Таг: одлука

1 2 329 / 29 НАПИСИ
НА ЕДНА ОД НАРЕДНИТЕ СЕДНИЦИ НА ВЛАДАТА ЌЕ ОДЛУЧИМЕ ЗА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР, КАЖА ЗАЕВ

НА ЕДНА ОД НАРЕДНИТЕ СЕДНИЦИ НА ВЛАДАТА ЌЕ ОДЛУЧИМЕ ЗА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР, КАЖА ЗАЕВ

Конечната одлука за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје ќе се донесе на една од наредните седници на Владата, објави премиерот ...
ОБВИНЕТИТЕ ВО „МОНСТРУМ“ ПУШТЕНИ НА СЛОБОДА

ОБВИНЕТИТЕ ВО „МОНСТРУМ“ ПУШТЕНИ НА СЛОБОДА

Пуштени на слобода се четворицата обвинети во предметот познат во јавноста како „Монструм“. Врховниот суд денеска донесе решение со кое што на обвинет ...
УШТЕ НЕМА ОДЛУКА ЗА ПРИТВОР ЗА ВЧЕРАШНИТЕ БАРАЊА ОД СЈО, ДЕНЕСКА СТИГААТ НОВИ

УШТЕ НЕМА ОДЛУКА ЗА ПРИТВОР ЗА ВЧЕРАШНИТЕ БАРАЊА ОД СЈО, ДЕНЕСКА СТИГААТ НОВИ

Судиите од Основниот суд Скопје 1 кај кои беа распоредени 17-те обвиненија што ги поднесе вчера Специјалното обвинителство работат на предметите и сѐ ...
ГЕВГЕЛИЈА НЕ СМЕЕ ДА ДАВА ДОЗВОЛА ЗА РУДНИЦИ ВО ОПШТИНАТА, ИСХОДОТ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ Е ОБВРСКА ЗА ВЛАСТА

ГЕВГЕЛИЈА НЕ СМЕЕ ДА ДАВА ДОЗВОЛА ЗА РУДНИЦИ ВО ОПШТИНАТА, ИСХОДОТ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ Е ОБВРСКА ЗА ВЛАСТА

Со резултатите од вчерашниот референдум, локалните власти во Гевгелија се задолжуваат во никој случај да не дозволат експлоатација и отварање на рудни ...
ВАНГЕЛОВСКИ ЌЕ ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА НА НЕДЕЛКОВА ДЕКА АПСЕЊЕТО НА ТЕМЕЛКО ПО НАЛОГ НА СЈО БИЛО ЗАКОНСКО

ВАНГЕЛОВСКИ ЌЕ ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА НА НЕДЕЛКОВА ДЕКА АПСЕЊЕТО НА ТЕМЕЛКО ПО НАЛОГ НА СЈО БИЛО ЗАКОНСКО

Врховниот суд ќе ја смени одлуката дека апсењето на градоначалникот на Општина Пустец Едмонд Темелко по барање на Специјалното јавно обвинителство (СЈ ...
ХРВАТСКАТА ПРЕТСЕДАТЕЛКА КАКО ДА БИЛА ВО БЕЛОРУСИЈА

ХРВАТСКАТА ПРЕТСЕДАТЕЛКА КАКО ДА БИЛА ВО БЕЛОРУСИЈА

Хрватскиот „Т-портал“ ја критикува хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ дека била изманипулирана од македонскиот претседател за време на ...
ЦРВЕНКОВСКИ: ИВАНОВ ИТНО ДА ГО ИЗБРИШЕ МОЕТО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ ОД СРАМНАТА ОДЛУКА

ЦРВЕНКОВСКИ: ИВАНОВ ИТНО ДА ГО ИЗБРИШЕ МОЕТО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ ОД СРАМНАТА ОДЛУКА

Поранешниот претседател на Македонија, Бранко Црвенковски, му испрати писмо на претседателот Ѓорге Иванов. Во писмото, Црвенковски бара Иванов итно да ...
АПЕЛАЦИЈА ЈА ОТФРЛИ ЖАЛБАТА НА СЈО – ГРУЈОВСКИ ОФИЦИЈАЛНО ВО КУЌЕН ПРИТВОР

АПЕЛАЦИЈА ЈА ОТФРЛИ ЖАЛБАТА НА СЈО – ГРУЈОВСКИ ОФИЦИЈАЛНО ВО КУЌЕН ПРИТВОР

Скопје, 4 април, 2016 - (META) Апелацискиот суд Скопје денеска донел одлука со која се прогласил за ненадлежен по жалбата на Специјалното јавно обвини ...
СЈО: НЕ ЈА КОМЕНТИРАМЕ ОДЛУКАТА НА УСТАВНИОТ СУД ЗА ЗАКОНОТ ЗА ПОМИЛУВАЊЕ

СЈО: НЕ ЈА КОМЕНТИРАМЕ ОДЛУКАТА НА УСТАВНИОТ СУД ЗА ЗАКОНОТ ЗА ПОМИЛУВАЊЕ

Скопје, 18 март, 2016 - (META) Специјалното јавно обвинителство не ја коментира одлуката на Уставниот суд со која се укинаа измените на Законот за пом ...
1 2 329 / 29 НАПИСИ