Таг: Финзи

ОСУДЕНИОТ ЃОКО ПОПОВСКИ ВО „ТЕНК“ СВЕДОЧИ КАКО МИЈАЛКОВ И ГРУЈЕВСКИ СПРОВЕДУВАЛЕ НАБАВКИ ЗА УБК ТАЈНО И БЕЗ ТЕНДЕР

ОСУДЕНИОТ ЃОКО ПОПОВСКИ ВО „ТЕНК“ СВЕДОЧИ КАКО МИЈАЛКОВ И ГРУЈЕВСКИ СПРОВЕДУВАЛЕ НАБАВКИ ЗА УБК ТАЈНО И БЕЗ ТЕНДЕР

Ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков и поранешниот шеф на неговиот кабинет Тони Јакимовски денеска во Кривичниот суд беа спроведени од затворот во Шутка ...
СО ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ НА СОПРУГАТА АНА, ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА И ВЛАТКО МИЈАЛКОВ И СО ПОМОШ НА КИПАРСКИ БАНКИ СЈО ЈА РАЗОТКРИ „ИМПЕРИЈА“ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ

СО ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ НА СОПРУГАТА АНА, ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА И ВЛАТКО МИЈАЛКОВ И СО ПОМОШ НА КИПАРСКИ БАНКИ СЈО ЈА РАЗОТКРИ „ИМПЕРИЈА“ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ

Истрагата за „Империја“ против Орце Камчев, Сашо Мијалков, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ и уште десет лица засега е веќе поткрепена со матери ...
НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТРЕЗОР“ СЕ ПУШТАА РАЗГОВОРИ МЕЃУ БРАЌАТА МИЈАЛКОВИ ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТРЕЗОР“ СЕ ПУШТАА РАЗГОВОРИ МЕЃУ БРАЌАТА МИЈАЛКОВИ ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

На судењето за „Трезор", кое по 4 месеци едвај почна денеска во Основниот суд Скопје 1, беа пуштани 4 прислушувани разговори во врска со незаконската ...
КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА НЕОДЗЕМАЊЕ НА ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА НЕОДЗЕМАЊЕ НА ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција на Основниот суд Скопје 1 денеска ја одбил жалбата на Специјалното јавно обвинител ...
СУДОТ ЈА БЛОКИРАШЕ СМЕТКАТА НА „ФИНЗИ“, ПОТВРДИ СЈО

СУДОТ ЈА БЛОКИРАШЕ СМЕТКАТА НА „ФИНЗИ“, ПОТВРДИ СЈО

Основниот суд Скопје 1 ја блокираше сметката на правното лице ДТУ „Финзи“ ДООЕЛ, постапувајќи по барањето на Специјалното јавно обвинителство во врска ...
СУДОТ ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ПРИТВОР ЗА „ТРЕЗОР“

СУДОТ ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ПРИТВОР ЗА „ТРЕЗОР“

Основниот суд Скопје 1 го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство за одредување мерка притвор за едно осомничено лице во врска со истрагата ...
СЈО ПОБАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА УШТЕ ЕДНА СУДИЈКА ОТИ ИМА РЕЛАЦИИ СО „ФИНЗИ“

СЈО ПОБАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА УШТЕ ЕДНА СУДИЈКА ОТИ ИМА РЕЛАЦИИ СО „ФИНЗИ“

Специјалното јавно обвинителство побара изземање на еден од судиите на претходна постапка за предметот „Трезор“, соопшти Основниот суд Скопје 1. По ба ...
ЗА ОПРЕМА ВРЕДНА ЕДЕН ДЕНАР УБК ЗА ОДРЖУВАЊЕ ПЛАЌАЛА ПО 30 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО

ЗА ОПРЕМА ВРЕДНА ЕДЕН ДЕНАР УБК ЗА ОДРЖУВАЊЕ ПЛАЌАЛА ПО 30 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО

Првата истрага на Специјалното обвинителство за економски криминал, која специјалната обвинителка Катица Јанева денеска ја претстави со кодно име “Тре ...
ОПРЕМАТА ШТО Е НАБАВУВАНА ПРЕКУ ФИРМАТА НА КОСТА КРПАЧ НЕ Е УНИШТЕНА, ОБЈАВИ СЈО

ОПРЕМАТА ШТО Е НАБАВУВАНА ПРЕКУ ФИРМАТА НА КОСТА КРПАЧ НЕ Е УНИШТЕНА, ОБЈАВИ СЈО

Опремата што е набавена преку фирмата Финзи не е уништена, изјави специјалната јавна обвинителка Ленче Ристовска одговарајќи на прашања по повод денеш ...
9 / 9 НАПИСИ