Таг: Златан Ибрахимовиќ

ИБРАХИМОВИЌ ЈА ЗАВРШИ ФУДБАЛСКАТА КАРИЕРА НА 41 ГОДИНА

ИБРАХИМОВИЌ ЈА ЗАВРШИ ФУДБАЛСКАТА КАРИЕРА НА 41 ГОДИНА

Златан Ибрахимовиќ, еден од најживописните и најталентирани фудбалери на денешнината, објави дека ја завршил блескавата кариера откако Милан го одигра ...
СТАТУАТА НА ИБРАХИМОВИЌ ВО МАЛМЕ ПОСТОЈАНО СЕ ОШТЕТУВА ОТКАКО ТОЈ КУПИ АКЦИИ НА РИВАЛСКИ КЛУБ

СТАТУАТА НА ИБРАХИМОВИЌ ВО МАЛМЕ ПОСТОЈАНО СЕ ОШТЕТУВА ОТКАКО ТОЈ КУПИ АКЦИИ НА РИВАЛСКИ КЛУБ

Статуата на Златан Ибрахимовиќ во Малме беше вандализирана по четврти пат во последните неколку недели откако тој купи акции на ривалски клуб. Нара ...
ИБРАХИМОВИЌ СО РЕКЛАМА ВО ВЕСНИК ДОЈДЕ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

ИБРАХИМОВИЌ СО РЕКЛАМА ВО ВЕСНИК ДОЈДЕ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

Златан Ибрахимовиќ се пресели од Манчестер јунајтед во Лос Анџелес галакси и своето доаѓање го објави во весник. Галакси откупи цела страница о ...
ИБРАХИМОВИЌ ПО ВТОРПАТ ГО НАПУШТИ МАНЧЕСТЕР, ОДИ ВО САД ДА ЈА ЗАВРШИ КАРИЕРАТА

ИБРАХИМОВИЌ ПО ВТОРПАТ ГО НАПУШТИ МАНЧЕСТЕР, ОДИ ВО САД ДА ЈА ЗАВРШИ КАРИЕРАТА

Златан Ибрахимовиќ по вторпат заминува од Манчестер јунајтед, откако двете страни договорија раскин на договорот, објави клубот. Шведскиот ветеран, ...
ИБРАХИМОВИЌ ЗАИГРА ПО СЕДУМ МЕСЕЦИ И ПОСТАВИ РЕКОРД НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ИБРАХИМОВИЌ ЗАИГРА ПО СЕДУМ МЕСЕЦИ И ПОСТАВИ РЕКОРД НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Златан Ибрахимовиќ ги одигра првите минути, откако во април заработи тешка повреда на коленото, поради која многумина стравуваа дека кариерата му е за ...
НЕ МИ ТРЕБА ИБРАХИМОВИЌ, КАЖА ШВЕДСКИОТ СЕЛЕКТОР ПО ПЛАСМАНОТ НА МУНДИЈАЛОТ

НЕ МИ ТРЕБА ИБРАХИМОВИЌ, КАЖА ШВЕДСКИОТ СЕЛЕКТОР ПО ПЛАСМАНОТ НА МУНДИЈАЛОТ

Селекторот на фудбалската репрезентација на Шведска, Јане Андерсон, изјави дека нема намера да го враќа Златан Ибрахимовиќ во тимот, откако ова прашањ ...
ИБРАХИМОВИЌ СЕ ВРАТИ ВО МАНЧЕСТЕР, ЌЕ ЗАИГРА ВО ДЕКЕМВРИ

ИБРАХИМОВИЌ СЕ ВРАТИ ВО МАНЧЕСТЕР, ЌЕ ЗАИГРА ВО ДЕКЕМВРИ

Златан Ибрахимовиќ повторно ќе го облече дресот на Манчестер јунајтед, откако потпиша едногодишен договор. Триесет и петгодишниот напаѓач стана слобо ...
ИБРАХИМОВИЌ УШТЕ НЕДЕЛАВА ЌЕ ПОТПИШЕ ЗА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

ИБРАХИМОВИЌ УШТЕ НЕДЕЛАВА ЌЕ ПОТПИШЕ ЗА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Златан Ибрахимовиќ би можел да биде најновото големо засилување за Манчестер јунајтед за оваа сезона и клубот најави дека договорот ќе биде потпишан у ...
ЌЕ СЕ ВРАТАМ УШТЕ ПОСИЛЕН, ПОРАЧА ПОВРЕДЕНИОТ ИБРАХИМОВИЌ

ЌЕ СЕ ВРАТАМ УШТЕ ПОСИЛЕН, ПОРАЧА ПОВРЕДЕНИОТ ИБРАХИМОВИЌ

Златан Ибрахимовиќ е сигурен дека неговата богата кариера нема да заврши со сериозната повреда на колентото, иако му ја скрати првата првата сезона во ...
МЕЧОТ ПРОТИВ БЕЛГИЈА МОЖЕ ДА БИДЕ ПОСЛЕДЕН ЗА ИБРАХИМОВИЌ ВО ШВЕДСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

МЕЧОТ ПРОТИВ БЕЛГИЈА МОЖЕ ДА БИДЕ ПОСЛЕДЕН ЗА ИБРАХИМОВИЌ ВО ШВЕДСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Шведска утре игра против Белгија во Ница во последниот меч од групата Е од Европското првенство во фудбал и скандинавскиот тим мора да победи, ако сак ...
10 / 10 НАПИСИ