Таг: забрана

1 2 3 11 10 / 109 НАПИСИ
13 ЧЛЕНКИ НА ЕУ ГО ОСУДИЈА НОВИОТ УНГАРСКИ ЗАКОН ПРОТИВ ПРОМОВИРАЊЕ НА ХОМОСЕКСУАЛНОСТА МЕЃУ МЛАДИТЕ

13 ЧЛЕНКИ НА ЕУ ГО ОСУДИЈА НОВИОТ УНГАРСКИ ЗАКОН ПРОТИВ ПРОМОВИРАЊЕ НА ХОМОСЕКСУАЛНОСТА МЕЃУ МЛАДИТЕ

Тринаесет членки на Европската Унија го осудија новиот унгарски закон кој забранува промовирање на хомосексуалноста меѓу малолетниците, опишувајќи го ...
РУСИЈА ЗАБРАНИ АВСТРИСКИ И ФРАНЦУСКИ АВИОНИ ДА СЛЕТААТ ВО МОСКВА ПО ОДЛУКАТА ДА СЕ ИЗБЕГНУВА ВОЗДУШНИОТ ПРОСТОР НА БЕЛОРУСИЈА

РУСИЈА ЗАБРАНИ АВСТРИСКИ И ФРАНЦУСКИ АВИОНИ ДА СЛЕТААТ ВО МОСКВА ПО ОДЛУКАТА ДА СЕ ИЗБЕГНУВА ВОЗДУШНИОТ ПРОСТОР НА БЕЛОРУСИЈА

Русија возврати на бојкотот на воздушниот простор на Белорусија, така што не дозволи на европски авиони да слетаат во Москва. Руските воздухопловни в ...
ГЕРМАНИЈА ЗАБРАНИ ВЛЕЗ ОД БРИТАНИЈА ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОВИД-19

ГЕРМАНИЈА ЗАБРАНИ ВЛЕЗ ОД БРИТАНИЈА ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОВИД-19

Германија забрани влез на лица кои патуваат од Велика Британија. Одлуката стапува на сила утре, а се носи поради зголемувањето на заболени од индискио ...
НЕГОТИНО ЗАБРАНИ КОРИСТЕЊЕ НА ЈАВНИ ПОВРШИНИ, КАКО И ПРОДАВАЧИ НА ГРАДСКИОТ ПАЗАР КОИ НЕ СЕ ЖИТЕЛИ НА ОПШТИНАТА ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ СЛУЧАИ НА КОВИД-19

НЕГОТИНО ЗАБРАНИ КОРИСТЕЊЕ НА ЈАВНИ ПОВРШИНИ, КАКО И ПРОДАВАЧИ НА ГРАДСКИОТ ПАЗАР КОИ НЕ СЕ ЖИТЕЛИ НА ОПШТИНАТА ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ СЛУЧАИ НА КОВИД-19

Општина Неготино за заштита од ширење на ковид заразата, донесе сет мерки на вонредната седница на Советот на општината. Донесена е одлука за забрана ...
ЕУ ГО БЛОКИРАШЕ ИЗВОЗОТ НА 250.000 ВАКЦИНИ НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ОД ИТАЛИЈА ВО АВСТРАЛИЈА

ЕУ ГО БЛОКИРАШЕ ИЗВОЗОТ НА 250.000 ВАКЦИНИ НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ОД ИТАЛИЈА ВО АВСТРАЛИЈА

Европската Унија за првпат ја искористи својата забрана за извоз на вакцини, откако Италија ја блокираше испораката на 250.000 дози на „АстраЗенека“ в ...
ЕУ ВОВЕДУВА КОНТРОЛА НА ИЗВОЗОТ НА ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19, ЗАПАДЕН БАЛКАН ЌЕ БИДЕ ПОШТЕДЕН ОД ОДЛУКАТА

ЕУ ВОВЕДУВА КОНТРОЛА НА ИЗВОЗОТ НА ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19, ЗАПАДЕН БАЛКАН ЌЕ БИДЕ ПОШТЕДЕН ОД ОДЛУКАТА

Европската Унија потврди дека ќе воведе контрола на извозот на вакцини против коронавирус произведени во блокот, среде спорот поради намалените испора ...
ГЕРМАНИЈА ГИ ЗАБРАНУВА ПАТУВАЊАТА ОД ЗЕМЈИТЕ ВО КОИ СЕ ШИРАТ НОВИ ВАРИЈАНТИ НА КОРОНАВИРУС ДОДЕКА ЕУ ОДБИВА ДА ГИ ЗАТВОРИ ГРАНИЦИТЕ

ГЕРМАНИЈА ГИ ЗАБРАНУВА ПАТУВАЊАТА ОД ЗЕМЈИТЕ ВО КОИ СЕ ШИРАТ НОВИ ВАРИЈАНТИ НА КОРОНАВИРУС ДОДЕКА ЕУ ОДБИВА ДА ГИ ЗАТВОРИ ГРАНИЦИТЕ

Германија планира да воведе речиси целосна забрана за влез на патници од Велика Британија, Португалија, Бразил и Јужна Африка, додека министрите за вн ...
НОВИ ПРОТЕСТИ ВО ПОЛСКА ОТКАКО НА СИЛА СТАПИ РЕЧИСИ ЦЕЛОСНАТА ЗАБРАНА ЗА АБОРТУС

НОВИ ПРОТЕСТИ ВО ПОЛСКА ОТКАКО НА СИЛА СТАПИ РЕЧИСИ ЦЕЛОСНАТА ЗАБРАНА ЗА АБОРТУС

Контроверзната, речиси целосна забрана за абортус во Полска стапи на сила на полноќ, објави владата. Според судската одлука донесена во октомври, абор ...
АМСТЕРДАМ ПЛАНИРА ДА ИМ ЗАБРАНИ НА ТУРИСТИТЕ ДА КУПУВААТ МАРИХУАНА

АМСТЕРДАМ ПЛАНИРА ДА ИМ ЗАБРАНИ НА ТУРИСТИТЕ ДА КУПУВААТ МАРИХУАНА

Амстердам планира да им забрани на туристите да влегуваат во кофи-шоп и од таму да купуваат хашиш или марихуана, објавија градските власти. Јавниот об ...
ГЕРМАНИЈА ЗАБРАНИ СЕКАКОВ ПАТНИЧКИ ПРЕВОЗ ОД БРИТАНИЈА ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС, ШВЕДСКА ЗА ПРВПАТ ЈА ЗАТВОРИ ГРАНИЦАТА СО ДАНСКА

ГЕРМАНИЈА ЗАБРАНИ СЕКАКОВ ПАТНИЧКИ ПРЕВОЗ ОД БРИТАНИЈА ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС, ШВЕДСКА ЗА ПРВПАТ ЈА ЗАТВОРИ ГРАНИЦАТА СО ДАНСКА

Повеќе од 40 држави досега ги суспендираа летовите или патничките врски со Велика Британија откако таму беше идентификуван нов сој на коронавирус. Иак ...
1 2 3 11 10 / 109 НАПИСИ