Таг: Уставен суд

1 17 18 19 20 190 / 197 НАПИСИ
ГОРАТ СЛИКИ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЃОРЃЕ ИВАНОВ, БОЈА И ЗА ПРАВДА

ГОРАТ СЛИКИ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЃОРЃЕ ИВАНОВ, БОЈА И ЗА ПРАВДА

Антивладините демонстранти го почнаа протестот со шарање на фасадата на Министерството за правда. Фрлаат балони со боја и на канцеларијата на Претседа ...
ОГЛЕДАЛА ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ, БОЈА ЗА ЛАВОВИТЕ, ДЕНЕСКА НЕМА ПРОТЕСТ

ОГЛЕДАЛА ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ, БОЈА ЗА ЛАВОВИТЕ, ДЕНЕСКА НЕМА ПРОТЕСТ

Граѓанската организација „Протестирам“ на својот Фејсбук профил најави дека денеска нема да организира протест во Скопје. „Наместо утре, со протести п ...
ВЛАСТА ГО БРАНИ БАРОКОТ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО ГОЛЕМИ ЗНАМИЊА

ВЛАСТА ГО БРАНИ БАРОКОТ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО ГОЛЕМИ ЗНАМИЊА

Зградата на Археолошкиот музеј, во која е сместен и Уставниот суд вечерва е украсена со големи државни знамиња. Ова е прв пат оваа зграда, која е еден ...
ПРОТЕСТОТ СЕ ПРЕСЕЛИ ПРЕД ВЛАДАТА

ПРОТЕСТОТ СЕ ПРЕСЕЛИ ПРЕД ВЛАДАТА

Антивладиниот протест во Скопје продолжи пред Владата на Република Македонија, откако полицијата не им дозволи на демонстрантите да се движат кон Уста ...
ПОЛИЦИЈАТА ГО БЛОКИРАШЕ ПРИСТАПОТ ДО УСТАВНИОТ СУД

ПОЛИЦИЈАТА ГО БЛОКИРАШЕ ПРИСТАПОТ ДО УСТАВНИОТ СУД

Блокиран е мостот „Гоце Делчев“ во Скопје. Полицијата не им дозволува на демонстрантите од антивладиниот протест да се движат кон Уставниот суд како ш ...
ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ПОМАЛКУ ДЕМОНСТРАНТИ ОД ВЧЕРА

ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ПОМАЛКУ ДЕМОНСТРАНТИ ОД ВЧЕРА

Почна антивладиниот протест во Скопје. Демонстрантите што ги организира граѓанската иницијатива Протестирам од пред зградата на Специјалното обвинитeл ...
ДЕНЕС ДЕМОНСТРАЦИИ ПРЕД УСТАВНИОТ СУД

ДЕНЕС ДЕМОНСТРАЦИИ ПРЕД УСТАВНИОТ СУД

Денес во Скопје во 18 часот пред зградата на Специјалното обвинитeлство (СЈО) продолжуваат протестите што ги организира граѓанската иницијатива Протес ...
ЧОВЕК И ЧОВЕЧИЊА

ЧОВЕК И ЧОВЕЧИЊА

  1 Не за џабе се рекло: Што еден будала може да расипе, сто паметни не можат да поправат. Македонија веќе втора недела е преплавена од ...
ИЗБОРНИТЕ ИЗМАМИ ЌЕ СЕ ГОНАТ, СУДИИТЕ НЕКА БИДАТ ПРОФЕСИОНАЛНИ

ИЗБОРНИТЕ ИЗМАМИ ЌЕ СЕ ГОНАТ, СУДИИТЕ НЕКА БИДАТ ПРОФЕСИОНАЛНИ

Италијанскиот амбасадор во Македонија Ернесто Белели порачува дека изборните измами ќе се гонат, а во интерес на судиите е да судат професионално и не ...
ГАБЕР, ДАРЛИШТА, СТАРОВА И МУРАТИ: УКИНУВАЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА ПОМИЛУВАЊЕ Е ЦЕЛОСНО НЕОСНОВАНО

ГАБЕР, ДАРЛИШТА, СТАРОВА И МУРАТИ: УКИНУВАЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА ПОМИЛУВАЊЕ Е ЦЕЛОСНО НЕОСНОВАНО

Скопје, 25 март, 2016 - (META) Уставните судии Наташа Габер-Дамјановска, Исмаил Дарлишта, Гзиме Старова и Сали Мурати денеска излегоа со издвоено мисл ...
1 17 18 19 20 190 / 197 НАПИСИ