Таг: базен

1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ
УСТАВЕН СУД ГО УКИНА ПЛАНОТ ЗА КАРПОШ 3, „ПУЦКО ПЕТРОЛ“ НЕ МОЖЕ ДА ГРАДИ БЕНЗИНСКА ПУМПА

УСТАВЕН СУД ГО УКИНА ПЛАНОТ ЗА КАРПОШ 3, „ПУЦКО ПЕТРОЛ“ НЕ МОЖЕ ДА ГРАДИ БЕНЗИНСКА ПУМПА

Уставниот суд на денешната седница го укина Деталниот урбанистички план (ДУП) за градска четврт 3 04 блок 04.05 на Општина Карпош, за просторот кај ба ...
НЕ СМЕЕ ДА СЕ ГРАДИ БЕНЗИНСКАТА ПУМПА НА „ПУЦКО ПЕТРОЛ“ КАЈ БАЗЕНОТ ВО КАРПОШ ДОДЕКА УСТАВЕН СУД НЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ ПЛАНОТ Е ЗАКОНСКИ

НЕ СМЕЕ ДА СЕ ГРАДИ БЕНЗИНСКАТА ПУМПА НА „ПУЦКО ПЕТРОЛ“ КАЈ БАЗЕНОТ ВО КАРПОШ ДОДЕКА УСТАВЕН СУД НЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ ПЛАНОТ Е ЗАКОНСКИ

На просторот кај базенот во рамките на СЦ „Борис Трајковски“ во Општина Карпош не смее да се гради бензинска пумпа. Уставен суд почна постапка за оцен ...
ВО СТЕЧАЈ Е ФИРМАТА ШТО ТРЕБАШЕ ДА ГО ГРАДИ ПОКРИЕНИОТ БАЗЕН ВО БИТОЛА, ГРАДБАТА ЗАПРЕНА, МАТЕРИЈАЛИТЕ РАСФРЛЕНИ ВО ШКОЛСКИ ДВОР

ВО СТЕЧАЈ Е ФИРМАТА ШТО ТРЕБАШЕ ДА ГО ГРАДИ ПОКРИЕНИОТ БАЗЕН ВО БИТОЛА, ГРАДБАТА ЗАПРЕНА, МАТЕРИЈАЛИТЕ РАСФРЛЕНИ ВО ШКОЛСКИ ДВОР

Градбата на покриениот базен во Битола подолг период е во застој иако, според најавите, досега требаше да биде изграден. Базенот се гради во училишнио ...
ИЗГРАДБАТА НА ЗИМСКИОТ БАЗЕН ВО ШТИП Е ВО ЗАСТОЈ ЕДНА ГОДИНА, А ЛОКАЦИЈАТА Е ОБРАСНАТА СО ТРЕВА

ИЗГРАДБАТА НА ЗИМСКИОТ БАЗЕН ВО ШТИП Е ВО ЗАСТОЈ ЕДНА ГОДИНА, А ЛОКАЦИЈАТА Е ОБРАСНАТА СО ТРЕВА

Изградбата на зимскиот базен во Штип веќе трета година тапка во место. На објектот цела година нема никакви работи, а локацијата се гуши во трева и е ...
РЕКРЕАЦИЈАТА НÈ ОДРЖУВА ВО ЖИВОТ, ВЕЛИ ГРУПА ШТИПЈАНИ КОИ ВЕЌЕ 20 ГОДИНИ СЕКОЕ УТРО ПРЕКУ ЛЕТО ПЛИВААТ ВО БАЗЕН

РЕКРЕАЦИЈАТА НÈ ОДРЖУВА ВО ЖИВОТ, ВЕЛИ ГРУПА ШТИПЈАНИ КОИ ВЕЌЕ 20 ГОДИНИ СЕКОЕ УТРО ПРЕКУ ЛЕТО ПЛИВААТ ВО БАЗЕН

Седумдесет и двегодишниот Кире Рамбабов со години, па и ова лето, секое утро плива пет километри во базенот во Штип, а потоа вози велосипед најмалку 1 ...
ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ОД ЗАТВОРОТ ВО ТЕТОВО ДОБИЈА МОНТАЖЕН БАЗЕН

ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ОД ЗАТВОРОТ ВО ТЕТОВО ДОБИЈА МОНТАЖЕН БАЗЕН

Затворениците кои издржуваат казна во затворот во Тетово добија монтажен базен. Базенот е добиен како дел од програмата за ресоцијализација на затворе ...
ГРАДСКИОТ БАЗЕН ВО ВЕЛЕС ЌЕ СЕ ОТВОРИ ВИКЕНДОВ, ЌЕ ГО УПРАВУВА ЈАВНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ „ПАРК, СПОРТ И ПАРКИНЗИ“

ГРАДСКИОТ БАЗЕН ВО ВЕЛЕС ЌЕ СЕ ОТВОРИ ВИКЕНДОВ, ЌЕ ГО УПРАВУВА ЈАВНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ „ПАРК, СПОРТ И ПАРКИНЗИ“

Советот на Општина Велес донесе одлука со градскиот базен ова лето да стопанисува ЈП „Парк, спорт и паркинзи“. Тоа се однесува на следните летни месец ...
ТЕТОВО ДОБИ БАЗЕН, НО СО РАБОТА ЌЕ ПОЧНЕ ОД СЕПТЕМВРИ

ТЕТОВО ДОБИ БАЗЕН, НО СО РАБОТА ЌЕ ПОЧНЕ ОД СЕПТЕМВРИ

Агенција за млади и спорт (АМС) ѝ го предаде на Општина Тетово управувањето со затворениот базен, прв ваков објект во општината. Базенот првенствено ќ ...
КОГА НЕ СУМ НА ГОВОРНИЦА, МЕ ПРАШУВАШ ИМА ЛИ НЕКОЈА ФОТОНАПОНСКА ЗА ВМРО, МУ РЕЧЕ БЕКТЕШИ НА ПРАТЕНИКОТ БОЈАН СТОЈАНОВСКИ, НА ШТО ТОЈ СНЕМА КОМЕНТАР

КОГА НЕ СУМ НА ГОВОРНИЦА, МЕ ПРАШУВАШ ИМА ЛИ НЕКОЈА ФОТОНАПОНСКА ЗА ВМРО, МУ РЕЧЕ БЕКТЕШИ НА ПРАТЕНИКОТ БОЈАН СТОЈАНОВСКИ, НА ШТО ТОЈ СНЕМА КОМЕНТАР

Пратеникот Бојан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница за пратенички прашања, дека загрижен за инфлацијата, за животниот стандард, ...
ПРОПАДНА ЈАВНИОТ ПОВИК ЗА ЗАКУП НА ГРАДСКИОТ БАЗЕН ВО ВЕЛЕС ОТИ НИКОЈ НЕ СЕ ПРИЈАВИЛ

ПРОПАДНА ЈАВНИОТ ПОВИК ЗА ЗАКУП НА ГРАДСКИОТ БАЗЕН ВО ВЕЛЕС ОТИ НИКОЈ НЕ СЕ ПРИЈАВИЛ

Никој не сака да го работи Градскиот базен во Велес, оти на објавата за давање под закуп никој не се јавил, па јавното наддавање не се одржало. Опш ...
1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ