Таг: МОСТ

1 2 3 11 10 / 105 НАПИСИ
УРНАТИОТ МОСТ ВО БАЛТИМОР РАЗНЕСЕН ВО КОНТРОЛИРАНА ЕКСПЛОЗИЈА ЗА ДА СЕ ОСЛОБОДИ БРОДОТ ШТО УДРИ ВО НЕГО

УРНАТИОТ МОСТ ВО БАЛТИМОР РАЗНЕСЕН ВО КОНТРОЛИРАНА ЕКСПЛОЗИЈА ЗА ДА СЕ ОСЛОБОДИ БРОДОТ ШТО УДРИ ВО НЕГО

Дел од урнатиот мост во Балтимор беше уништен во контролирана експлозија, со цел да се расчисти патот за обнова на бродскиот превоз низ една од најпро ...
ШТИПСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ СКЛУЧИ МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА СО БЕЛГРАДСКИОТ, А СО НОВОСАДСКИОТ ГИ ИСПИТУВААТ ВИБРАЦИИТЕ НА МОСТОТ „АДА“ ВО БЕЛГРАД

ШТИПСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ СКЛУЧИ МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА СО БЕЛГРАДСКИОТ, А СО НОВОСАДСКИОТ ГИ ИСПИТУВААТ ВИБРАЦИИТЕ НА МОСТОТ „АДА“ ВО БЕЛГРАД

Ректорот на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, Дејан Мираковски и ректорот на Универзитетот од Белград, Владан Ѓокиќ, потпишаа меморандум за соработ ...
ЕДНА ГОДИНА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗБЕРЕ ФИРМА ЗА ДА НАПРАВИ ПРОЕКТ ЗА НОВИОТ МОСТ КАЈ БАШИНО СЕЛО

ЕДНА ГОДИНА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗБЕРЕ ФИРМА ЗА ДА НАПРАВИ ПРОЕКТ ЗА НОВИОТ МОСТ КАЈ БАШИНО СЕЛО

Иако уште пред една година во април министерот за транспорт и врски Благој Бочварски најави дека ќе се гради нов мост на Вардар кај Башино Село, работ ...
ИЗГРАДБАТА НА НОВ МОСТ ВО БАЛТИМОР БИ МОЖЕЛА ДА ТРАЕ СО ГОДИНИ, ПРВО ТРЕБА ДА СЕ СМИСЛИ КАКО ДА СЕ ОТСТРАНАТ ИЛЈАДНИЦИ ТОНИ МЕТАЛ ОД РЕКАТА

ИЗГРАДБАТА НА НОВ МОСТ ВО БАЛТИМОР БИ МОЖЕЛА ДА ТРАЕ СО ГОДИНИ, ПРВО ТРЕБА ДА СЕ СМИСЛИ КАКО ДА СЕ ОТСТРАНАТ ИЛЈАДНИЦИ ТОНИ МЕТАЛ ОД РЕКАТА

Повторната изградба на мостот „Френсис Скот Ки“ во Балтимор, кој се урна оваа недела откако во него удри голем товарен брод, би можела да трае од 18 м ...
РАБОТНИЦИТЕ КОИ ПАДНАА ВО РЕКАТА ПРИ УРИВАЊЕТО НА МОСТОТ ВО БАЛТИМОР ПРОГЛАСЕНИ ЗА МРТВИ, СИТЕ БИЛЕ МИГРАНТИ ОД ЈУЖНА АМЕРИКА

РАБОТНИЦИТЕ КОИ ПАДНАА ВО РЕКАТА ПРИ УРИВАЊЕТО НА МОСТОТ ВО БАЛТИМОР ПРОГЛАСЕНИ ЗА МРТВИ, СИТЕ БИЛЕ МИГРАНТИ ОД ЈУЖНА АМЕРИКА

Државната полиција на Мериленд кажа дека шестемина луѓе кои исчезнаа по вчерашното уривање на мост во Балтимор се веројатно мртви, но потрагата во вод ...
СЕ ТРАГА ПО ШЕСТМИНА РАБОТНИЦИ КОИ БИЛЕ НА МОСТОТ ВО БАЛТИМОР КОГА СЕ УРНАЛ, НО НЕ СЕ ЗНАЕ КОЛКУ АВТОМОБИЛИ ПАДНАЛЕ ВО РЕКАТА

СЕ ТРАГА ПО ШЕСТМИНА РАБОТНИЦИ КОИ БИЛЕ НА МОСТОТ ВО БАЛТИМОР КОГА СЕ УРНАЛ, НО НЕ СЕ ЗНАЕ КОЛКУ АВТОМОБИЛИ ПАДНАЛЕ ВО РЕКАТА

Официјални лица објавија дека се трага по шестмина луѓе по денешното уривање на мост во Балтимор, во кој претходно удри голем товарен брод. Двајца луѓ ...
НАЈМАЛКУ СЕДУММИНА ИСЧЕЗНАТИ ПО УРИВАЊЕТО НА МОСТ ВО БАЛТИМОР, СТУДЕНОТО ВРЕМЕ ГО ОТЕЖНУВА СПАСУВАЊЕТО

НАЈМАЛКУ СЕДУММИНА ИСЧЕЗНАТИ ПО УРИВАЊЕТО НА МОСТ ВО БАЛТИМОР, СТУДЕНОТО ВРЕМЕ ГО ОТЕЖНУВА СПАСУВАЊЕТО

Најмалку седум возила паднале во реката Патапско откако ноќеска се урна голем мост во американскиот град Балтимор, во кој претходно удри голем товарен ...
СЕ УРНА ГОЛЕМ МОСТ ВО БАЛТИМОР ОТКАКО БРОД УДРИЛ ВО НЕГО, СЕ СТРАВУВА ДЕКА ЌЕ ИМА ЖРТВИ

СЕ УРНА ГОЛЕМ МОСТ ВО БАЛТИМОР ОТКАКО БРОД УДРИЛ ВО НЕГО, СЕ СТРАВУВА ДЕКА ЌЕ ИМА ЖРТВИ

Дел од мостот „Френсис Скот Ки“ во американскиот град Балтимор се урна откако голем брод се судрил со него. Повеќе автомобили паднале во реката и итни ...
БРОД СЕ ЗАБИ ВО МОСТ ВО КИНА И ГО ПРЕПОЛОВИ, НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ

БРОД СЕ ЗАБИ ВО МОСТ ВО КИНА И ГО ПРЕПОЛОВИ, НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ

Товарен брод се заби во мост во јужниот кинески град Гвангжу, при што пет возила, вклучувајќи автобус, паднаа во реката и на бродот. Во несреќата заги ...
САНИРАН ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ МОСТ НА РЕКАТА ЦРНА, ПАК ВОЗИ ВОЗОТ ОД ВЕЛЕС ДО ГЕВГЕЛИЈА, ЖЕЛЕЗНИЦАТА ЗАГУБИ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА

САНИРАН ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ МОСТ НА РЕКАТА ЦРНА, ПАК ВОЗИ ВОЗОТ ОД ВЕЛЕС ДО ГЕВГЕЛИЈА, ЖЕЛЕЗНИЦАТА ЗАГУБИ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА

Патничкиот воз кој вчера  од 16,55 часот тргна од Скопје е првиот кој по пауза од 52 дена стигна до Гевгелија, без притоа патниците да преседнуваат во ...
1 2 3 11 10 / 105 НАПИСИ