Таг: самоизолација

1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ
ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ОТИ НЕГОВИТЕ РОДИТЕЛИ СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС

ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ОТИ НЕГОВИТЕ РОДИТЕЛИ СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС

Охридскиот градоначалник Константин Георгиески од пред два дена е во самоизолација откако неговите родители добиле позитивен тест за коронавирус. Мерк ...
БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР БОРИСОВ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ОТИ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ИМА КОРОНАВИРУС

БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР БОРИСОВ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ОТИ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ИМА КОРОНАВИРУС

Бугарскиот премиер Бојко Борисов е во самоизолација откако заменик-министерот за регионален развој во неговата влада Николај Нанков попладнево објави ...
САМОИЗОЛАЦИЈА НЕ ПОЧИТУВАЛЕ ТРИ ЧЕТВРТИНИ ОД БРИТАНЦИТЕ КОИ СЕ ПОЗИТИВНИ ИЛИ ИМАЛЕ КОНТАКТ СО ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19, ИАКО КАЗНИТЕ СЕ ДО 10.000 ФУНТИ

САМОИЗОЛАЦИЈА НЕ ПОЧИТУВАЛЕ ТРИ ЧЕТВРТИНИ ОД БРИТАНЦИТЕ КОИ СЕ ПОЗИТИВНИ ИЛИ ИМАЛЕ КОНТАКТ СО ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19, ИАКО КАЗНИТЕ СЕ ДО 10.000 ФУНТИ

Најголем дел од Британците кои имаат ковид-19 или имале контакт со позитивен не се самоизолираат во целост и покрај зголемениот број случаи во земјата ...
МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА СТЕФОСКА Е ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ОТИ ЧЛЕН НА КАБИНЕТОТ Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА СТЕФОСКА Е ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ОТИ ЧЛЕН НА КАБИНЕТОТ Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Министерката за култура Ирена Стефоска од денеска е во самоизолација откако член од нејзиниот кабинет е позитивен на ковид-19, објави таа на Фејсбук. ...
ЦЕЛАТА ИРСКА ВЛАДА ОДИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ЗАШТО МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО Е ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

ЦЕЛАТА ИРСКА ВЛАДА ОДИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ЗАШТО МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО Е ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

Целата ирска влада ќе оди во самоизолација откако министерот за здравство Стивен Донели имал позитивен тест за коронавирус. Од исти причини, и ирскиот ...
МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ ЌЕ МОРА ДА ОДАТ ВО 14-ДНЕВНА САМОИЗОЛАЦИЈА ПО ВЛЕГУВАЊЕТО ВО ХРВАТСКА

МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ ЌЕ МОРА ДА ОДАТ ВО 14-ДНЕВНА САМОИЗОЛАЦИЈА ПО ВЛЕГУВАЊЕТО ВО ХРВАТСКА

Македонските државјани ќе мора да одат во задолжителна 14-дневна изолација по влегувањето во Хрватска, објави тамошната влада. Таа денеска воведе в ...
ВО ДРЖАВЕН КАРАНТИН ВО ХОТЕЛ БЛИЗУ ВЕЛЕС СЕ И ЧЕТВОРИЦА КОИ НЕ БИЛЕ ДОМА ПРИ ПОЛИЦИСКА КОНТРОЛА

ВО ДРЖАВЕН КАРАНТИН ВО ХОТЕЛ БЛИЗУ ВЕЛЕС СЕ И ЧЕТВОРИЦА КОИ НЕ БИЛЕ ДОМА ПРИ ПОЛИЦИСКА КОНТРОЛА

Во државен карантин во хотелот „Монтенегро ривиера“ покрај Велес се и четири лица, кои не ја почитувале изречената самоизолација заради заштита од кор ...
НАЈДОЦНА ДО УТРЕ ЌЕ ГИ ОБЈАВИМЕ ИМИЊАТА НА ЛУЃЕТО КОИ ОДБИВААТ ДА ПРИМАТ РЕШЕНИЈА ЗА ИЗОЛАЦИЈА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

НАЈДОЦНА ДО УТРЕ ЌЕ ГИ ОБЈАВИМЕ ИМИЊАТА НА ЛУЃЕТО КОИ ОДБИВААТ ДА ПРИМАТ РЕШЕНИЈА ЗА ИЗОЛАЦИЈА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче рече дека денеска, најдоцна утре, јавно ќе бидат објавени имињата на луѓето кои не сакаат да ги примат решенијат ...
ПО ДВЕ НЕДЕЛИ КАРАНТИН ОТВОРААТ СЕДУМТЕ ТЕКСТИЛНИ ФАБРИКИ ВО ШТИП, ВО ОСМА ИМА ТРОЈЦА ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19, А 10 РАБОТНИЧКИ СЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА

ПО ДВЕ НЕДЕЛИ КАРАНТИН ОТВОРААТ СЕДУМТЕ ТЕКСТИЛНИ ФАБРИКИ ВО ШТИП, ВО ОСМА ИМА ТРОЈЦА ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19, А 10 РАБОТНИЧКИ СЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА

Околу 800 текстилни работници во седумте затворени фабрики, по двонеделниот карантин и самоизолација почнаа постепено да се враќаат на работа. Од 800 ...
УТРЕ СЕ ОТВОРААТ СИТЕ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ, КОЈ САКА ДА ВЛЕЗЕ МОРА ДА ИМА НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС И ДА СЕДИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕНА

УТРЕ СЕ ОТВОРААТ СИТЕ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ, КОЈ САКА ДА ВЛЕЗЕ МОРА ДА ИМА НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС И ДА СЕДИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕНА

Од утре се отвораат сите гранични премини во Република Северна Македонија, одлучи Владата на денешната седница. Според соопштението на Владата, продол ...
1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ