Таг: Зијадин Села

1 2 3 10 10 / 96 НАПИСИ
ДУИ И АЛИЈАНСА НА СЕЛА СЛАВЕА СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ ВО ТЕТОВО ЗАТОА ШТО ОСМАНИ ОСВОИЛ ПОВЕЌЕ ГЛАСОВИ ОД ТАРАВАРИ

ДУИ И АЛИЈАНСА НА СЕЛА СЛАВЕА СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ ВО ТЕТОВО ЗАТОА ШТО ОСМАНИ ОСВОИЛ ПОВЕЌЕ ГЛАСОВИ ОД ТАРАВАРИ

Вечерва во Тетово ечеа зурли и тапани со кои ДУИ и Алијанса на Албанците на Села, заедно со коалиционите партнери, славеа затоа што нивниот претседате ...
ПЕЧАТИТЕ СЕ КАЈ НАС, МНОЗИНСТВОТО ЧЛЕНОВИ НА СОБРАНИЕТО Е КАЈ НАС И НИЕ СМЕ ЛЕГИТИМНИ ПРЕТСТАВНИЦИ НА АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ ВЕЛИ АЛИУ ОД КРИЛОТО НА ТАРАВАРИ

ПЕЧАТИТЕ СЕ КАЈ НАС, МНОЗИНСТВОТО ЧЛЕНОВИ НА СОБРАНИЕТО Е КАЈ НАС И НИЕ СМЕ ЛЕГИТИМНИ ПРЕТСТАВНИЦИ НА АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ ВЕЛИ АЛИУ ОД КРИЛОТО НА ТАРАВАРИ

На денешната прес-конференција, која се одржа во седиштето на Алијанса за Албанците во Тетово, Азир Алиу, кој неодамна беше разрешен од должноста мини ...
НАПАД СО КУНДАК И ОСТАВЕН КУРШУМ ВО АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ, СЕЛА И ТАРАВАРИ ВО СУДИР ЗА САМОСТОЕН НАСТАП НА ИЗБОРИТЕ ИЛИ ЗА КОАЛИЦИРАЊЕ СО АЛБАНСКАТА ОПОЗИЦИЈА

НАПАД СО КУНДАК И ОСТАВЕН КУРШУМ ВО АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ, СЕЛА И ТАРАВАРИ ВО СУДИР ЗА САМОСТОЕН НАСТАП НА ИЗБОРИТЕ ИЛИ ЗА КОАЛИЦИРАЊЕ СО АЛБАНСКАТА ОПОЗИЦИЈА

По нападот на директорот за управување со одземен имот Дритон Небиу, близок до Зијадин Села, со кундак, стигна закана кај лидерот на Алијанса за Албан ...
ЗИЈАДИН СЕЛА ДАДЕ ОСТАВКА ОД ЛИДЕР НА АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ ОТИ НЕ ДОБИ НИЕДЕН СОВЕТНИК ВО ТЕТОВО

ЗИЈАДИН СЕЛА ДАДЕ ОСТАВКА ОД ЛИДЕР НА АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ ОТИ НЕ ДОБИ НИЕДЕН СОВЕТНИК ВО ТЕТОВО

Лидерот на Алијанса за Албанците (АА) Зијадин Села даде оставка од претседателската функција , откако неговата партија вчера не освои ниеден советник ...
НЕ РАЗМИСЛУВАМ ЗА ОСТАВКА, МИЦКОСКИ ЛИ ДА БИДЕ ПРЕМИЕР, КАЖА ЗАЕВ

НЕ РАЗМИСЛУВАМ ЗА ОСТАВКА, МИЦКОСКИ ЛИ ДА БИДЕ ПРЕМИЕР, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев не смета дека треба да даде оставка од морални причини поради пожарот со 14 жртви во модуларната болница во Тетово. Заев одговара ...
АМБАСАДОРКАТА БРНЗ ИМ УКАЖА НА СЕЛА И ГАШИ ДЕКА ТРЕБА ДА БИДАТ КОНСТРУКТИВНА ОПОЗИЦИЈА

АМБАСАДОРКАТА БРНЗ ИМ УКАЖА НА СЕЛА И ГАШИ ДЕКА ТРЕБА ДА БИДАТ КОНСТРУКТИВНА ОПОЗИЦИЈА

Амбасадорката Кејт Брнз разговараше со лидерите на Алијанса за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши, за да им ја нагласи потребата од ко ...
УНИВЕРЗАЛНА НЕДОВЕРБА

УНИВЕРЗАЛНА НЕДОВЕРБА

1 Повеќето од новите пратеници не се појавија на свечената седница на ДИК да си ги подигнат уверенијата.  Најдоа стотици изговори зошто не дошле. Испр ...
СЕЛА И ГАШИ ПОБАРАА ЕУ ДА НЕ ГО ПРИЗНАЕ ДУИ КАКО ЛЕГИТИМЕН ПРЕТСТАВНИК НА АЛБАНЦИТЕ

СЕЛА И ГАШИ ПОБАРАА ЕУ ДА НЕ ГО ПРИЗНАЕ ДУИ КАКО ЛЕГИТИМЕН ПРЕТСТАВНИК НА АЛБАНЦИТЕ

Коалиционите партнери Алијанса за Албанците и Алтернатива на денешниот „Марш за демократија“, кој заврши пред канцеларијата на ЕУ во Скопје побараа од ...
АПЕЛАЦИЈА ГИ ПОТВРДИ ЗАТВОРСКИТЕ КАЗНИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА НА 27 АПРИЛ ВО СОБРАНИЕТО

АПЕЛАЦИЈА ГИ ПОТВРДИ ЗАТВОРСКИТЕ КАЗНИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА НА 27 АПРИЛ ВО СОБРАНИЕТО

Апелациониот суд Скопје ги потврди сите затворски казни за обидот за убиство на лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села, што им ги изрече Основн ...
ТЕУТА АРИФИ СЕ ФАЛИ ДЕКА ТЕТОВО ЌЕ ДОБИЕ ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА, СЕЛА ОБВИНУВА ДЕКА ЌЕ СЕ ЗАГАДУВА ПОЧВАТА

ТЕУТА АРИФИ СЕ ФАЛИ ДЕКА ТЕТОВО ЌЕ ДОБИЕ ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА, СЕЛА ОБВИНУВА ДЕКА ЌЕ СЕ ЗАГАДУВА ПОЧВАТА

Во близина на тетовското село Фалише течат подготовките за изградба на филтер станица за пречистување на отпадните води од Тетово. Во оваа фаза од гра ...
1 2 3 10 10 / 96 НАПИСИ