Таг: Уставен суд

1 15 16 17 18 19 20 170 / 197 НАПИСИ
ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И ЗА КУНОВСКИ УКИНАТ НО УШТЕ НЕ СМЕАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ДОМА

ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И ЗА КУНОВСКИ УКИНАТ НО УШТЕ НЕ СМЕАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ДОМА

Здравко Савески и Владимир Куновски не смеат да излегуваат од дома и поркај тоа што во петокот судот им го укина куќниот притвор. „Четири дена по у ...
ПЕТКА ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД УСТАВЕН СУД

ПЕТКА ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД УСТАВЕН СУД

Шарената револуција продолжи со одбројувањето и со долближувањето до Уставниот суд. Вчера одбројуваа на мостот „Око“, а денес на плочникот пред влезот ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ОСТАВИ ОСМИЦА ПРЕД СОБРАНИЕ, АКТИВИРАН И ЧАТАЛОТ ЗА ФАСАДАТА

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ОСТАВИ ОСМИЦА ПРЕД СОБРАНИЕ, АКТИВИРАН И ЧАТАЛОТ ЗА ФАСАДАТА

Откако го посипаа со боја асфалтот пред Собранието, шарените револуционери навалија на шарање на фасадата. Со чаталот фрлаа балони со боја која им ост ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ИСТУРИ РЕКОРДНО КОЛИЧЕСТВО БОЈА НА АСФАЛТОТ ПРЕД СОБРАНИЕ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ИСТУРИ РЕКОРДНО КОЛИЧЕСТВО БОЈА НА АСФАЛТОТ ПРЕД СОБРАНИЕ

Шарените револуционери ја почнаа вечерашната мисија за боење. Го шараат асфалтот пред Собранито. Истурено е рекордно количество боја. Со ваљаци демонс ...
УСТАВНАТА СУДИЈКА ГАБЕР: МОИТЕ ИЗДВОЕНИ МИСЛЕЊА СЕ ЗА ОДБРАНА НА ЦИВИЛИЗАЦИСКИТЕ ВРЕДНОСТИ

УСТАВНАТА СУДИЈКА ГАБЕР: МОИТЕ ИЗДВОЕНИ МИСЛЕЊА СЕ ЗА ОДБРАНА НА ЦИВИЛИЗАЦИСКИТЕ ВРЕДНОСТИ

Уставната судијка Наташа Габер – Дамјановска своите  издвоени мислења по одлуките на мнозинството во Уставниот суд да не поведат постапка за уставност ...
„СИТЕ СМЕ ХУЛИГАНИ“, ШАРЕНИТЕ НА ВТОР ПРОТЕСТ ВО ИСТ ДЕН

„СИТЕ СМЕ ХУЛИГАНИ“, ШАРЕНИТЕ НА ВТОР ПРОТЕСТ ВО ИСТ ДЕН

Скопските шарени револуционери денес вторпат излегуваат на протест. Отако утрово ја обоија полициската станица Центар, тие вечерва се собираат за вооб ...
УСТАВНИОТ СУД И ФОРМАЛНО ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА ЗА РАСПУШТАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

УСТАВНИОТ СУД И ФОРМАЛНО ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА ЗА РАСПУШТАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

Уставниот суд на денешната седница донесе одлука да се поништи одлуката со која беше распуштено Собранието на 7 април. При гласањето, сите девет устав ...
ВАРДАР ЈА ПОПЛАВИ, „ФАЛАНГА“ НЕ ПОКАЖА ХИДРОЛОШКА СОГЛАСНОСТ ЗА ГАЛИИТЕ

ВАРДАР ЈА ПОПЛАВИ, „ФАЛАНГА“ НЕ ПОКАЖА ХИДРОЛОШКА СОГЛАСНОСТ ЗА ГАЛИИТЕ

На кралскиот брод во Вардар „Ројал Македонија“ вчера му се случи она на што залудно поредупредуваа хидролозите - го поплави надојдениот Вардар. Уште к ...

ТЕШКА ДИЈАГНОЗА

1Не ви е јасно што значи селективна аболиција? Сега ќе ви објаснам. Истиот ден кога ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ во Собранието изгласаа  закон со кој аболи ...
ЧАТАЛОТ ГО БОИ КАБИНЕТОТ НА ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ

ЧАТАЛОТ ГО БОИ КАБИНЕТОТ НА ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ

Со чаталот демонстрантите и вечерва го бојат Собранието. На удар е делот од зградата каде што е сместен кабинетот на претседателот на Собранието, Трај ...
1 15 16 17 18 19 20 170 / 197 НАПИСИ