Категорија: Најчитани во 2017

1 2 3 10 / 24 НАПИСИ
РАДОВИШКА ПОЖАРНА

РАДОВИШКА ПОЖАРНА

1 Добро бе, Заев! Ти барем доаѓаш од приватен бизнис. Газда си. Да те прашам нешто. Ако директорите што си ги поставил во фирмата да управуваат со тво ...
УАПСЕН МИТКО ЧАВКОВ

УАПСЕН МИТКО ЧАВКОВ

Рано утрово, по налог на јавен обвинител, уапсен е Митко Чавков, поранешен директор на Бирото за јавна безбедност во МВР. Информацијата за САКАМДАК ...
18 КОМИТСКИ „НАГАНТ“ РЕВОЛВЕРИ СТАРИ 120 ГОДИНИ НАЈДЕНИ ВО КУЌА ВО ВЕЛЕС

18 КОМИТСКИ „НАГАНТ“ РЕВОЛВЕРИ СТАРИ 120 ГОДИНИ НАЈДЕНИ ВО КУЌА ВО ВЕЛЕС

Во куќата на велешкото семејство Ѓоргиеви  најдени се 18 пиштоли од марката „нагатнс“, стари 120 години.  Пиштолите биле најдени вчера, кога  рушеле д ...
МОМЧЕТО СО АЛПОРТОВ СИНДРОМ СЕ СРЕТНА СО СВОЈОТ ХЕРОЈ РОНАЛДО

МОМЧЕТО СО АЛПОРТОВ СИНДРОМ СЕ СРЕТНА СО СВОЈОТ ХЕРОЈ РОНАЛДО

На шеснаесетгодишниот Филип, кому пред четири години му се урнаа сите надежи дека ќе може професионално да игра фудбал, бидејќи му е дијагностицирана ...
ДВЕ ЖЕНИ БУКВАЛНО СЕ СКРШИЛЕ ОД СЕКС ВО ТРОЈКА ВО ГЕРМАНИЈА

ДВЕ ЖЕНИ БУКВАЛНО СЕ СКРШИЛЕ ОД СЕКС ВО ТРОЈКА ВО ГЕРМАНИЈА

Две жени во германското гратче Бад Брајсиг завршија во болница со скршеници откако секс во тројка завршил наопаку. Едната жена го скршила стопалото ...
БИТОЛЧАНИ ПУШТИЈА БРОД ВО ПРЕСПАНСКО ЕЗЕРО ПО ДВЕ ГОДИНИ ГРАДЕЊЕ

БИТОЛЧАНИ ПУШТИЈА БРОД ВО ПРЕСПАНСКО ЕЗЕРО ПО ДВЕ ГОДИНИ ГРАДЕЊЕ

Со кршење шише шампањско од палубата за среќна пловидба, бродот „Теодора“ вчера за првпат заплови низ водите на Преспанското Езеро. Ова е првиот брод ...
ВРАТИЛЕ СУДИЈА ОД ПАТ ВО БИТОЛА ЗА ДА ГО СПАСАТ ГРУЕВСКИ ОД ПРИТВОР

ВРАТИЛЕ СУДИЈА ОД ПАТ ВО БИТОЛА ЗА ДА ГО СПАСАТ ГРУЕВСКИ ОД ПРИТВОР

Обвинетиот експремиер во „Титаник“ Никола Груевски, како и останатите обвинети: Гордана Јанкулоска, Мартин Протоѓер, Миле Јанакиески и Кирил Божиновск ...
ЗЕМЈОТРЕСИТЕ ОТВОРИЈА НОВИ ДУВАЛА НА ВУЛКАНОТ КАЈ КОСЕЛ

ЗЕМЈОТРЕСИТЕ ОТВОРИЈА НОВИ ДУВАЛА НА ВУЛКАНОТ КАЈ КОСЕЛ

Серијата земјотреси кои што со недели го тресат Охрид и околината, а епицентарот им е на неколку километри од единствениот жив вулкан на Балканот во К ...
НЕ СЕ СРАМАМ ШТО СУМ БОГАТ, ВЕЛИ АНЃУШЕВ КОЈ ПРИЈАВИ ИМОТ ОД 27 МИЛИОНИ ЕВРА ВО АНКЕТНИОТ ЛИСТ

НЕ СЕ СРАМАМ ШТО СУМ БОГАТ, ВЕЛИ АНЃУШЕВ КОЈ ПРИЈАВИ ИМОТ ОД 27 МИЛИОНИ ЕВРА ВО АНКЕТНИОТ ЛИСТ

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев вели дека не се срами од богатството што го заработил и најави дека во владата ќе работи за беспари, а ...
АЛИ ЕКСПРЕС

АЛИ ЕКСПРЕС

1Заев го фати клетвата на Бранко. Се сеќавате кога кон средината на 1990-те нè плашеше со зборовите „Сакате да бидеме како Бугарија?“. Е па еве. Бугар ...
1 2 3 10 / 24 НАПИСИ