Таг: Мартин Нешковски

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ВО СОФИЈА ФАТЕН ИГОР СПАСОВ, КОЈ ИЗБЕГА НА ПОЛА ОД 14-ГОДИШНАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА

ВО СОФИЈА ФАТЕН ИГОР СПАСОВ, КОЈ ИЗБЕГА НА ПОЛА ОД 14-ГОДИШНАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА

Избеганиот Игор Спасов, осуден за убиството на Мартин Нешковски во јули 2011 година на прославата на ВМРО-ДПМНЕ, уапсен е попладнево во Софија. Бугарс ...
СЕДУМ СОВЕТНИЦИ

СЕДУМ СОВЕТНИЦИ

1 Владата го стави во мирување на три години прогресивниот данок на доход. Шуќур им текна. Оти така како што беше смислен, прогресивно ги оданочуваше ...
ПРЕНТОВИЌ ГИ ИЗНЕРВИРА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ СО БАРАЊЕТО ВЕЉАНОСКИ ДА СЕ ИЗВИНИ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО СОБРАНИЕТО НА 24 ДЕКЕМВРИ И НА 27 АПРИЛ

ПРЕНТОВИЌ ГИ ИЗНЕРВИРА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ СО БАРАЊЕТО ВЕЉАНОСКИ ДА СЕ ИЗВИНИ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО СОБРАНИЕТО НА 24 ДЕКЕМВРИ И НА 27 АПРИЛ

Пратеничката Татјана Прентовиќ од СДСМ побара од поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски да се извини што даде наредба за тепање на пра ...
СУДОВИТЕ УШТЕ ГИ ВЛЕЧКААТ ПРОЦЕСИТЕ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ЗА МАРТИН НЕШКОВСКИ И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

СУДОВИТЕ УШТЕ ГИ ВЛЕЧКААТ ПРОЦЕСИТЕ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ЗА МАРТИН НЕШКОВСКИ И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

Судските процеси по разни основи не се завршени за најмалку 20 учесници во демонстрациите во 2015  и за десетина шарени револуционери од протестите во ...

КРИМИНАЛЦИ СОЦИЈАЛЦИ

1 „Значи, многу се нервирам!“ Така ли слушнавме во телефонските разговори?  Да не можеш една сообраќајка да скриеш. Односно две биле, ама незначителна ...
КРВАВО ЦРВЕН ПЛОШТАДОТ НА КОЈ БЕШЕ УБИЕН МАРТИН

КРВАВО ЦРВЕН ПЛОШТАДОТ НА КОЈ БЕШЕ УБИЕН МАРТИН

Плоштадот Македонија е крваво црвен во знак на сеќавање на убиството на Мартин Нешковски, симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ кој пред пет години токму на тоа ме ...

НЕ Е ГОТОВ

  1 На сите што не им е јасно како Трајко Вељаноски повторно ќе го собере распуштеното Собрание за повторно да ги одложи веќе одложените и ...
КРВ НА ЛИЦАТА НА ГРУЕВСКИ И НА ЈАНКУЛОСКА ПРЕД ВЛАДА

КРВ НА ЛИЦАТА НА ГРУЕВСКИ И НА ЈАНКУЛОСКА ПРЕД ВЛАДА

Пред Влада демонстрантите вечерва поставија големи портрети од поранешниот премиер Никола Груевски и поранешната министерка за внатрешни работи Гордан ...
БИТОЛЧАНИ ГО РЕЦИТИРАА СЛАВКО ЈАНЕВСКИ ВО СПОМЕН НА МАРТИН НЕШКОВСКИ 

БИТОЛЧАНИ ГО РЕЦИТИРАА СЛАВКО ЈАНЕВСКИ ВО СПОМЕН НА МАРТИН НЕШКОВСКИ 

На вечерашниот протест во Битола демонстрантите ја рецитираа песната „Цветови“ од македонскиот виртуозен поет Славко Јаневски, посветувајќи ја на прер ...
ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА Е КРВАВО ЦРВЕН ВО СПОМЕН НА МАРТИН НЕШКОВСКИ

ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА Е КРВАВО ЦРВЕН ВО СПОМЕН НА МАРТИН НЕШКОВСКИ

Со црвена боја демонстрантите испишаа „Убијци“ на Плоштадот Македонија на кој пред пет години беше убиен Мартин Нешковски. Насекаде оставија траги кои ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ