Таг: проект

1 2 3 10 10 / 95 НАПИСИ
ЌЕ БИДЕ МОДЕРНА, НО ЌЕ ЗНАЕТЕ ДЕКА ВЛЕГУВАТЕ ВО УНИВЕРЗАЛНА САЛА, РЕЧЕ ПРОЕКТАНТОТ МУЧА НА ОБНОВАТА НА ГРАДЕЖНИТЕ РАБОТИ ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈА

ЌЕ БИДЕ МОДЕРНА, НО ЌЕ ЗНАЕТЕ ДЕКА ВЛЕГУВАТЕ ВО УНИВЕРЗАЛНА САЛА, РЕЧЕ ПРОЕКТАНТОТ МУЧА НА ОБНОВАТА НА ГРАДЕЖНИТЕ РАБОТИ ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈА

Универзална сала во Скопје ќе биде готова во 2026 година, најави денеска министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска. По пауза од две годи ...
СЕ ВРАТИ ДАМЕВА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛKA, ХОЛАНДИЈА ГО ПРОДОЛЖИ ПРЕКИНАТИОТ ПРОЕКТ СО СУДСКИОТ СОВЕТ

СЕ ВРАТИ ДАМЕВА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛKA, ХОЛАНДИЈА ГО ПРОДОЛЖИ ПРЕКИНАТИОТ ПРОЕКТ СО СУДСКИОТ СОВЕТ

Претседателката на Судскиот совет Весна Дамева денеска лично од холандскиот амбасадор Дирк Јан Коп била известена дека Холандија го продолжува замрзна ...
СТУДЕНТСКИОТ ДОМ ВО ШТИП ДОБИ ГРАНТ ОД 2 МИЛИОНА ЕВРА ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈА И ФОТОНАПОНСКИ ПАНЕЛИ

СТУДЕНТСКИОТ ДОМ ВО ШТИП ДОБИ ГРАНТ ОД 2 МИЛИОНА ЕВРА ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈА И ФОТОНАПОНСКИ ПАНЕЛИ

На барање на Министерството за образование, Општина Штип одобри реконструкција на студентскиот дом „Браќа Миладиновци“ во Штип по основен проект израб ...
УМЕТНИЦИ СОЗДАВААТ ДЕЛА ИНСПИРИРАНИ ОД КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО ПРЕКУ ПРОЕКТ НА „ХАЛКБАНК“

УМЕТНИЦИ СОЗДАВААТ ДЕЛА ИНСПИРИРАНИ ОД КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО ПРЕКУ ПРОЕКТ НА „ХАЛКБАНК“

Македонски уметници создаваат дела инспирирани од традицијата и археолошкото наследство на земјава, преку проектот „Трајни културни вредности“ на „Хал ...
ГОТОВ ПРОЕКТ ЗА САНАЦИЈА НА ОПАСНОТО ЈАЛОВИШТЕ НА РУДНИКОТ ВО ПРОБИШТИП СЕДУМ ГОДИНИ Е ВО ФИОКА

ГОТОВ ПРОЕКТ ЗА САНАЦИЈА НА ОПАСНОТО ЈАЛОВИШТЕ НА РУДНИКОТ ВО ПРОБИШТИП СЕДУМ ГОДИНИ Е ВО ФИОКА

Пробиштипското јаловиште на рудникот „Злетово“, кој постои од 1937 година, денес се простира на 50 хектари површина, каде што со над осумдецениската ф ...
ПРОЕКТОТ „ПОМЕЃУ НАДЕЖ И СТРАВ“ НА СЛАВИЦА ЈАНЕШЛИЕВА Е МАКЕДОНСКИ ПРЕТСТАВНИК НА ВЕНЕЦИСКОТО БИЕНАЛЕ НА УМЕТНОСТА 2024

ПРОЕКТОТ „ПОМЕЃУ НАДЕЖ И СТРАВ“ НА СЛАВИЦА ЈАНЕШЛИЕВА Е МАКЕДОНСКИ ПРЕТСТАВНИК НА ВЕНЕЦИСКОТО БИЕНАЛЕ НА УМЕТНОСТА 2024

Проектот на уметницата Славица Јанешлиева „Помеѓу надеж и страв“ ќе биде македонски претставник на 60. Венециско биенале на уметноста, кое ќе се одржи ...
ИЛИЕВСКА СО ПИСМО ПОБАРА ОД ГИР ДА ГО ПРЕИСПИТА СЛУЧАЈОТ СО ЗАГЛАВЕНИОТ ЕВРОПСКИ ПРОЕКТ, ЗА БИТОЛА ДА НЕ БИДЕ ОЗНАЧЕНА КАКО НЕСИГУРЕН ПАРТНЕР НА ЕУ

ИЛИЕВСКА СО ПИСМО ПОБАРА ОД ГИР ДА ГО ПРЕИСПИТА СЛУЧАЈОТ СО ЗАГЛАВЕНИОТ ЕВРОПСКИ ПРОЕКТ, ЗА БИТОЛА ДА НЕ БИДЕ ОЗНАЧЕНА КАКО НЕСИГУРЕН ПАРТНЕР НА ЕУ

Евроамбасадорот Дејвид Гир одби да одговара на новинарските прашања поврзани со тоа дали средствата од европскиот проект „Смарт фор ју ту“ ќе бидат на ...
БИТОЛСКИТЕ СОВЕТНИЦИ НА СДСМ ГО ПРИЈАВИЈА ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОЊАНОВСКИ ЗА НЕЗАКОНСКА ПРЕНАМЕНА НА ЕВРОПСКИТЕ ПАРИ

БИТОЛСКИТЕ СОВЕТНИЦИ НА СДСМ ГО ПРИЈАВИЈА ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОЊАНОВСКИ ЗА НЕЗАКОНСКА ПРЕНАМЕНА НА ЕВРОПСКИТЕ ПАРИ

Политичката кавга за што да се искористат одобрените европските пари од проектот „Смарт фор ју ту“ стигна дури со Основното јавно обвинителство во Бит ...
ДИЗАЈНЕРКИ ОД ШУТО ОРИЗАРИ ЌЕ ГИ ПРОДАВААТ КРЕАЦИИТЕ И ОНЛАЈН СО ПОМОШ НА ШВЕДСКА ПРОГРАМА

ДИЗАЈНЕРКИ ОД ШУТО ОРИЗАРИ ЌЕ ГИ ПРОДАВААТ КРЕАЦИИТЕ И ОНЛАЈН СО ПОМОШ НА ШВЕДСКА ПРОГРАМА

Креаторки од скопската Општина Шуто Оризари, како и жителите кои препродаваат облека, наскоро ќе може онлајн да ги поставуваат нивните производи, и со ...
ВО СВЕТОТ ВОДАТ КОМПАНИИ И СЕ ПРОДУКТИВНИ, А КАЈ НАС НЕМА ЕВИДЕНЦИЈА ДАЛИ РАБОТАТ, ОБЈАВЕН ПРИРАЧНИК ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА ЛИЦА СО АУТИЗАМ

ВО СВЕТОТ ВОДАТ КОМПАНИИ И СЕ ПРОДУКТИВНИ, А КАЈ НАС НЕМА ЕВИДЕНЦИЈА ДАЛИ РАБОТАТ, ОБЈАВЕН ПРИРАЧНИК ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА ЛИЦА СО АУТИЗАМ

Во Македонија нема официјален регистар на лица со аутизам, а камоли евиденција колку од нив се вработени. Додека во светот компаниите се прилагодуваат ...
1 2 3 10 10 / 95 НАПИСИ