Таг: разрешување

1 2 3 4 5 6 40 / 52 НАПИСИ
СУДСКИОТ СОВЕТ ЌЕ ГО РАЗРЕШУВА ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВРХОВНИОТ СУД

СУДСКИОТ СОВЕТ ЌЕ ГО РАЗРЕШУВА ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВРХОВНИОТ СУД

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски по повеќе од една година избегнување, на денешната седница на Судскиот совет ќе биде ставен на дневен ...
ТРЕТИНА ОД МИНИСТРИТЕ ЌЕ БИДАТ СМЕНЕТИ, ЌЕ ОДИМЕ СО ИЗБОР НА НОВА ВЛАДА, РЕЧЕ ЗАЕВ ОТКАКО ГИ СМЕНИ СИТЕ ШЕСТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ НА СДСМ

ТРЕТИНА ОД МИНИСТРИТЕ ЌЕ БИДАТ СМЕНЕТИ, ЌЕ ОДИМЕ СО ИЗБОР НА НОВА ВЛАДА, РЕЧЕ ЗАЕВ ОТКАКО ГИ СМЕНИ СИТЕ ШЕСТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ НА СДСМ

Откако ги смени шестемина потпретседатели и генералниот секретар Александар Кирацовски, лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев вечерва доцна по завршува ...
СПАСОВСКИ ЌЕ Ѝ ПРЕДЛОЖИ НА ВЛАДАТА ДА ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА БЈБ ВЕЛКОВСКИ, ПРОЦЕДУРАТА ЗА СЛУЖБЕНО ПАТУВАЊЕ НЕ БИЛА ИСПОЧИТУВАНА

СПАСОВСКИ ЌЕ Ѝ ПРЕДЛОЖИ НА ВЛАДАТА ДА ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА БЈБ ВЕЛКОВСКИ, ПРОЦЕДУРАТА ЗА СЛУЖБЕНО ПАТУВАЊЕ НЕ БИЛА ИСПОЧИТУВАНА

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски до Владата на Република Македонија ќе поднесе предлог за разрешување на директорот на Бирото за јавна ...
ВРХОВНИТЕ СУДИИ КОИ ГО ОСЛОБОДИЈА СЕАД КОЧАН НА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА СУДСКИОТ СОВЕТ НА 6 ЈУНИ

ВРХОВНИТЕ СУДИИ КОИ ГО ОСЛОБОДИЈА СЕАД КОЧАН НА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА СУДСКИОТ СОВЕТ НА 6 ЈУНИ

Петтемина врховни судии на чело со претседателот Јово Вангеловски, кои со мнозинство гласови му го укинаа притворот на избеганиот бизнисмен Сеад Кочан ...
СУДИИТЕ НЕ ТРЕБА ДА СНОСАТ ОДГОВОРНОСТ ЗА СВОИТЕ ОДЛУКИ, НО СУДСКИОТ СОВЕТ МОЖЕ ИМА ДРУГИ НАОДИ ЗА ПУШТАЊЕТО НА КОЧАН, ВЕЛИ ВРХОВНИОТ СУДИЈА ЏЕМАЛИ САИТИ

СУДИИТЕ НЕ ТРЕБА ДА СНОСАТ ОДГОВОРНОСТ ЗА СВОИТЕ ОДЛУКИ, НО СУДСКИОТ СОВЕТ МОЖЕ ИМА ДРУГИ НАОДИ ЗА ПУШТАЊЕТО НА КОЧАН, ВЕЛИ ВРХОВНИОТ СУДИЈА ЏЕМАЛИ САИТИ

Судскиот совет, а и ни петтемина врховни судии на чело со Јово Вангеловски кои дојдоа на ред за расправа за разрешување, не кажуваат каде тие ги прекр ...
ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ И ЧЕТВОРИЦА ВРХОВНИ СУДИИ ШТО ГО ПУШТИЈА СЕАД КОЧАН ДА ИЗБЕГА НА ДНЕВЕН РЕД ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ

ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ И ЧЕТВОРИЦА ВРХОВНИ СУДИИ ШТО ГО ПУШТИЈА СЕАД КОЧАН ДА ИЗБЕГА НА ДНЕВЕН РЕД ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ

Судскиот совет испратил известување до претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски и до останатите 4 члена на кривичниот совет кој го ослободи од ...
РАЗРЕШЕНИТЕ КАТАЛОНСКИ ФУНКЦИОНЕРИ ДОБИЈА РОК ОД НЕКОЛКУ ЧАСА ДА СИ ЗАМИНАТ

РАЗРЕШЕНИТЕ КАТАЛОНСКИ ФУНКЦИОНЕРИ ДОБИЈА РОК ОД НЕКОЛКУ ЧАСА ДА СИ ЗАМИНАТ

Шпанската влада им укажа на разрешените министри и официјални лица од регионалната власт во Каталонија дека имаат рок од неколку часа да си ги соберат ...
РАЗРЕШЕНИОТ ЗВРЛЕВСКИ ПОДНЕЛ БАРАЊЕ ЗА АПАНАЖА ДО СОБРАНИЕТО

РАЗРЕШЕНИОТ ЗВРЛЕВСКИ ПОДНЕЛ БАРАЊЕ ЗА АПАНАЖА ДО СОБРАНИЕТО

Поранешниот Јавен обвинител на Македонија Марко Зврлевски, кого парламентарното мнозинство го разреши на 17 август годинава, поднел барање за апанажа, ...
РАЗРЕШЕН МАРКО ЗВРЛЕВСКИ

РАЗРЕШЕН МАРКО ЗВРЛЕВСКИ

Собранието го разреши државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. За негово разрешување гласаа 64 пратеници, а немаше против и воздржани. ВМРО-ДПМНЕ не ...
РАСПРАВАТА МНОГУ НАЛИКУВА НА АПРИЛ, ОТКАЖЕТЕ СЕ ОД БЕСМИСЛЕНИТЕ ДИСКУСИИ, ПОБАРА ТУНТЕВ ОД ОПОЗИЦИЈАТА

РАСПРАВАТА МНОГУ НАЛИКУВА НА АПРИЛ, ОТКАЖЕТЕ СЕ ОД БЕСМИСЛЕНИТЕ ДИСКУСИИ, ПОБАРА ТУНТЕВ ОД ОПОЗИЦИЈАТА

Денешното продолжение на седницата за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски продолжи по стар терк, со меѓусебни реплики и контрареп ...
1 2 3 4 5 6 40 / 52 НАПИСИ