Таг: сексуално вознемирување

1 2 3 20 / 21 НАПИСИ
ТЕТОВО ИМА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА, А ЖЕНИТЕ СЕ ПЛАШАТ НАВЕЧЕР САМИ ДА СЕ ДВИЖАТ ПО УЛИЦА, ВЕЛИ ИСТРАЖУВАЊЕ ЗА БЕЗБЕДНОСТА ВО ГРАДОТ

ТЕТОВО ИМА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА, А ЖЕНИТЕ СЕ ПЛАШАТ НАВЕЧЕР САМИ ДА СЕ ДВИЖАТ ПО УЛИЦА, ВЕЛИ ИСТРАЖУВАЊЕ ЗА БЕЗБЕДНОСТА ВО ГРАДОТ

„Навечер од работа се враќам околу полноќ. Иако имам пат од 10 минути, секоја вечер земам такси, затоа што ми е страв да одам пеш. Се исплашив една ве ...
ХАРВИ ВАЈНСТИН И ОФИЦИЈАЛНО ОБВИНЕТ ЗА СИЛУВАЊЕ

ХАРВИ ВАЈНСТИН И ОФИЦИЈАЛНО ОБВИНЕТ ЗА СИЛУВАЊЕ

Моќниот холивудски продуцент Харви Вајнстин е обвинет за силување и за неколку други случаи на сексуална злоупотреба, откако денеска ѝ се предаде на п ...
ЖЕНСКИ МАРШЕВИ ПРОТИВ ТРАМП НИЗ АМЕРИКА, ДОДЕКА ТОЈ ГИ ПОВИКА ДА ГО СЛАВАТ ЕКОНОМСКИОТ УСПЕХ

ЖЕНСКИ МАРШЕВИ ПРОТИВ ТРАМП НИЗ АМЕРИКА, ДОДЕКА ТОЈ ГИ ПОВИКА ДА ГО СЛАВАТ ЕКОНОМСКИОТ УСПЕХ

Претседателот Доналд Трамп твитна дека е совршен ден за жените да маршираат и да го прослават економскиот успех и создавањето богатство, кои се случил ...
ПРОФЕСОРКИ И АКТИВИСТКИ ПОЧНАА КАМПАЊА #СЕГАКАЖУВАМ ПРОТИВ СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ

ПРОФЕСОРКИ И АКТИВИСТКИ ПОЧНАА КАМПАЊА #СЕГАКАЖУВАМ ПРОТИВ СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ

Повеќе македонски професорки, активистки, писателки, јавни личности и граѓани денес на социјалните мрежи ја стартуваа независната кампања #СегаКажувам ...
СЕ ПРЕТЕРА СО КАМПАЊАТА ПРОТИВ МАЖИТЕ, ВЕЛИ КАТРИН ДЕНЕВ

СЕ ПРЕТЕРА СО КАМПАЊАТА ПРОТИВ МАЖИТЕ, ВЕЛИ КАТРИН ДЕНЕВ

Француската актерска легенда Катрин Денев и 99 други Французинки ја нападнаа кампањата против мажите, што уследи по скандалот со продуцентот Харви Вај ...
МОЌНИТЕ ПОРАКИ ПРОТИВ СЕКСУАЛНОТО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ ГИ ФРЛИЈА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ ВО ВТОР ПЛАН

МОЌНИТЕ ПОРАКИ ПРОТИВ СЕКСУАЛНОТО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ ГИ ФРЛИЈА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ ВО ВТОР ПЛАН

Моќните говори за сексуалното вознемирување во Холивуд доминираа на 75. доделување на филмските награди Златен глобус, на коишто „Три билборди пред Еб ...
ДАСТИН ХОФМАН ОБВИНЕТ ДЕКА СЕ СОБЛЕКУВАЛ ГОЛ ПРЕД МАЛОЛЕТНИЧКИ

ДАСТИН ХОФМАН ОБВИНЕТ ДЕКА СЕ СОБЛЕКУВАЛ ГОЛ ПРЕД МАЛОЛЕТНИЧКИ

Уште неколку жени ја обвинија холивудската легенда Дастин Хофман за недолично сексуално однесување, вклучувајќи инцидент со една сценаристка, пред кој ...
ТРИ ЖЕНИ КОИ ГО ОБВИНУВААТ ТРАМП ЗА СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ ПОБАРАА ИСТРАГА ОД КОНГРЕСОТ

ТРИ ЖЕНИ КОИ ГО ОБВИНУВААТ ТРАМП ЗА СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ ПОБАРАА ИСТРАГА ОД КОНГРЕСОТ

Трите жени кои го обвинија Доналд Трамп за сексуално вознемирување ги споделија своите приказни во шоуто на Мегин Кели на телевизијата Ен-Би-Си и Бела ...
ЖЕНИТЕ КОИ ПРОГОВОРИЈА ЗА СЕКСУАЛНОТО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ СЕ ЛИЧНОСТ НА ГОДИНАТА НА „ТАЈМ“

ЖЕНИТЕ КОИ ПРОГОВОРИЈА ЗА СЕКСУАЛНОТО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ СЕ ЛИЧНОСТ НА ГОДИНАТА НА „ТАЈМ“

Магазинот „Тајм“ за Личност на годината ги избра сите оние жени кои јавно проговорија за своите искуства со сексуалното вознемирување, што беше една о ...
СЕП БЛАТЕР МЕ ЗГРАПЧИ ЗА ЗАДНИКОТ КОГА ДОДЕЛУВАВ НАГРАДА, РЕЧЕ ФУДБАЛЕРКАТА ХОУП СОЛО

СЕП БЛАТЕР МЕ ЗГРАПЧИ ЗА ЗАДНИКОТ КОГА ДОДЕЛУВАВ НАГРАДА, РЕЧЕ ФУДБАЛЕРКАТА ХОУП СОЛО

Голманката на американската фудбалска репрезентација Хоуп Соло го обвини бившиот претседател на ФИФА Сеп Блатер за сексуално вознемирување, откривајќи ...
1 2 3 20 / 21 НАПИСИ