Таг: погреб

1 2 3 7 10 / 66 НАПИСИ
ПОГРЕБОТ НА МИРКО ПОПОВ ЌЕ БИДЕ УТРЕ НА ГРОБИШТАТА ВО БУТЕЛ

ПОГРЕБОТ НА МИРКО ПОПОВ ЌЕ БИДЕ УТРЕ НА ГРОБИШТАТА ВО БУТЕЛ

Мирко Попов, еден од пионерите на електронската сцена и вистински двигател на урбаната култура во Македонија, ќе биде погребан утре (26 март) во 12:30 ...
НАВАЛНИ ПОГРЕБАН ВО ПРИСУСТВО НА ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ, СЕ СКАНДИРАШЕ ПРОТИВ ПУТИН

НАВАЛНИ ПОГРЕБАН ВО ПРИСУСТВО НА ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ, СЕ СКАНДИРАШЕ ПРОТИВ ПУТИН

Најголемиот критичар на Путин, Алексеј Навални, е погребан денеска на гробиштата Борисовскоје на периферијата на Москва, точно две недели откако ненад ...
СТОТИЦИ ЛУЃЕ НА УЛИЦИТЕ НА МОСКВА ГО ИСПРАЌААТ НАВАЛНИ, КРЕМЉ СЕ ЗАКАНИ ПРОТИВ НЕОДОБРЕНИ СОБИРИ

СТОТИЦИ ЛУЃЕ НА УЛИЦИТЕ НА МОСКВА ГО ИСПРАЌААТ НАВАЛНИ, КРЕМЉ СЕ ЗАКАНИ ПРОТИВ НЕОДОБРЕНИ СОБИРИ

Стотици луѓе излегоа на улиците на Москва за да му оддадат почит на Алексеј Навални, кој денеска ќе биде погребан, додека Кремљ се закани дека секој н ...
МОСКВА СЕ СПРЕМА ЗА ПОГРЕБОТ НА НАВАЛНИ, ОД НЕГОВИОТ ТИМ ПРЕДУПРЕДУВААТ ДЕКА БИ МОЖЕЛО ДА ИМА АПСЕЊА И ПРОВОКАЦИИ

МОСКВА СЕ СПРЕМА ЗА ПОГРЕБОТ НА НАВАЛНИ, ОД НЕГОВИОТ ТИМ ПРЕДУПРЕДУВААТ ДЕКА БИ МОЖЕЛО ДА ИМА АПСЕЊА И ПРОВОКАЦИИ

Москва се подготвува за еден од најисчекуваните погреби во поново време, додека соработниците на Алексеј Навални предупредуваат дека сешто може да се ...
НАВАЛНИ ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН В ПЕТОК ВО МОСКВА, НЕГОВИОТ ТИМ ВЕЛИ ДЕКА ЕДВАЈ НАШЛЕ ПОГРЕБАЛНА ФИРМА

НАВАЛНИ ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН В ПЕТОК ВО МОСКВА, НЕГОВИОТ ТИМ ВЕЛИ ДЕКА ЕДВАЈ НАШЛЕ ПОГРЕБАЛНА ФИРМА

Алексеј Навални ќе биде погребан в петок во Москва, потврди неговата портпаролка Кира Јармиш. Погребот ќе се одржи на гробиштата Борисовскоје точно дв ...
МАЈКАТА НА НАВАЛНИ КОНЕЧНО ГО ВИДЕ НЕГОВОТО ТЕЛО, ТВРДИ ДЕКА ВЛАСТА ЈА УЦЕНУВАЛА ПОГРЕБОТ ДА БИДЕ ТАЕН

МАЈКАТА НА НАВАЛНИ КОНЕЧНО ГО ВИДЕ НЕГОВОТО ТЕЛО, ТВРДИ ДЕКА ВЛАСТА ЈА УЦЕНУВАЛА ПОГРЕБОТ ДА БИДЕ ТАЕН

Мајката на Алексеј Навални изјави дека конечно ѝ дозволиле да го види телото на нејзиниот син, шест дена откако тој почина во еден од најстрогите затв ...
ВЕ МОЛАМ, ДАЈТЕ МИ ГО ТЕЛОТО НА СИН МИ – МАЈКАТА НА НАВАЛНИ ЛИЧНО МУ СЕ ОБРАТИ НА ПУТИН

ВЕ МОЛАМ, ДАЈТЕ МИ ГО ТЕЛОТО НА СИН МИ – МАЈКАТА НА НАВАЛНИ ЛИЧНО МУ СЕ ОБРАТИ НА ПУТИН

Мајката на Алексеј Навални директно му се обрати на Владимир Путин, барајќи од него да ѝ го врати телото на нејзиниот син. Најгласниот критичар на Пут ...
ПОГРЕБОТ НА МЕТО ЈОВАНОВСКИ ЌЕ БИДЕ НА 20 НОЕМВРИ, КОМЕМОРАЦИЈАТА Е НА 21 НОЕМВРИ ВО СКОПСКИ ДРАМСКИ ТЕАТАР

ПОГРЕБОТ НА МЕТО ЈОВАНОВСКИ ЌЕ БИДЕ НА 20 НОЕМВРИ, КОМЕМОРАЦИЈАТА Е НА 21 НОЕМВРИ ВО СКОПСКИ ДРАМСКИ ТЕАТАР

Погребот на  Мето Јовановски, еден од доајените на македонското глумиште кој почина вчера, ќе биде на 20 ноември (понеделник), а комеморацијата во вто ...
ПУТИН НЕ ДОАЃА НА ПОГРЕБОТ НА ПРИГОЖИН, ГО ОТКАЖА И УЧЕСТВОТО НА САМИТОТ НА Г20

ПУТИН НЕ ДОАЃА НА ПОГРЕБОТ НА ПРИГОЖИН, ГО ОТКАЖА И УЧЕСТВОТО НА САМИТОТ НА Г20

Владимир Путин не планира да присуствува на погребот на шефот на платеничката група „Вагнер“, Евгени Пригожин, кој загина во авионска несреќа минатата ...
ЕКВАДОРКАТА КОЈА ОЖИВЕА НА НЕЈЗИНИОТ ПОГРЕБ ПОЧИНА ПО НЕДЕЛА ДЕНА НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА

ЕКВАДОРКАТА КОЈА ОЖИВЕА НА НЕЈЗИНИОТ ПОГРЕБ ПОЧИНА ПО НЕДЕЛА ДЕНА НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА

76-годишната жена која беше прогласена за мртва и ги изненади нејзините роднини кога почна да тропа на својот ковчег за време на погребот претходно ме ...
1 2 3 7 10 / 66 НАПИСИ