Таг: нови случаи

1 2 10 / 20 НАПИСИ
УШТЕ 35 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НАЈМЛАДИОТ НА 34 ГОДИНИ, И НОВИ 1.320 СЛУЧАИ ОД 4.738 ТЕСТОВИ

УШТЕ 35 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НАЈМЛАДИОТ НА 34 ГОДИНИ, И НОВИ 1.320 СЛУЧАИ ОД 4.738 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа се регистрирани се 1.320 нови случаи на ковид-19 од направени 4.738 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случа ...
ПОЧИНАА УШТЕ 19 ЛИЦА, НОВ 541 СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ВО БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 1.015 ПАЦИЕНТИ

ПОЧИНАА УШТЕ 19 ЛИЦА, НОВ 541 СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ВО БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 1.015 ПАЦИЕНТИ

Деветнаесет лица починаа, а 541 нов случај на ковид-19 е регистриран во изминатите 24 часа од 2.789 тестирања. Новите случаи според градови се во : ...
УШТЕ 1.031 ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 ОД 4.373 ТЕСТОВИ, 20 ПОЧИНАТИ НА ВОЗРАСТ ОД 50 ДО 93 ГОДИНИ

УШТЕ 1.031 ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 ОД 4.373 ТЕСТОВИ, 20 ПОЧИНАТИ НА ВОЗРАСТ ОД 50 ДО 93 ГОДИНИ

Нови 1.031 случај на ковид-19 е регистриран изминативе 24 часа од направени 4.373 тестирања, а починаа 20 лица. Починатите се на возраст од 50 до 93 г ...
10 ПОЧИНАТИ И 333 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.259 ТЕСТОВИ ВО ИЗМИНАТИТЕ 24 ЧАСА

10 ПОЧИНАТИ И 333 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.259 ТЕСТОВИ ВО ИЗМИНАТИТЕ 24 ЧАСА

Во последните 24 часа се регистрирани 333 нови случаи на ковид-19 од направени 2.259 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се ...
СТРАНСКИ ДРЖАВЈАНИН МЕЃУ СЕДУМТЕМИНА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 234 ПОЗИТИВНИ ОД 1.208 ТЕСТОВИ

СТРАНСКИ ДРЖАВЈАНИН МЕЃУ СЕДУМТЕМИНА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 234 ПОЗИТИВНИ ОД 1.208 ТЕСТОВИ

Изминатите 24 часа регистрирани се нови 234 случаи на ковид-19 од 1.208 тестирања, а починаа седум лица. Починати се по двајца пациенти од Скопје од к ...
УШТЕ 16 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ОД 49 ДО 85 ГОДИНИ И 254 ПОЗИТИВНИ ОД 2.160 ТЕСТОВИ

УШТЕ 16 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ОД 49 ДО 85 ГОДИНИ И 254 ПОЗИТИВНИ ОД 2.160 ТЕСТОВИ

Шеснаесет лица починаа поради компликации од ковид-19 во изминатите 24 часа, а регистрирани се 254 нови случаи од 2.160 тестирања. Починати се 5 пацие ...
ВО КАВАДАРЦИ, ПРИЛЕП И ОХРИД ПОЛОВИНА ОД НОВИТЕ СЛУЧАИ СЕ ЗАРАЗЕНИ СО БРИТАНСКИОТ СОЈ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ВО КАВАДАРЦИ, ПРИЛЕП И ОХРИД ПОЛОВИНА ОД НОВИТЕ СЛУЧАИ СЕ ЗАРАЗЕНИ СО БРИТАНСКИОТ СОЈ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Зголем е бројот на заразени со британскиот сој на вирусот во Кавадарци, Прилеп и Охрид. Како што кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче, о ...
ПЕТ ПОЧИНАТИ, НОВИ 358 СЛУЧАИ ОД 2.275 ТЕСТОВИ, ВКУПНАТА БРОЈКА НА СМРТНИ СЛУЧАИ НАДМИНА 3.000

ПЕТ ПОЧИНАТИ, НОВИ 358 СЛУЧАИ ОД 2.275 ТЕСТОВИ, ВКУПНАТА БРОЈКА НА СМРТНИ СЛУЧАИ НАДМИНА 3.000

Нови 358 случаи на ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа од 2.275 тестирања, а починаа пет лица. Пациентите се починати во болнички услови и ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ЗА ТРИ ПРОЦЕНТИ НАМАЛЕН БРОЈОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, А ЗА 6,8 ОТСТО ЗГОЛЕМЕНА СМРТНОСТА

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ЗА ТРИ ПРОЦЕНТИ НАМАЛЕН БРОЈОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, А ЗА 6,8 ОТСТО ЗГОЛЕМЕНА СМРТНОСТА

За три проценти е намален бројот на нови случаи позитивни на ковид-19 во споредба со минатата недела, но за истиот период зголемена е смртноста за 6,8 ...
14 ЛИЦА ПОЧИНАА, УШТЕ 361 СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 2.176 ТЕСТИРАЊА, ОЗДРАВЕНИ 2.116 ПАЦИЕНТИ

14 ЛИЦА ПОЧИНАА, УШТЕ 361 СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 2.176 ТЕСТИРАЊА, ОЗДРАВЕНИ 2.116 ПАЦИЕНТИ

Уште 14 лица починаа од компликации од ковид-19, а регистриран е 361 нов случај од направени 2.176 тестирања. Новите случаи по градови се во: Скопје-1 ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ