Таг: новозаболени пациенти

1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ
СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ЗГОЛЕМЕНА ЗА 6.2 ОТСТО, ПОЧИНАЛЕ 276 ЛИЦА

СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ЗГОЛЕМЕНА ЗА 6.2 ОТСТО, ПОЧИНАЛЕ 276 ЛИЦА

Од 5 до 11 април во земјава по компликации од ковид-19 починале 276 лица од од 29 градови, 6,2% повеќе во однос на минатата недела, стои во неделниот ...
172 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 САМО МИНАТАТА НЕДЕЛА, 35 % ПОВЕЌЕ ОД ПРЕТХОДНАТА

172 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 САМО МИНАТАТА НЕДЕЛА, 35 % ПОВЕЌЕ ОД ПРЕТХОДНАТА

Во периодот од 9 до 15 ноември во земјава се пријавени 172 смртни случаи како последица на компликации од ковид-19. Тоа е е зголемување од 35,4% во од ...
КУМАНОВО СО 100 НОВОЗАБОЛЕНИ ЗА 24 ЧАСА, НАЈВИСОКА БРОЈКА ВО КОРОНАКРИЗАТА

КУМАНОВО СО 100 НОВОЗАБОЛЕНИ ЗА 24 ЧАСА, НАЈВИСОКА БРОЈКА ВО КОРОНАКРИЗАТА

Во Центарот за јавно здравје во Куманово во последните 24 часа регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19, што е највисока дневна бројка во оваа општ ...
535 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ЗА 24 ЧАСА, ПОЧИНАА 6, АКТИВНИ СЕ 4.597

535 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ЗА 24 ЧАСА, ПОЧИНАА 6, АКТИВНИ СЕ 4.597

Во последните 24 часа од 2.445 тестирања регистрирани се 535 нови случаи на ковид-19, а во болнички услови починаа 6 лица: пациенти од Битола (66), Ку ...
386 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 2.267 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА 6 ПАЦИЕНТИ

386 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 2.267 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА 6 ПАЦИЕНТИ

Од 2.267 тестови регистрирани се 386 нови случаи на ковид-19 во последните 24 часа, а починаа 6 пациенти, соопшти Министерството за здравство. Најмног ...
317 НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19, УШТЕ ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАТИ

317 НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19, УШТЕ ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАТИ

Денес е регистрирана највисоката дневна бројка на заболени од ковид-19, 317 од 1.990 тестирања на коронавирус, соопшти Министерството за здравство. ...
ПАК РЕКОРДНИ 243 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.831 ТЕСТ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ И СТРУМИЦА, 4 ПОЧИНАТИ

ПАК РЕКОРДНИ 243 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.831 ТЕСТ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ И СТРУМИЦА, 4 ПОЧИНАТИ

Втор ден по ред земјава бележи рекордно висока бројка новозаболени од ковид-19, по вчерашните 225, во последните 24 часа се регистрирани 243 нови случ ...
ОД ВКУПНО 890 КОВИД-ПОЗИТИВНИ ОД МИНАТАТА НЕДЕЛА, 38,5 ОТСТО ИМАЛЕ КОНТАКТ СО ПОТВРДЕН ЗАРАЗЕН

ОД ВКУПНО 890 КОВИД-ПОЗИТИВНИ ОД МИНАТАТА НЕДЕЛА, 38,5 ОТСТО ИМАЛЕ КОНТАКТ СО ПОТВРДЕН ЗАРАЗЕН

За о.3% е зголемен процентот на тестирани материјали на ковид-19 за периодот од 21 до 27 септември во однос на претходната недела, стои во извештајот ...
НАМАЛЕН Е БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЗГОЛЕМЕН Е НА ОЗДРАВЕНИ ЛИЦА ЗА МИНАТАТА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

НАМАЛЕН Е БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЗГОЛЕМЕН Е НА ОЗДРАВЕНИ ЛИЦА ЗА МИНАТАТА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Намален е бројот на новозаболени и починати лица од ковид-19, а зголемен е бројот на оздравени лица за периодот од 20 до 26 јули 2020, во однос на пре ...
5 ПОЧИНАТИ, УШТЕ 102 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД 1.356 ТЕСТОВИ

5 ПОЧИНАТИ, УШТЕ 102 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД 1.356 ТЕСТОВИ

Починати се 5 лица во изминатите 24 часа по компликации од ковид-19, и тоа пациент од Скопје (70 години), пациент од Кичево (72), пациент од Куманово ...
1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ