Таг: Наташа Петровска

1 2 3 5 10 / 43 НАПИСИ
ОПШТИНА БИТОЛА ТРЕБА ДА ПЛАТИ 300.000 ЕВРА ЗА СУДСКИ СПОР ОД ВРЕМЕТО НА ТАЛЕСКИ

ОПШТИНА БИТОЛА ТРЕБА ДА ПЛАТИ 300.000 ЕВРА ЗА СУДСКИ СПОР ОД ВРЕМЕТО НА ТАЛЕСКИ

Општина Битола се соочи со ново финансиско оптоварување наследено од претходната локална власт предводена од ексградоначалникот Владимир Талески. Општ ...
СЕ ГРАДИ ЗАШТИТЕН ЅИД НА ОБИКОЛНИЦАТА НАД БИТОЛА

СЕ ГРАДИ ЗАШТИТЕН ЅИД НА ОБИКОЛНИЦАТА НАД БИТОЛА

Почна изградбата на заштитен ѕид на обиколницата над Битола која е дел од регионалниот пат Прилеп-Ресен , а минува низ дивата ромска населба. „Се р ...
СЕ КОНТРОЛИРААТ ВЛЕЗОВИТЕ ВО БИТОЛА, ГРАЃАНИТЕ ДА КОРИСТАТ САМО ЛИЦЕНЦИРАНИ ТАКСИСТИ, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА

СЕ КОНТРОЛИРААТ ВЛЕЗОВИТЕ ВО БИТОЛА, ГРАЃАНИТЕ ДА КОРИСТАТ САМО ЛИЦЕНЦИРАНИ ТАКСИСТИ, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА

Инспекторите од Општина Битола деновиве вршат засилени контроли на такси превозниците со цел граѓаните да се возат со лиценцирани, а не со диви превоз ...
ОПШТИНА БИТОЛА ВОВЕДЕ ТЕЛЕФОНСКА ЛИНИЈА ЗА ПОМОШ НА СТАРИ И НЕМОЌНИ ЛИЦА

ОПШТИНА БИТОЛА ВОВЕДЕ ТЕЛЕФОНСКА ЛИНИЈА ЗА ПОМОШ НА СТАРИ И НЕМОЌНИ ЛИЦА

Општина Битола отвори телефонска линија на која старите и изнемоштени лица, лица со попреченост и неподвижните ќе можат да добијат помош додека трае о ...
И ЗА ГРЕБЕЊЕ АСФАЛТ ТРЕБА ДОЗВОЛА, ОПШТИНА БИТОЛА БАРА ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА СТАРО ГРАДСКО ЈАДРО

И ЗА ГРЕБЕЊЕ АСФАЛТ ТРЕБА ДОЗВОЛА, ОПШТИНА БИТОЛА БАРА ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА СТАРО ГРАДСКО ЈАДРО

Општина Битола бара измени на Законот за старо градско јадро донесен во 2015, зашто поради големиот опфат и потребните дозволи ги кочи инфраструктурни ...
БИТОЛСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ПРЕДЛАГА БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО, ОПШТИНАТА ЌЕ ГО СУБВЕНЦИОНИРА

БИТОЛСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ПРЕДЛАГА БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО, ОПШТИНАТА ЌЕ ГО СУБВЕНЦИОНИРА

Градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска достави иницијатива до превозниците да вршат бесплатен општински линиски превоз во критичните ден ...
НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ ДА ВИ ГО ПРЕВРТАТ СВЕТОТ, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ПРАВЕЈЌИ СТОЈ НА ГЛАВА ВО НОВАТА УЧИЛИШНА САЛА

НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ ДА ВИ ГО ПРЕВРТАТ СВЕТОТ, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ПРАВЕЈЌИ СТОЈ НА ГЛАВА ВО НОВАТА УЧИЛИШНА САЛА

За сите оние кои сакаат да ви го превртат светот има еден лек, гледајте ги работите од друга перспектива, останете свои, не дозволувате да ви го стора ...
ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ БОГОЕВ И ПЕТРОВСКА ПОВИКАНИ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА „РЕКЕТ“

ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ БОГОЕВ И ПЕТРОВСКА ПОВИКАНИ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА „РЕКЕТ“

Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев и битолската градоначалничката Наташа Петровска дале исказ во Јавното обвинителството за случајот „Рек ...
РИКЕР ВО БИТОЛА КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ПРЕД УТРЕШНИТЕ СРЕДБИ СО ДРЖАВНИОТ ВРВ И ОПОЗИЦИЈАТА

РИКЕР ВО БИТОЛА КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ПРЕД УТРЕШНИТЕ СРЕДБИ СО ДРЖАВНИОТ ВРВ И ОПОЗИЦИЈАТА

Филип Рикер, в.д. помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија денес со битолската градоначалничка Наташа Петровска разговараа за актуелната ...
ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ОДБИ ДА ЗБОРУВА ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ ВО ИНТЕРЕС НА ИСТРАГАТА

ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ОДБИ ДА ЗБОРУВА ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ ВО ИНТЕРЕС НА ИСТРАГАТА

Градоначалничката на Битола Наташа Петровска денес на новинарско прашања дали истражните органи зеле изјава од неа за случајот „Рекет“ не сакаше да зб ...
1 2 3 5 10 / 43 НАПИСИ