД ИНДЕКСОТ НА РЕПОРТЕРИ БЕЗ ГРАНИЦИ

МАКЕДОНИЈА ИМА НАЈМАЛА СЛОБОДА НА МЕДИУМИ НА БАЛКАНОТ, СПОРЕД ИНДЕКСОТ НА РЕПОРТЕРИ БЕЗ ГРАНИЦИ

  Македоја е најлошо рангирана балканска земја според Индексот за слобода на медиумите во светот за 2017 на Репортери без граници, што организ ...
МЕРКЕЛ НЕ ОТКРИВА ШТО МУ КАЖАЛА НА ГРУЕВСКИ ВО МАЛТА

МЕРКЕЛ НЕ ОТКРИВА ШТО МУ КАЖАЛА НА ГРУЕВСКИ ВО МАЛТА

Партијата на германската канцеларка Ангела Меркел ЦДУ одби официјално да ја коментира нејзината средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, вчера ...
ТУРЦИЈА НЕМА ДА ГИ ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИТЕ ДИПЛОМИ, СТУДЕНТИТЕ ИСПЛАШЕНИ

ТУРЦИЈА НЕМА ДА ГИ ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИТЕ ДИПЛОМИ, СТУДЕНТИТЕ ИСПЛАШЕНИ

Вознемиреност кај македонските студенти во Турција, како и турските во Македонија предизвика одлуката на Турција да го раскине договорот со Македонија ...
ДУИ, БЕСА И АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ ЈА ОБЈАВИЈА ПЛАТФОРМАТА ЗА ВЛАДА, НА ПОТЕГ СЕ ГРУЕВСКИ И ЗАЕВ

ДУИ, БЕСА И АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ ЈА ОБЈАВИЈА ПЛАТФОРМАТА ЗА ВЛАДА, НА ПОТЕГ СЕ ГРУЕВСКИ И ЗАЕВ

ДУИ, Алијанса за Албанците и БЕСА ја објавија заедничката политичка агенда  за остварување на правата на Албанците во Македонија, со која ќе настапат ...
СКОПЈАНЕЦ СЕ САМОЗАПАЛИЛ ВО ИСЛАНД ОТИ САКАЛЕ ДА ГО ВРАТАТ ВО МАКЕДОНИЈА

СКОПЈАНЕЦ СЕ САМОЗАПАЛИЛ ВО ИСЛАНД ОТИ САКАЛЕ ДА ГО ВРАТАТ ВО МАКЕДОНИЈА

Македонски државјанин на возраст околу 30 години се обидел да се самоубие вчера во бегалски камп во Рејкјавик, Исланд, јави „Албеу“. 30-годишниот А ...
МАКЕДОНИЈА ПАДНА ОД ДЕЛУМНО СЛОБОДНА ВО НЕСЛОБОДНА ЗЕМЈА СПОРЕД СЛОБОДАТА НА МЕДИУМИТЕ

МАКЕДОНИЈА ПАДНА ОД ДЕЛУМНО СЛОБОДНА ВО НЕСЛОБОДНА ЗЕМЈА СПОРЕД СЛОБОДАТА НА МЕДИУМИТЕ

Македонија назадуваше од делумно слободна во неслободна земја според слободата на медиумите, оцени меѓународната организација Фридом хаус во најновиот ...
КАКО ШТО ПАЃАА ФАБРИКИТЕ, ТАКА ПАДНАА И  ХУМОРОТ И САТИРАТА, ВЕЛИ АФОРИСТИЧАРОТ НИКОЛА ТАЛЕВСКИ

КАКО ШТО ПАЃАА ФАБРИКИТЕ, ТАКА ПАДНАА И ХУМОРОТ И САТИРАТА, ВЕЛИ АФОРИСТИЧАРОТ НИКОЛА ТАЛЕВСКИ

    Со сеќавањата на афористичарот Никола Талевски, САКАМДАКАЖАМ.МК ја продолжува серијата прилози посветени на 25-годишнината од ...
ТИЕ ГОДИНИ ВО ВОЗДУХОТ ИМАШЕ ЧУВСТВО НА РАДОСТ, ЧУВСТВО ДЕКА СЀ Е МОЖНО, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ МИЛЧО МАНЧЕВСКИ

ТИЕ ГОДИНИ ВО ВОЗДУХОТ ИМАШЕ ЧУВСТВО НА РАДОСТ, ЧУВСТВО ДЕКА СЀ Е МОЖНО, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ МИЛЧО МАНЧЕВСКИ

Со сеќавањата на режисерот Милчо Манчевски, САКАМДАКАЖАМ.МК ја продолжува серијата прилози посветени на 25-годишнината од осамостојувањето на Македони ...
БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА ЧЕСТИТА 25 ГОДИНИ НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА

БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА ЧЕСТИТА 25 ГОДИНИ НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА

Британската кралица Елизабета Втора го честиташе Денот на независноста 8 Септември на Македонија. „Ми причинува огромно задоволство да ви испратам н ...
НАРОДОТ ПОКАЖА ПОГОЛЕМА ЗРЕЛОСТ ОД СИТЕ НАС ЗАЕДНО ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ РАТКА ДИМИТРОВА, ПРВ КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ

НАРОДОТ ПОКАЖА ПОГОЛЕМА ЗРЕЛОСТ ОД СИТЕ НАС ЗАЕДНО ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ РАТКА ДИМИТРОВА, ПРВ КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ

      Со интервјуто со Ратка Димитрова, која беше координатор на првата пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Парламентот од 1 ...
1 14 15 16 17 18 160 / 175 НАПИСИ