Таг: Заев

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ЗАЕВ ПОБАРА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ ДА БИДAТ НА 14 ЈУНИ, ОТИ НА 40 СТЕПЕНИ ВО ЈУЛИ НИКОЈ НЕМА ДА ИЗЛЕЗЕ ДА ГЛАСА

ЗАЕВ ПОБАРА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ ДА БИДAТ НА 14 ЈУНИ, ОТИ НА 40 СТЕПЕНИ ВО ЈУЛИ НИКОЈ НЕМА ДА ИЗЛЕЗЕ ДА ГЛАСА

По денешната средба со претседателите на 23 од 26 партии од коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ, неговиот лидер Зоран Заев рече дека се согласиле ...
СДСМ ПРЕДЛАГА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ

СДСМ ПРЕДЛАГА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ

Веднаш откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара преку Фејсбук да се одложат предвремените парламентарни избори на 12 април, тоа на прес- ...
ЗАЕВ САКА ДА ГО ЧИСТИ СУДСТВОТО ПРЕКУ ПРОВЕРКА НА ИМОТОТ, А НИ ЗБОР КАКО СУДИИТЕ БИЛЕ БИРАНИ И КОИ СЕ НИВНИТЕ ЛИЧНИ И СЕМЕЈНИ ВРСКИ СО МАФИЈАТА, ВЛАСТИТЕ И БИЗНИСОТ

ЗАЕВ САКА ДА ГО ЧИСТИ СУДСТВОТО ПРЕКУ ПРОВЕРКА НА ИМОТОТ, А НИ ЗБОР КАКО СУДИИТЕ БИЛЕ БИРАНИ И КОИ СЕ НИВНИТЕ ЛИЧНИ И СЕМЕЈНИ ВРСКИ СО МАФИЈАТА, ВЛАСТИТЕ И БИЗНИСОТ

Ветингот на судии и обвинители што го конципирал премиерот Зоран Заев, само преку проста проверка на нивната имотната состојба, не опфаќа две суштинск ...
НАТО ВО ПЛАМЕН

НАТО ВО ПЛАМЕН

1 Полицијата има индиции кој ги пали контејнерите низ Скопје. Имаме симултано палење контејнери на повеќе локации низ градот, во ист ден имаме пожари ...
ЗАЕВ Ѝ КАЖА НА ДУИ ДЕКА МОЖЕ ДА ГИ ИЗГУБИ ИЗБОРИТЕ СО ШЕСТ ИЗБОРНИ ЕДИНИЦИ, ЈА ПОВИКА ДА ПРИФАТИ ИЗБОРЕН МОДЕЛ СО ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА

ЗАЕВ Ѝ КАЖА НА ДУИ ДЕКА МОЖЕ ДА ГИ ИЗГУБИ ИЗБОРИТЕ СО ШЕСТ ИЗБОРНИ ЕДИНИЦИ, ЈА ПОВИКА ДА ПРИФАТИ ИЗБОРЕН МОДЕЛ СО ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев денеска во Собранието дојде кај малите партии кои покренаа иницијатива за промена на сегашниот изборен модел во т ...
ТЕХНИЧКИОТ ПЕРСОНАЛ ВО СЈО БАРА ПОМОШ ОД АМБАСАДОРИТЕ ДА НЕ ОСТАНЕ НА УЛИЦА

ТЕХНИЧКИОТ ПЕРСОНАЛ ВО СЈО БАРА ПОМОШ ОД АМБАСАДОРИТЕ ДА НЕ ОСТАНЕ НА УЛИЦА

Стручните соработници и техничкиот персонал во СЈО, меѓу кои се и информатичарите, кои им помагаа на обвинителите и на истражителите, побараа помош од ...
ЗАЕВ СИ ДАДЕ ОСТАВКА ОД СУДСКОТО РЕФОРМСКО ТЕЛО ШТО НИШТО НЕ СРАБОТИ

ЗАЕВ СИ ДАДЕ ОСТАВКА ОД СУДСКОТО РЕФОРМСКО ТЕЛО ШТО НИШТО НЕ СРАБОТИ

Нема официјално образложение од премиерот Зоран Заев и од Владата зошто тој одлучил да си даде оставка од претседател на телото за судски реформи, фун ...
СПОМЕНИЦИТЕ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ОСТАНУВААТ ДОМА СО ОБЕЛЕЖЈЕ ДЕКА СЕ ОД АНТИЧКА ГРЦИЈА, КАЖА ЦИПРАС

СПОМЕНИЦИТЕ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ОСТАНУВААТ ДОМА СО ОБЕЛЕЖЈЕ ДЕКА СЕ ОД АНТИЧКА ГРЦИЈА, КАЖА ЦИПРАС

Македонскиот и грчкиот премиер Зоран Заев и Ципрас, по денешното потпишување на План за акција за да се спроведат сите договори, со акцент на најважно ...
ЗАЕВ ДОСТАВИ ДО СОБРАНИЕТО ПРЕДЛОГ ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА МИНИСТРИТЕ БЕЗ РЕСОР ОД ПЦЕР И ОД ПАРТИЈАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ТУРЦИТЕ

ЗАЕВ ДОСТАВИ ДО СОБРАНИЕТО ПРЕДЛОГ ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА МИНИСТРИТЕ БЕЗ РЕСОР ОД ПЦЕР И ОД ПАРТИЈАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ТУРЦИТЕ

Премиерот Зоран Заев му предлага на Собранието да ги разреши од функцијата министри без ресор Аксел Ахмедовски и Аднан Ќахил. На место Ахмедовски, ...
ХАН ЌЕ ГИ ИСЛУША ДРУГИТЕ, ПА ЌЕ МУ РАПОРТИРА НА ГРУЕВСКИ

ХАН ЌЕ ГИ ИСЛУША ДРУГИТЕ, ПА ЌЕ МУ РАПОРТИРА НА ГРУЕВСКИ

Денешната агенда на комесарот за проширување на ЕУ Јоханес Хан завршува со средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во просториите на Собранието. Тој со Никола ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ