Таг: Рената Дескоска

1 2 3 4 5 30 / 49 НАПИСИ
ЗА СТАТУСОТ НА СЈО МОЖЕН Е КОМПРОМИС, НО НЕ И ЗА ЗАПИРАЊЕ НА ПОСТАПКИТЕ И ПРОПАЃАЊЕ НА ДОКАЗИТЕ, КАЖА ДЕСКОСКА ПО ДЕНЕШНИТЕ ПРЕГОВОРИ СО ОПОЗИЦИЈАТА

ЗА СТАТУСОТ НА СЈО МОЖЕН Е КОМПРОМИС, НО НЕ И ЗА ЗАПИРАЊЕ НА ПОСТАПКИТЕ И ПРОПАЃАЊЕ НА ДОКАЗИТЕ, КАЖА ДЕСКОСКА ПО ДЕНЕШНИТЕ ПРЕГОВОРИ СО ОПОЗИЦИЈАТА

Ниту на денешната четврта средба на власта и опозицијата за иднината на СЈО не беше постигнат договор. Сепак, министерката за правда Рената Дескоска к ...
ВМРО-ДПМНЕ САМА СИ ИЗБРАЛА ОСОМНИЧЕН ДА ПРЕГОВАРА ЗА СЈО, КАЖА ДЕСКОСКА

ВМРО-ДПМНЕ САМА СИ ИЗБРАЛА ОСОМНИЧЕН ДА ПРЕГОВАРА ЗА СЈО, КАЖА ДЕСКОСКА

Министерката за правда Рената Дескоска кажа дека дискреционо право е на ВМРО-ДПМНЕ да си избере кој ќе ги претставува на преговорите за Законот за Јав ...
НЕМА ОБЕЗБЕДЕНО ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО ЗА СЈО И ЗА ТОА НЕ Е КРИВО СОБРАНИЕТО, Ѝ ОДГОВОРИ ЏАФЕРИ НА ДЕСКОСКА

НЕМА ОБЕЗБЕДЕНО ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО ЗА СЈО И ЗА ТОА НЕ Е КРИВО СОБРАНИЕТО, Ѝ ОДГОВОРИ ЏАФЕРИ НА ДЕСКОСКА

Претседателот на Собранието Талат Џафери вели дека преговарачките групи на власта и опозицијата немаат обезбедено двотретинско мнозинство за законот с ...
СЈО ГО ДАДЕ КЛУЧНИОТ ПРИДОНЕС ВО БОРБАТА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА И ОРГАНИЗИРАНИОТ КРИМИНАЛ, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ПЛОМП НА ЦЕРЕМОНИЈАТА ЗА ДЕНОТ НА ПРАВОСУДСТВОТО

СЈО ГО ДАДЕ КЛУЧНИОТ ПРИДОНЕС ВО БОРБАТА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА И ОРГАНИЗИРАНИОТ КРИМИНАЛ, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ПЛОМП НА ЦЕРЕМОНИЈАТА ЗА ДЕНОТ НА ПРАВОСУДСТВОТО

САД и Холандија изразија цврста поддршка за Сепцијалното јавно обвинителство како клучно за враќање на довербата на јавноста во правосудството, на цер ...
РАЗЛИКИТЕ СО ВМРО-ДПМНЕ ОСТАНУВААТ, ИМАМЕ ПОДДРШКА ОД БРИСЕЛ ДА ГО ЗАЧУВАМЕ СЈО КАКО ПОСЕБЕН ОРГАН, КАЖА ДЕСКОСКА ПО СРЕДБАТА СО МИЛОШОСКИ

РАЗЛИКИТЕ СО ВМРО-ДПМНЕ ОСТАНУВААТ, ИМАМЕ ПОДДРШКА ОД БРИСЕЛ ДА ГО ЗАЧУВАМЕ СЈО КАКО ПОСЕБЕН ОРГАН, КАЖА ДЕСКОСКА ПО СРЕДБАТА СО МИЛОШОСКИ

По денешната трета средба на власта и опозицијата во Министерството за правда за Законот за Јавно обвинителство, со кој треба да се реши статусот на С ...
НЕ ЗНАМ КАКВИ СЕ РАЗМИСЛУВАЊАТА НА ЏАФЕРИ, АМА АКО СЕ ДОГОВОРИМЕ ЗА СЈО, ТОА ТРЕБА ВЕДНАШ ДА БИДЕ СТАВЕНО НА СЕДНИЦА, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ДЕСКОСКА

НЕ ЗНАМ КАКВИ СЕ РАЗМИСЛУВАЊАТА НА ЏАФЕРИ, АМА АКО СЕ ДОГОВОРИМЕ ЗА СЈО, ТОА ТРЕБА ВЕДНАШ ДА БИДЕ СТАВЕНО НА СЕДНИЦА, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ДЕСКОСКА

Премиерот Зоран Заев и министерката за правда Рената Дескоска од 9 часот утринава се растрчани во Собранието по пратенички гласови за законот за СЈО, ...
МИНИСТЕРКАТА ЗА ПРАВДА ДЕСКОСКА БАРА ВМРО-ДПМНЕ ДА НЕ БАРА АМНЕСТИЈА ЗА КРИМИНАЛИТЕ И ДА РАБОТИ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

МИНИСТЕРКАТА ЗА ПРАВДА ДЕСКОСКА БАРА ВМРО-ДПМНЕ ДА НЕ БАРА АМНЕСТИЈА ЗА КРИМИНАЛИТЕ И ДА РАБОТИ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

Секоја сериозна партија со европска ориентација би ја ставила европската иднина на својата држава пред личните интереси и барања за амнестија на своит ...
ДУРИ И ДА СЕ ОДЛОЖИ ПРЕПОРАКАТА ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ, ЗАКОНОТ ЗА СЈО СО СТРАНСКИ ПЕЧАТ ЌЕ СЕ ДОНЕСЕ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

ДУРИ И ДА СЕ ОДЛОЖИ ПРЕПОРАКАТА ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ, ЗАКОНОТ ЗА СЈО СО СТРАНСКИ ПЕЧАТ ЌЕ СЕ ДОНЕСЕ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

Кога ВМРО-ДПМНЕ ќе достави конкретни амандмани на Законот за Јавно обвинителство, тогаш ќе има нова средба за да се разгледаат, кажа министерката за п ...
ВМРО-ДПМНЕ БАРА АМНЕСТИЈА ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО, ВЕЛИ ДЕСКОСКА, МИЛОШОСКИ ПРЕДЛАГА ОДНОВО ДА СЕ БИРААТ СПЕЦИЈАЛНИ ОБВИНИТЕЛИ

ВМРО-ДПМНЕ БАРА АМНЕСТИЈА ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО, ВЕЛИ ДЕСКОСКА, МИЛОШОСКИ ПРЕДЛАГА ОДНОВО ДА СЕ БИРААТ СПЕЦИЈАЛНИ ОБВИНИТЕЛИ

Министерката за правда Рената Дескоска вели дека барањето на ВМРО-ДПМНЕ во новиот Закон за Јавно обвинителство да се вметне одредба согласно која би п ...
ЗА ВЛАСТА Е НЕПРИФАТЛИВО БАРАЊЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ СЈО ДА НЕ БИДЕ ПОСЕБНО ОБВИНИТЕЛСТВО И ДА СЕ ПРЕКИНАТ ИСТРАГИТЕ

ЗА ВЛАСТА Е НЕПРИФАТЛИВО БАРАЊЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ СЈО ДА НЕ БИДЕ ПОСЕБНО ОБВИНИТЕЛСТВО И ДА СЕ ПРЕКИНАТ ИСТРАГИТЕ

Министерката за правда Рената Дескоска кажа дека барањето на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО да биде дел од Обвинителството за организиран криминал не може да биде ...
1 2 3 4 5 30 / 49 НАПИСИ