Таг: твитер

1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ
ЕДЕН ОД ОСНОВАЧИТЕ НА „ТВИТЕР“ ЏЕК ДОРСИ ЈА НАПУШТА ФУНКЦИЈАТА ИЗВРШЕН ШЕФ

ЕДЕН ОД ОСНОВАЧИТЕ НА „ТВИТЕР“ ЏЕК ДОРСИ ЈА НАПУШТА ФУНКЦИЈАТА ИЗВРШЕН ШЕФ

Еден од основачите на „Твитер“, Џек Дорси, објави дека се повлекува од функцијата извршен шеф на компанијата. Него ќе го замени досегашниот главен тех ...
ГЛАСАЧИТЕ НА ТВИТЕР ПОБАРАА ОД МАСК ДА ПРОДАДЕ 10% ОД СВОИТЕ АКЦИИ ВО „ТЕСЛА“ ЗА ДА ПЛАТИ ДАНОК

ГЛАСАЧИТЕ НА ТВИТЕР ПОБАРАА ОД МАСК ДА ПРОДАДЕ 10% ОД СВОИТЕ АКЦИИ ВО „ТЕСЛА“ ЗА ДА ПЛАТИ ДАНОК

Гласачите на Твитер го повикаа Илон Маск да продаде 10% од своите акции во „Тесла“ со цел да плати данок. Повеќе од 3,5 милиони корисници на Твитер уч ...
СУСПЕНЗИЈАТА НА ТРАМП Е ИСПРАВНА ОДЛУКА, НО ОПАСЕН ПРЕСЕДАН, ВЕЛИ ШЕФОТ НА ТВИТЕР

СУСПЕНЗИЈАТА НА ТРАМП Е ИСПРАВНА ОДЛУКА, НО ОПАСЕН ПРЕСЕДАН, ВЕЛИ ШЕФОТ НА ТВИТЕР

Шефот на Твитер, Џек Дорси, вели дека трајната суспензија на Доналд Трамп била исправна одлука, но жали поради исклучителните околности кои довеле до ...
ТВИТЕР ТРАЈНО ГО БЛОКИРАШЕ ТРАМП ПОРАДИ РИЗИК ОД ПОТТИКНУВАЊЕ НОВИ НАСИЛСТВА

ТВИТЕР ТРАЈНО ГО БЛОКИРАШЕ ТРАМП ПОРАДИ РИЗИК ОД ПОТТИКНУВАЊЕ НОВИ НАСИЛСТВА

Твитер трајно го суспендираше профилот на Доналд Трамп поради „ризикот од натамошно поттикнување на насилство“. Од компанијата кажаа дека ја донеле од ...
ТВИТЕР И ФЕЈСБУК ГО БЛОКИРАА ТРАМП ОТКАКО ТОЈ КАЖА ДЕКА ГИ САКА ДЕМОНСТРАНТИТЕ КОИ УПАДНАА ВО КОНГРЕСОТ

ТВИТЕР И ФЕЈСБУК ГО БЛОКИРАА ТРАМП ОТКАКО ТОЈ КАЖА ДЕКА ГИ САКА ДЕМОНСТРАНТИТЕ КОИ УПАДНАА ВО КОНГРЕСОТ

Твитер и Фејсбук привремено ги суспендираа профилите на Доналд Трамп откако тој им се обрати на неговите приврзаници кои упаднаа во зградата на Конгре ...
ЕДЕН ОД НАЈПОЗНАТИТЕ ХАКЕРИ НА СВЕТОТ Е НОВИОТ ШЕФ НА БЕЗБЕДНОСТ ВО ТВИТЕР

ЕДЕН ОД НАЈПОЗНАТИТЕ ХАКЕРИ НА СВЕТОТ Е НОВИОТ ШЕФ НА БЕЗБЕДНОСТ ВО ТВИТЕР

Откако се соочи со сериозни безбедосни пробиви и со закани за засилено регулирање, Твитер го назначи еден од најпознатите хакери на светот за нов шеф ...
РУСИЈА ПОВТОРНО СЕ ОБИДУВА СО ДЕЗИНФОРМАЦИИ ДА СЕ МЕША ВО ИЗБОРИТЕ ВО САД, ВЕЛАТ ФЕЈСБУК И ТВИТЕР

РУСИЈА ПОВТОРНО СЕ ОБИДУВА СО ДЕЗИНФОРМАЦИИ ДА СЕ МЕША ВО ИЗБОРИТЕ ВО САД, ВЕЛАТ ФЕЈСБУК И ТВИТЕР

Руската група која се мешаше во претседателските избори во САД во 2016 повторно се обидува да го прави истото преку мрежа на лажни профили и интернет ...
САД МУ ГО ЧЕСТИТАА МАНДАТОТ НА ЗАЕВ И ОЧЕКУВААТ СОРАБОТКА СО НОВАТА ВЛАДА

САД МУ ГО ЧЕСТИТАА МАНДАТОТ НА ЗАЕВ И ОЧЕКУВААТ СОРАБОТКА СО НОВАТА ВЛАДА

САД му го честитаат мандатот на лидерот на СДСМ Зоран Заев и очекуваат соработка со новата влада, објави на Твитер американската амбасадорка Кејт Мари ...
ФЕЈСБУК ИЗБРИША ОБЈАВА НА ТРАМП СО ДЕЗИНФОРМАЦИИ ЗА КОВИД-19

ФЕЈСБУК ИЗБРИША ОБЈАВА НА ТРАМП СО ДЕЗИНФОРМАЦИИ ЗА КОВИД-19

Фејсбук избриша објава од претседателот Доналд Трамп поради кршење на правилата против ширење дезинформации за коронавирусот. Во објавата имало линк д ...
17-ГОДИШНИК МЕЃУ УАПСЕНИТЕ ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ХАКЕРСКИ НАПАД ВО ИСТОРИЈАТА НА ТВИТЕР

17-ГОДИШНИК МЕЃУ УАПСЕНИТЕ ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ХАКЕРСКИ НАПАД ВО ИСТОРИЈАТА НА ТВИТЕР

Британец и двајца жители на Флорида, од кои еден малолетник, се уапсени под обвинение дека го извршиле најголемиот хакерски напад во историјата на Тви ...
1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ