Таг: министер за здравство

1 2 3 9 10 / 87 НАПИСИ
ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ СИ ГИ ОПРАВДАА ЗГОЛЕМЕНИТЕ ПЛАТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ И НАЈАВИ ДЕКА ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ 5 ОТСТО ЌЕ СТИГНАТ МЕСЕЦОВ

ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ СИ ГИ ОПРАВДАА ЗГОЛЕМЕНИТЕ ПЛАТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ И НАЈАВИ ДЕКА ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ 5 ОТСТО ЌЕ СТИГНАТ МЕСЕЦОВ

Покачувањето од 5 отсто на платите на здравствените работници иако беше најавено во март, доцни од технички причини и ќе биде исплатено на крајот на м ...
500 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ „СИНОВАК“ ЌЕ СТИГНАТ ВО СЛЕДНИТЕ СЕДУМ ДЕНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

500 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ „СИНОВАК“ ЌЕ СТИГНАТ ВО СЛЕДНИТЕ СЕДУМ ДЕНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Во следните седум дена можеме да очекуваме да стигна нарачаната количина од 500 илјади дози на „Синовак“, најави денеска министерот за здравство Венко ...
УБЕДЕТЕ ГИ БЛИСКИТЕ ДА СЕ ПРИЈАВАТ ЗА КОВИД ВАКЦИНА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ И ПОВИКА НА МАСОВНА ИМУНИЗАЦИЈА

УБЕДЕТЕ ГИ БЛИСКИТЕ ДА СЕ ПРИЈАВАТ ЗА КОВИД ВАКЦИНА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ И ПОВИКА НА МАСОВНА ИМУНИЗАЦИЈА

По три силни брана, вирусот ковид-19 конечно стивнува и сега вакцината е најсилното оружје во таа борба, апелира министерот за здравство Венко Филипче ...
ЗАСЕГА НЕ ЈА МЕНУВАМЕ ОДЛУКАТА ЗА СТАРОСНАТА ГРАНИЦА ЗА ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ КАКО ГЕРМАНИЈА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЗАСЕГА НЕ ЈА МЕНУВАМЕ ОДЛУКАТА ЗА СТАРОСНАТА ГРАНИЦА ЗА ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ КАКО ГЕРМАНИЈА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Засега нема промена на одлуката вакцината на „АстраЗенека“ да се дава на помлади лица од 60 години, рече денеска министерот за здравство откако Герман ...
ФИЛИПЧЕ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО КИНЕСКАТА „СИНОФАРМ“, МИНИСТРИТЕ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ВО НАРЕДНИТЕ 10-14 ДЕНА

ФИЛИПЧЕ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО КИНЕСКАТА „СИНОФАРМ“, МИНИСТРИТЕ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ВО НАРЕДНИТЕ 10-14 ДЕНА

Министерот за здравство Венко Филипче денес ја прими првата доза од ковид вакцината на кинеската компанија „Синофарм“ и рече дека добро се чувствува. ...
ОД 9 ИЛЈАДИ ЗАКАЖАНИ ТЕРМИНИ ЗА ВАКЦИНИ, ВЧЕРА ДОШЛЕ 4.500 ГРАЃАНИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ОД 9 ИЛЈАДИ ЗАКАЖАНИ ТЕРМИНИ ЗА ВАКЦИНИ, ВЧЕРА ДОШЛЕ 4.500 ГРАЃАНИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравс ...
ЈАС ЌЕ ЈА ПРИМАМ КИНЕСКАТА, ГРАЃАНИТЕ ДА НЕ СЕ ГРИЖАТ И ДА НЕ БИРААТ ВАКЦИНИ, СИТЕ СЕ БЕЗБЕДНИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЈАС ЌЕ ЈА ПРИМАМ КИНЕСКАТА, ГРАЃАНИТЕ ДА НЕ СЕ ГРИЖАТ И ДА НЕ БИРААТ ВАКЦИНИ, СИТЕ СЕ БЕЗБЕДНИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Сите вакцини против ковид-19 се безбедни, нема потреба да се става акцент на тоа да се бира вакцина, бидејќи сите се со еднаков квалитет, вели министе ...
ИЛЕ СТРЕЗОСКИ ЗАКРЕПНУВА СО СРЦЕТО НА ВЕРИЦА БЕЛЧОВСКА, НЕЈЗИНОТО СЕМЕЈСТВО ЌЕ ДОБИЕ ВЛАДИНА ПОМОШ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ИЛЕ СТРЕЗОСКИ ЗАКРЕПНУВА СО СРЦЕТО НА ВЕРИЦА БЕЛЧОВСКА, НЕЈЗИНОТО СЕМЕЈСТВО ЌЕ ДОБИЕ ВЛАДИНА ПОМОШ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Дваесет и двегодишниот Иле Стрезоски од тетовско Брвеница полека закрепнува на Клиниката за кардиохирургија, неполни два дена по трансплантацијата на ...
ФИЛИПЧЕ ГО ОБВИНИ ПЕНДАРОВСКИ ДЕКА НЕ ПОМОГНАЛ ЗА НАБАВКА НА ВАКЦИНИТЕ

ФИЛИПЧЕ ГО ОБВИНИ ПЕНДАРОВСКИ ДЕКА НЕ ПОМОГНАЛ ЗА НАБАВКА НА ВАКЦИНИТЕ

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека е изненаден од изјавата на претседателот Стево Пендаровски, кој по денешната седница на Советот за без ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО НА АРГЕНТИНА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ ПУШТИЛ НОВИНАР ДА СЕ ВАКЦИНИРА ПРЕКУ РЕД

МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО НА АРГЕНТИНА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ ПУШТИЛ НОВИНАР ДА СЕ ВАКЦИНИРА ПРЕКУ РЕД

Министерот за здравство на Аргентина поднесе оставка откако медиумите објавија дека луѓе со врски преку ред се вакцинирале против ковид-19. Гинес Гонз ...
1 2 3 9 10 / 87 НАПИСИ