Таг: Американска амбасада

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ПОСЕТАТА НА ЛОНДОН ОТКАЖАНА, НО ВОСОЧНА ФИГУРА НА ТРАМП СЕ ПОЈАВИ ПРЕД АМЕРИКАНСКАТА АМАБАСАДА

ПОСЕТАТА НА ЛОНДОН ОТКАЖАНА, НО ВОСОЧНА ФИГУРА НА ТРАМП СЕ ПОЈАВИ ПРЕД АМЕРИКАНСКАТА АМАБАСАДА

Доналд Трамп ја откажа планираната посета на Британија, но музејот за восочни фигури „Мадам Тисо“ обезбеди лондончани и покрај сè да го видат американ ...
ВЛАСТА ДА ГИ ИСТРАЖИ СИТЕ ОБВИНУВАЊА ЗА ИЗБОРНО НАСИЛСТВО, БАРА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

ВЛАСТА ДА ГИ ИСТРАЖИ СИТЕ ОБВИНУВАЊА ЗА ИЗБОРНО НАСИЛСТВО, БАРА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

Американската амбасада во Македонија бара полицијата и власта веднаш да го истражат секоe обвинување за изборно насилство пред престојните локални изб ...
ДИМИТРОВ И БЕЈЛИ РАСПРАВАА ЗА ГОЛЕМИНАТА НА ЛУБЕНИЦИТЕ

ДИМИТРОВ И БЕЈЛИ РАСПРАВАА ЗА ГОЛЕМИНАТА НА ЛУБЕНИЦИТЕ

Американскиот амбасадор Џес Бејли објави на Твитер дека на денешната средба со министерот за надворешни работи Никола Димитров разговарале за големина ...
ФАТИМЕ ФЕТАИ ИМАЛА ЛЕСНА СООБРАЌАЈКА И НЕ Е ПОВРЕДЕНА, ВЕЛИ МВР

ФАТИМЕ ФЕТАИ ИМАЛА ЛЕСНА СООБРАЌАЈКА И НЕ Е ПОВРЕДЕНА, ВЕЛИ МВР

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи вечерва имала лесна сообраќајка, но не е повредена, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од МВР. Според  неофицијални ...
ТАЛАТ ЏАФЕРИ Е ИЗБРАН ЗА СПИКЕР НА РЕДОВНА СЕДНИЦА, ЌЕ РАБОТИМЕ СО НЕГО ЗА ПОДДРШКА НА ДЕМОКРАТИЈАТА, ВЕЛИ САД

ТАЛАТ ЏАФЕРИ Е ИЗБРАН ЗА СПИКЕР НА РЕДОВНА СЕДНИЦА, ЌЕ РАБОТИМЕ СО НЕГО ЗА ПОДДРШКА НА ДЕМОКРАТИЈАТА, ВЕЛИ САД

Американската амбасада вечерва најостро го осуди насилството врз пратениците на мнозинствот во Собранието, го поздрави изборот на Талат Џафери за спик ...
ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ТРАМП ГИ УКИНАЛ ВИЗИТЕ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ, РЕАГИРА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ТРАМП ГИ УКИНАЛ ВИЗИТЕ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ, РЕАГИРА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

Американската амбасада во Скопје ја демантираше веста што се прошири на социјалните мрежи дека претседателот Доналд Трамп ги укинал визите за македонс ...
ИДНАТА ВЛАДА И ОПОЗИЦИЈАТА ДА РАБОТАТ КОНСТРУКТИВНО НА СПРОВЕДУВАЊЕТО НА РЕФОРМИТЕ, ПОРАЧА БЕЈЛИ

ИДНАТА ВЛАДА И ОПОЗИЦИЈАТА ДА РАБОТАТ КОНСТРУКТИВНО НА СПРОВЕДУВАЊЕТО НА РЕФОРМИТЕ, ПОРАЧА БЕЈЛИ

Американската амбасада ги поздрави прелиминарните заклучоци на ОБСЕ дека фундаменталните права на изборите генерално биле почитувани, излезеноста била ...
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕТО ЗА АМЕРИКАНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ ДА ИЗБЕГНУВААТ СОБИРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ Е СТАНДАРДНА ПРОЦЕДУРА, ВЕЛАТ ОД АМБАСАДАТА НА САД

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕТО ЗА АМЕРИКАНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ ДА ИЗБЕГНУВААТ СОБИРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ Е СТАНДАРДНА ПРОЦЕДУРА, ВЕЛАТ ОД АМБАСАДАТА НА САД

Американската амбасада во Скопје ги предупреди своите државјани во Македонија да избегнуваат масовни собири на 11 декември, денот на изборите, бидејќи ...
ПРЕКИНАТИТЕ ТЕЛЕФОНСКИ ЛИНИИ И СОМНИТЕЛНОТО ВОЗИЛО НЕ СЕ ПОВРЗАНИ, ПОТВРДИЈА ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

ПРЕКИНАТИТЕ ТЕЛЕФОНСКИ ЛИНИИ И СОМНИТЕЛНОТО ВОЗИЛО НЕ СЕ ПОВРЗАНИ, ПОТВРДИЈА ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

Возилото марка „Застава“ кое синоќа беше паркирано пред Амбасадата на САД во Скопје и беше предмет на акција на тимовите за антитероризам на МВР по пр ...
АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА СО ПРЕКИНАТИ ТЕЛЕФОНСКИ ЛИНИИ

АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА СО ПРЕКИНАТИ ТЕЛЕФОНСКИ ЛИНИИ

Телефонските линии на амбасадата на САД во Скопје не функционираат, соопштија од амбасадата на социјалните мрежи пред околу еден час. За помош при ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ