Таг: Самуел Жбогар

1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ
НА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ ГЛЕДАМ ПОЗИТИВНО, НЕМА ПРИЧИНА ЗА ПОЛИТИЧКА КРИЗА, ВЕЛИ ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

НА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ ГЛЕДАМ ПОЗИТИВНО, НЕМА ПРИЧИНА ЗА ПОЛИТИЧКА КРИЗА, ВЕЛИ ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

Евроамбасадорот Самуел Жбогар денес во Новаци рече дека случајот „Рекет“ покажува дека Јавното обвинителство се бори против корупцијата на високо ниво ...
НЕ ГЛЕДАМ РЕЗУЛТАТИ ПО ПРЕПОРАКИТЕ НА УНЕСКО ЗА ОХРИД, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР 

НЕ ГЛЕДАМ РЕЗУЛТАТИ ПО ПРЕПОРАКИТЕ НА УНЕСКО ЗА ОХРИД, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР 

Поминаа две недели од препораките на УНЕСКО во врска со Охридскиот Регион и јас не гледам резултати од тоа, кажа денес евроамбасадорот Самуел Жбогар п ...
ВЛАДАТА ДА НЕ ДОЗВОЛИ ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО КОЕ Е ВО ОПАСНОСТ ДА СТАНЕ НАЈГОЛЕМ СРАМ, А ГРАЃАНИТЕ ДА НЕ ФРЛААТ ОТПАД, АПЕЛИРАШЕ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

ВЛАДАТА ДА НЕ ДОЗВОЛИ ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО КОЕ Е ВО ОПАСНОСТ ДА СТАНЕ НАЈГОЛЕМ СРАМ, А ГРАЃАНИТЕ ДА НЕ ФРЛААТ ОТПАД, АПЕЛИРАШЕ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

Евроамбасадорот Самуел Жбогар рече дека Охридското Езеро е гордост кое е во опасност и апелираше до властите да не дозволат да се претвори во срам, а ...
СО МУРАЛИТЕ САКАМЕ ДА ЈА ПОДИГНЕМЕ СВЕСТА ЗА ЗНАЧЕЊЕТО НА ВОДАТА, ВЕЛАТ УМЕТНИЦИТЕ КОИ ЈА НАСЛИКАА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ВО СТРУМИЦА

СО МУРАЛИТЕ САКАМЕ ДА ЈА ПОДИГНЕМЕ СВЕСТА ЗА ЗНАЧЕЊЕТО НА ВОДАТА, ВЕЛАТ УМЕТНИЦИТЕ КОИ ЈА НАСЛИКАА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ВО СТРУМИЦА

Оддалеку бодат во очи бојадисаните објекти на Пречистителната станица за фекални и отпадни води во Струмица. Цели пејсажи во кои доминира водата како ...
БИ БИЛО ГОЛЕМА ШТЕТА АКО ОХРИД ГО ИЗГУБИ СТАТУСОТ ВО УНЕСКО, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

БИ БИЛО ГОЛЕМА ШТЕТА АКО ОХРИД ГО ИЗГУБИ СТАТУСОТ ВО УНЕСКО, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

Би била голема штета за граѓаните, но и за државата доколку Охрид го загуби статусот во УНЕСКО. Оттаму потребата од мобилизација и обединување на сите ...
УЛИЦАТА ВО ЧАРШИЈА КАДЕ МОГЕРИНИ ДОБИ ПОДАРОК БРОШ ЌЕ СЕ ВИКА ЕВРОПСКА УЛИЦА

УЛИЦАТА ВО ЧАРШИЈА КАДЕ МОГЕРИНИ ДОБИ ПОДАРОК БРОШ ЌЕ СЕ ВИКА ЕВРОПСКА УЛИЦА

Улицата Јорганџиска во Старата скопска чаршија од денес ќе се вика Европска улица. Новото име е дадено откако еден од дуќанџиите на 13 септември пр ...
ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР ЌЕ СТАНЕ ПОЧЕСЕН ГРАЃАНИН НА КУМАНОВО ПОРАДИ ОБНОВА НА КАНАЛИЗАЦИЈАТА

ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР ЌЕ СТАНЕ ПОЧЕСЕН ГРАЃАНИН НА КУМАНОВО ПОРАДИ ОБНОВА НА КАНАЛИЗАЦИЈАТА

Општина Куманово покрена иницијатива евроамбасадорот Самуил Жбогар да стане почесен граѓанин. Признанието ќе му биде доделена на Денот на ослободување ...
ПЛАНИНАРИТЕ СО РАБОТНА АКЦИЈА ГО ОБНОВУВААТ ИЗГОРЕНИОТ ДОМ НА КОПАНКИ

ПЛАНИНАРИТЕ СО РАБОТНА АКЦИЈА ГО ОБНОВУВААТ ИЗГОРЕНИОТ ДОМ НА КОПАНКИ

Планинарите од Планинарско-спортскиот клуб „Пелистер“ на Копанки со сопствени средства и донации од граѓани почнаа да го обновуваат планинарскиот дом ...
ЕУ ПОЧНA КАМПАЊА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, СО НАЈАВА ЗА ПОМОШ ОД 150 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ОПШТИНИТЕ

ЕУ ПОЧНA КАМПАЊА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, СО НАЈАВА ЗА ПОМОШ ОД 150 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ОПШТИНИТЕ

Европската унија најави кампања со која ветува 150 милиони евра помош за општините во Македонија во наредните четири години. Од први септември амбасад ...
ЗА СПОРОТ ЗА ИМЕТО ТРЕБА ТРПЕНИЕ И ДОВЕРБА, РЕЧЕ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

ЗА СПОРОТ ЗА ИМЕТО ТРЕБА ТРПЕНИЕ И ДОВЕРБА, РЕЧЕ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

За да се реши спорот за името сите треба да имаме трпение и доверба дека ќе дојде до тоа, рече евроамбасадорот Самуел Жбогар. „Сите со нетрпение ги ...
1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ