Таг: советници

1 3 4 549 / 49 НАПИСИ
ОХРИД ДОБИ НОВ СОВЕТ, НО НЕ И ПРЕТСЕДАТЕЛ ОТИ НИТУ СДСМ НИТУ ВМРО-ДПМНЕ НЕМААТ МНОЗИНСТВО

ОХРИД ДОБИ НОВ СОВЕТ, НО НЕ И ПРЕТСЕДАТЕЛ ОТИ НИТУ СДСМ НИТУ ВМРО-ДПМНЕ НЕМААТ МНОЗИНСТВО

На денешната конститутивна седница со верификување на мандатите на 23 советници, беше формиран Советот на општина Охрид, но не беше избран претседател ...
ДВОКАТНИОТ АВТОБУС ВО ОХРИД МИСТЕРИОЗНО ИСЧЕЗНА, ПА СЕ ПОЈАВИ ПО ЕДНА ГОДИНА БАШ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ДВОКАТНИОТ АВТОБУС ВО ОХРИД МИСТЕРИОЗНО ИСЧЕЗНА, ПА СЕ ПОЈАВИ ПО ЕДНА ГОДИНА БАШ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Двокатниот авотобус во Охрид, еден од неколкуте кои бившата влада им ги даде на користење на неколку македонски градови покрај оние во Скопје, пред по ...
РЕЗУЛТАТ ВО СОВЕТНИЦИ: СДСМ – ВМРО-ДПМНЕ 552:432

РЕЗУЛТАТ ВО СОВЕТНИЦИ: СДСМ – ВМРО-ДПМНЕ 552:432

СДСМ ќе има мнозинство во Советите во поголемиот дел од Општините. Според распределбата на мандатите објавена на страната на Државната изборна комисиј ...
ДЕВЕТ ОПШТИНИ ИМААТ ШАНСА ДА ИЗБЕРАТ ГРАДОНАЧАЛНИК УШТЕ ВО ПРВ КРУГ

ДЕВЕТ ОПШТИНИ ИМААТ ШАНСА ДА ИЗБЕРАТ ГРАДОНАЧАЛНИК УШТЕ ВО ПРВ КРУГ

На 15 октомври (недела)  се закажани шестите локални избори на кои се бираат советници и градоначалници во 80 Општини плус Град Скопје. На локалнит ...
ВО СТРУМИЦА ЗАПИШАНИ 460 ДЕЦА ПОВЕЌЕ ОД МЕСТАТА ВО ГРАДИНКИТЕ

ВО СТРУМИЦА ЗАПИШАНИ 460 ДЕЦА ПОВЕЌЕ ОД МЕСТАТА ВО ГРАДИНКИТЕ

Клоновите на градинката „Детска радост“ од Струмица се  претесни за децата од предучилишна возраст. За  четирите градинки на „Детска радост“ во Струми ...
САМО ГРУЕВСКИ ИМАЛ 86 СОВЕТНИЦИ, ОБЈАВИ МИНИСТЕРОТ МАНЧЕВСКИ

САМО ГРУЕВСКИ ИМАЛ 86 СОВЕТНИЦИ, ОБЈАВИ МИНИСТЕРОТ МАНЧЕВСКИ

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски кажа дека поранешниот премиер Никола Груевски имал 86 советници на денешната пр ...
ПОЛИЦИСКА ЗАШТИТА ЗА ДЕЦАТА ШТО ПИТАЧАТ НА РАСКРСНИЦАТА СРЕДЕ СТРУМИЦА, БАРААТ СОВЕТНИЦИТЕ

ПОЛИЦИСКА ЗАШТИТА ЗА ДЕЦАТА ШТО ПИТАЧАТ НА РАСКРСНИЦАТА СРЕДЕ СТРУМИЦА, БАРААТ СОВЕТНИЦИТЕ

  „Чичко, дај 10 денари нема што да јадам, а и братчето ми е болно. Дај некоја пара“, се најчестите реченици на децата питачи во Струмица, кои ...
ЗА ТОРТИТЕ И КЕЈТИ ЈАН ЖОЛЧНА РАСПРАВА ВО БИТОЛСКИОТ СОВЕТ

ЗА ТОРТИТЕ И КЕЈТИ ЈАН ЖОЛЧНА РАСПРАВА ВО БИТОЛСКИОТ СОВЕТ

Талески не прави торти, па од дома да добива инструкции како  да ја води општината, рече советничката на ВМРО-НП, Габриела Илиевска, денес во битолски ...
ТАЛЕСКИ ГО ДОБИЛ РЕШЕНИЕТО ЗА КУЌЕН ПРИТВОР

ТАЛЕСКИ ГО ДОБИЛ РЕШЕНИЕТО ЗА КУЌЕН ПРИТВОР

Судот успеа да го најде битолскиот градоначалник Владимир Талески и официјално му го врачи решението за куќен притвор. Ваквата вест официјално за „ ...
1 3 4 549 / 49 НАПИСИ