Таг: погреб

1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ
УЛИЦА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ВИКА АКИ РАХИМОВСКИ, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА

УЛИЦА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ВИКА АКИ РАХИМОВСКИ, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА

Улица во центарот на Скопје ќе го носи името на Аки Рахимовски пејачот на групата „Парни Ваљак“, кој почина на 22 јануари. Градоначалничката на Гра ...
АКИ РАХИМОВСКИ ПОГРЕБАН ВО ЗАГРЕБ СО ЗВУЦИТЕ НА „ЗОШТО СИ МЕ МАЈКО РОДИЛА“

АКИ РАХИМОВСКИ ПОГРЕБАН ВО ЗАГРЕБ СО ЗВУЦИТЕ НА „ЗОШТО СИ МЕ МАЈКО РОДИЛА“

Аки Рахимовски, легендарниот пејач на „Парни ваљак“, попладнево беше погребан во алејата на великаните на гробиштата „Мирогој“ во Загреб. Ковчегот беш ...
ЛАНИ РЕКОРДЕН БРОЈ ПОЧИНАТИ ВО ВЕЛЕС

ЛАНИ РЕКОРДЕН БРОЈ ПОЧИНАТИ ВО ВЕЛЕС

Според бројките на издадени дозволи за погреб од ЈКП „Дервен“ за градот Велес, лани имало 677 починати, за 93 повеќе од 2020. Во Општина Велес, во кој ...
БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО СЕ ПРОСТИ ОД ПРИНЦОТ ФИЛИП НА ИНТИМЕН ПОГРЕБ

БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО СЕ ПРОСТИ ОД ПРИНЦОТ ФИЛИП НА ИНТИМЕН ПОГРЕБ

Ковчегот на британскиот принц Филип беше ставен во кралската гробница во капелата „Сент Џорџ“ во Виндзор на крајот од погребот на кој присуствуваа сам ...
ПРИНЦОТ ФИЛИП ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН НА 17 АПРИЛ, ПАЛАТАТА ГО ОРГАНИЗИРА ПОГРЕБОТ СПОРЕД НЕГОВИТЕ ПОСЛЕДНИ ЖЕЛБИ

ПРИНЦОТ ФИЛИП ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН НА 17 АПРИЛ, ПАЛАТАТА ГО ОРГАНИЗИРА ПОГРЕБОТ СПОРЕД НЕГОВИТЕ ПОСЛЕДНИ ЖЕЛБИ

Погребот на британскиот принц Филип е закажан за 17 април, следната сабота, во 15 часот по британско време, соопшти Бакингамската палата. Сопругот на ...
ГЕРМАНЦИТЕ ОСТАВААТ ПИСМА ЗА ЗБОГУМ ВО КОВЧЕЗИТЕ НА БЛИСКИТЕ ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19

ГЕРМАНЦИТЕ ОСТАВААТ ПИСМА ЗА ЗБОГУМ ВО КОВЧЕЗИТЕ НА БЛИСКИТЕ ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19

Писма во мртовечки ковчег е нов начин на интимно збогување во болниците во Германија, со оглед на тоа дека семејствата не може да се простат со почина ...
МАРАДОНА ПОГРЕБАН ПОКРАЈ РОДИТЕЛИТЕ, ГО ИСПРАТИ КОРДОН ОД ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ

МАРАДОНА ПОГРЕБАН ПОКРАЈ РОДИТЕЛИТЕ, ГО ИСПРАТИ КОРДОН ОД ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ

Диего Армандо Марадона е погребан синоќа на приватна церемонија, откако илјадници луѓе се наредија долж улиците на Буенос Аирес додека ковчегот со нег ...
АРГЕНТИНЦИТЕ ЦЕЛ ДЕН СЕ ПРОСТУВААТ ОД МАРАДОНА, СЕМЕЈСТВОТО САКА ВЕЧЕРВА ДА ГО ПОГРЕБА

АРГЕНТИНЦИТЕ ЦЕЛ ДЕН СЕ ПРОСТУВААТ ОД МАРАДОНА, СЕМЕЈСТВОТО САКА ВЕЧЕРВА ДА ГО ПОГРЕБА

Семејството на Диего Армандо Марадона се надева дека ќе успее да го погреба денеска, додека натажените Аргентинци цел ден поминуваат покрај ковчегот с ...
НЕМА ВРЕМЕ ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ ДА СЕ ПОГРЕБААТ СИТЕ ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И ОД ДРУГИ БОЛЕСТИ ВО ОХРИД

НЕМА ВРЕМЕ ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ ДА СЕ ПОГРЕБААТ СИТЕ ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И ОД ДРУГИ БОЛЕСТИ ВО ОХРИД

Во последниве 10 дена во Охрид од коронавирус починаа 12 болни, a вчера во Охридската болница од ковид-19 починаа четворица, најмладата на 34 години. ...
ПОЧИНА АКТЕРОТ И ПРОФЕСОР НА ФДУ ДАНЧО ЧЕВРЕСКИ

ПОЧИНА АКТЕРОТ И ПРОФЕСОР НА ФДУ ДАНЧО ЧЕВРЕСКИ

Актерот и професор Данчо Чеврески почина на 69 години по долго боледување, потврдија за САКАМАКАЖАМ.МК од Факултетот за драмски уметности (ФДУ) во Ско ...
1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ