Таг: Мик Џегер

ЈА КОРИСТЕШЕ ТРАУМАТА ЗА ДА ГО ПРОМЕНИ СВЕТОТ – ЅВЕЗДИТЕ СЕ ЗБОГУВААТ СО РОК КРАЛИЦАТА ТИНА ТАРНЕР

ЈА КОРИСТЕШЕ ТРАУМАТА ЗА ДА ГО ПРОМЕНИ СВЕТОТ – ЅВЕЗДИТЕ СЕ ЗБОГУВААТ СО РОК КРАЛИЦАТА ТИНА ТАРНЕР

Познатите личности и обожавателите ѝ оддадоа почит на Тина Тарнер, 83-годишната соул легенда која почина вчера. Бијонсе ја нарече „олицетворение на ст ...
АКИ ОД КАМЕЊАНЕ БЕШЕ ДОМАЌИН НА МИК ЏЕГЕР И СТОУНСИ ВО ВИЕНА

АКИ ОД КАМЕЊАНЕ БЕШЕ ДОМАЌИН НА МИК ЏЕГЕР И СТОУНСИ ВО ВИЕНА

Аки Нуредини, родум од тетовското село Камењане, кој е сопственик на популарниот ресторан „Соле“ во Виена, завчеравечер беше домаќин на Мик Џегер и на ...
ЏЕГЕР ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, „РОЛИНГ СТОУНС“ ГО ОТКАЖА КОНЦЕРТОТ ВО АМСТЕРДАМ

ЏЕГЕР ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, „РОЛИНГ СТОУНС“ ГО ОТКАЖА КОНЦЕРТОТ ВО АМСТЕРДАМ

„Ролинг стоунс“ го откажа вечерашниот концерт во Амстердам откако Мик Џегер имал позитивен тест за коронавирус. Како што објави групата, 78-годишниот ...
ФИЛМ СО МИК ЏЕГЕР ЌЕ ГО ЗАТВОРИ ВЕНЕЦИСКИОТ ФЕСТИВАЛ

ФИЛМ СО МИК ЏЕГЕР ЌЕ ГО ЗАТВОРИ ВЕНЕЦИСКИОТ ФЕСТИВАЛ

Филм со рокерот Мик Џегер ќе го затвори 76. издание на Венецискиот филмски фестивал во септември, објави фестивалот. Премиерата на филмот „Темнопор ...
МИК ЏЕГЕР СЕ ВРАТИ НА СЦЕНА ДВА МЕСЕЦА ПО ОПЕРАЦИЈАТА НА СРЦЕТО

МИК ЏЕГЕР СЕ ВРАТИ НА СЦЕНА ДВА МЕСЕЦА ПО ОПЕРАЦИЈАТА НА СРЦЕТО

Мик Џегер повторно скокаше и танцуваше на сцена на својот прв концерт по операцијата на срцето во април, откако „Ролинг стоунс“ ја почна својата одлож ...
СЕГА СУМ МНОГУ ПОДОБРО, ИЗЈАВИ МИК ЏЕГЕР ПО ОПЕРАЦИЈАТА НА СРЦЕТО

СЕГА СУМ МНОГУ ПОДОБРО, ИЗЈАВИ МИК ЏЕГЕР ПО ОПЕРАЦИЈАТА НА СРЦЕТО

Мик Џегер изјави дека заздравува и дека се чувствува многу подобро, откако беше примен во болница. Според информациите, тој беше подложен на операција ...
МИК ЏЕГЕР ЌЕ ОДИ НА ОПЕРАЦИЈА НА СРЦЕТО

МИК ЏЕГЕР ЌЕ ОДИ НА ОПЕРАЦИЈА НА СРЦЕТО

Мик Џегер ќе оди на операција на срцев залисток, поради што „Ролинг стоунс“ на подолг период ќе ја откажат својата турнеја во Северна Америка, што тре ...
„РОЛИНГ СТОУНС“ ЈА ОТКАЖА ТУРНЕЈАТА ВО СЕВЕРНА АМЕРИКА, МИК ЏЕГЕР МОРА НА ЛЕКУВАЊЕ

„РОЛИНГ СТОУНС“ ЈА ОТКАЖА ТУРНЕЈАТА ВО СЕВЕРНА АМЕРИКА, МИК ЏЕГЕР МОРА НА ЛЕКУВАЊЕ

„Ролинг стоунс“ ја откажа турнејата во САД и Канада поради здравствените проблеми на својот фронтмен Мик Џегер. Седумдесет и петгодишниот пејач изјави ...
8 / 8 НАПИСИ