Таг: преговори

1 2 3 12 10 / 112 НАПИСИ
ЗАКОНОТ ЗА АНТИДИСКРИМИНАЦИЈА КОЈ БЕШЕ УСЛОВ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ А УСТАВНИОТ СУД ГО УКИНА, ШАХПАСКА ПАК ГО ПОДНЕСЕ ВО СОБРАНИЕ

ЗАКОНОТ ЗА АНТИДИСКРИМИНАЦИЈА КОЈ БЕШЕ УСЛОВ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ А УСТАВНИОТ СУД ГО УКИНА, ШАХПАСКА ПАК ГО ПОДНЕСЕ ВО СОБРАНИЕ

Сиромашните, социјално-ранливите, луѓето со попреченост, ЛГБТИ-популацијата, Ромите, жените, работничките, уште малку ќе бидат без законска заштита од ...
ИМА ПОТЕШКОТИИ СО ЕДНА ЗЕМЈА ЧЛЕНКА ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, НО И ТАА КАЖА „ДА“ ВО МАРТ, ВЕЛИ ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА АНКЕ ХОЛШТАЈН

ИМА ПОТЕШКОТИИ СО ЕДНА ЗЕМЈА ЧЛЕНКА ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, НО И ТАА КАЖА „ДА“ ВО МАРТ, ВЕЛИ ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА АНКЕ ХОЛШТАЈН

Билатералните спорови треба да се решаваат билатерално и не ѝ припаѓаат на преговарачката рамка на ЕУ, вели германската амбасадорка во Скопје Анке Хол ...
СРБИЈА И КОСОВО ГИ НОРМАЛИЗИРАА ЕКОНОМСКИТЕ ВРСКИ СО ПОСРЕДСТВО НА ТРАМП

СРБИЈА И КОСОВО ГИ НОРМАЛИЗИРАА ЕКОНОМСКИТЕ ВРСКИ СО ПОСРЕДСТВО НА ТРАМП

Србија и Косово објавија дека ќе ги нормализираат економските врски, а како дел од преговорите што се одвиваа со посредство на САД, Белград ќе ја прем ...
НА СРЕДБАТА ЗАЕВ-АХМЕТИ ОЧЕКУВАМЕ КОНЕЧЕН ДОГОВОР ЗА НОВАТА ВЛАДА, ВЕЛАТ ОД СДСМ

НА СРЕДБАТА ЗАЕВ-АХМЕТИ ОЧЕКУВАМЕ КОНЕЧЕН ДОГОВОР ЗА НОВАТА ВЛАДА, ВЕЛАТ ОД СДСМ

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на ДУИ Али Ахмети утре ќе имаат лидерска средба, на која се очекува конечен договор за формирање на идната влада, соопшт ...
ПРЕГОВОРИТЕ СО СДСМ НЕ СЕ ВО ЛОШ ПРАВЕЦ, РЕЧЕ АХМЕТИ

ПРЕГОВОРИТЕ СО СДСМ НЕ СЕ ВО ЛОШ ПРАВЕЦ, РЕЧЕ АХМЕТИ

ДУИ е фактор на стабилност во државата и нема да делува со притисоци, кажа лидерот на партијата Али Ахмети за преговорите со СДСМ околу формирањето на ...
ПО ПЕТ ДЕНА ПРЕГОВОРИ, ЕВРОПСКАТА УНИЈА ДОГОВОРИ ПАКЕТ ЗА ЗАЗДРАВУВАЊЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ ОД 750 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

ПО ПЕТ ДЕНА ПРЕГОВОРИ, ЕВРОПСКАТА УНИЈА ДОГОВОРИ ПАКЕТ ЗА ЗАЗДРАВУВАЊЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ ОД 750 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

По пет дена дебатирање, лидерите на Европската Унија утрово постигнаа договор за огромниот фонд за економско заздравување од кризата со коронавирусот, ...
ВУЧИЌ ГО ОБВИНИ КОСОВО ЗА УЦЕНИ ПО ПРВАТА ДИРЕКТНА СРЕДБА ПО 20 МЕСЕЦИ ПАУЗА

ВУЧИЌ ГО ОБВИНИ КОСОВО ЗА УЦЕНИ ПО ПРВАТА ДИРЕКТНА СРЕДБА ПО 20 МЕСЕЦИ ПАУЗА

Првите директни преговори помеѓу Србија и Косово по 20 месеци пауза имаа тежок старт откако Белград ја обвини Приштина дека е нереалистична во своите ...
СРБИЈА И КОСОВО ГИ ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ НА 12 ЈУЛИ ВО БРИСЕЛ

СРБИЈА И КОСОВО ГИ ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ НА 12 ЈУЛИ ВО БРИСЕЛ

Дијалогот помеѓу Белград и Приштина под покровителство на Европската Унија ќе продолжи на 12 јули во Брисел, објави Европска комисија. Србија ќе ја пр ...
КОСОВО НЕ ДОАЃА НА ПРЕГОВОРИТЕ СО СРБИЈА ВО БЕЛАТА КУЌА НА 27 ЈУНИ, ОТКАКО ХАГ ГО ОБВИНИ ТАЧИ ЗА ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА

КОСОВО НЕ ДОАЃА НА ПРЕГОВОРИТЕ СО СРБИЈА ВО БЕЛАТА КУЌА НА 27 ЈУНИ, ОТКАКО ХАГ ГО ОБВИНИ ТАЧИ ЗА ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА

Преговорите помеѓу Приштина и Белград во Белата куќа нема да се одржат на 27 јуни, откако своето доаѓање го откажа и косовскиот премиер Авдулах Хоти. ...
БЕЛАТА КУЌА ГИ ПОВИКА СРБИЈА И КОСОВО НА ПРЕГОВОРИ ВО ВАШИНГТОН НА 27 ЈУНИ

БЕЛАТА КУЌА ГИ ПОВИКА СРБИЈА И КОСОВО НА ПРЕГОВОРИ ВО ВАШИНГТОН НА 27 ЈУНИ

Белата куќа ги повика лидерите на Србија и Косово во Вашингтон овој месец, со надеж дека ќе ги унапреди преговорите за нормализација на односите помеѓ ...
1 2 3 12 10 / 112 НАПИСИ